Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros 1840 odpalenie

05 Sie 2007 22:40 28052 58
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Mam kilka błędów w Actrosie
    fmr 04041
    hzr 00404
    fss 01211
    Na wyświetlaczu pojawiła się komunikat serwis natychmiast
    wyświetlacz początkowo miał podświetlenie a teraz nie sprawdzałem żarówki ok .Zaczęło się od braku ładowania ,alternator jet sprawny nie dochodzi wzbudzenie co to za błędy i czy sam mogę zresetować błędy
  • Sklep HeluKabel
  • Spec od Mercedesów
    Wszystkie błędy mają na pierwszym miejscu cyfrę "0" - tak więc nie kwalifikują się do "serwisu natychmiast" tylko do rozpoznania, naprawy i skasowania przy najbliższym przeglądzie. Układem HZR się nie przejmuj - to ogrzewanie. Niepokoi mnie FSS; w Actrosach już chyba nie ma takiego układu (?) - Został zastąpiony przez WS. Tak więc albo źle podałeś model, albo ja się mylę....
    Komunikat "serwis natychmiast" nie musi wynikać z zaistniałego błędu w sterowniku: w tym przypadku najprawdopodobniej chodzi o wykonanie któregoś z przeglądów eksploatacyjnych typu: klocki, olej, płyn, lub któraś z obsług.
  • Poziom 12  
    można skasować te błędy czy tylko serwis i co z wyświetlaczem to jest też jakiś błąd czy coś poważnego ,żarówki są ok
    mam dalej problem z ładowaniem nie mam schematu i nie wiem skąd idzie wzbudzenie może macie schemat
  • Sklep HeluKabel
  • Spec od Mercedesów
    Podajże wreszcie sześć pierwszych cyfr numeru podwozia! Zgłaszam Ci swoje wątpliwości, a Ty dalej swoje pytania :(
    Po prostu nie wiem, co Ci odpowiedzieć, bo nie mam ochoty rozpisywać się na temat kilku modeli (a nuż coś spasuje)... - leci w produkcji (licząc lifting) już trzeci Actros!

Błędy z zerem na początku można wykasować z poziomu klawiatury wyświetlacza.
  • Poziom 12  
    wdb9540331k388935 r 99 podał mi numer kolega bo jestem na urlopie ale jak tylko coś się dowiem ,chciałbym spróbować to zresetować,naprawić
  • Spec od Mercedesów
    No to jest pierwsza wersja Aktrosa

W HZR 0404 to: "zawór ogrzewania - zwarcie lub przerwa"

W WS (zastąpił FSS) 1211 to "nadmierna różnica w zużyciu klocków na osi tylnej" - (jeżeli jest ponad 11% różnicy, to wskakuje błąd)

Do FR na razie nie dotarłem, bo mi się WIS skiepścił...

Powtarzam: "serwis natychmiast" może być spowodowany koniecznością wymiany któregoś z materiałów eksploatacyjnych!
  • Poziom 16  
    FMR 04041 - sygnał zacisku W jest niepoprawny
  • Poziom 12  
    w jaki sposób można wykasować błędy z klawiatury i skąd idzie wzbudzenie bo nie posiadam schematu byłbym bardzo wdzięczny za pomoc
  • Spec od Mercedesów
    Zacisk wzbudzenia wychodzi z D+ na alternatorze (kabel 2.5 kwadrat - niebieski) wchodzi pod maska do kabiny we wtyczce pod przykrywką o oznaczeniu X2.1 (wtyczka osiemnastopinowa, pin 1) i wchodzi do komputera FR (FMR)

Kasowanie błędu: Wchodzisz do sterownika, wyszukujesz błąd, jak się pojawi wciskasz RESET, przytrzymujesz, i wciskasz QUIT. Z klawiatury jest mozliwe wykasowanie jedynie błędów o mniejszym znaczeniu
  • Poziom 2  
    witam pracuje na sprzecie diagnostycznym texa navigator podczas diagnozy jednostki sterujacej silnika wyskakuje mi bład
    Czujnik fitra powietrza
    po wymianie czujnika błąd nadal istnieje nie dajac sie usunąc przewody czujnik-centralka są ok
    wie którys z kolegów czy mozna cos z tym zrobic czy to problem centralki jest ??

kolego geri licze na twoja pomoc:-]
  • Spec od Mercedesów
    He,he -(miło mi :) )
    Na tym samym kablu (i błędzie) wisi czujnik osuszacza. Czasami brak jest bezpiecznika (chyba F35 lub 36)
    A w ogóle to Aktros idzie już w trzeciej serii a my nic bliżej na temat tego popsutego nie wiemy...
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Gerri napisał:
    He,he -(miło mi :) )
    Na tym samym kablu (i błędzie) wisi czujnik osuszacza. Czasami brak jest bezpiecznika (chyba F35 lub 36)
    A w ogóle to Aktros idzie już w trzeciej serii a my nic bliżej na temat tego popsutego nie wiemy...

A może czujnik poziomu płynu???
    Osuszacz jak mi wiadomo zgłasza usterkę tylko w WS a nie w FMR :cry:
    Czujnik podciśnienia filtra powietrza i poziomu płynu, jeśli brak sygnału generują ten sam kod usterki. Problem najczęściej w przewodach lub zasilaniu tych czujników.
  • Spec od Mercedesów
    serwis_gh napisał:

A może czujnik poziomu płynu???

:oops:
    Oczywiście że tak! Cytowałem z pamięci i kojarzyłem "coś z wilgocią" :D

No tak... - robi się to na co dzień, a jednak człowiek się "kropnie" 8)
  • Spec od Mercedesów
    Częściej psuje się czujnik poziomu płynu. Po wyjęciu powinien mieć (wg WIS-a) 130-300omów.
    Jeżeli chodzi o czujnik filtra powietrza, to jest zalecenie pomiaru napięcia przy niepracującym silniku pomiędzy nóżkami drugą oraz trzecią wtyczki czujnika. Powinno być 3,8 do 4,8 volta
  • Poziom 9  
    panowie w moim actrosie wyświtla mi błąd
    BS 2 1404 na czerwono a czasem na zółto BS 1 1404 bardzo prosze o pomoc co to oznacza :( a od jakiegoś czasu mam też błąd FR 0 3130
    pozdrawiam wszystkich :)
    Witam.
    Kody w BS to zwarcie zasilania (21404) i zwarcie zasilania czujników (11404)

:arrow: link z opisem i schematem uproszczonym (englisch) http://www.wabco.info/intl/pdf/815/00/15/8150100153.pdf
    Czasami zdarza się że pada sterownik przeważnie od wilgoci.
    FR 0 3130 zaslianie czujnika poziomu płynu i czujnika filtra powietrza przerwa zwarcie do + lub masy kostka X3 w module FR przewód czerwono-szaro-czarny
  • Poziom 22  
    Witam. Pisałem post wcześniej ale bez odpowiedzi. Czy ktoś z was wie ,czy któreś z wskazań (messwerte) FR lub MR w actrosie informuje o ciśnieniu i temperaturze powietrza doładowaneg?
    Tak, wyświetla w MR ciśnienie absolutne w kPa atmosferyczne oraz doładowania i temperaturę silnika, powietrza doładowania i niektóre wersje temperaturę paliwa.
    wartości MW odnajdziesz w systemie MR.
  • Poziom 11  
    sory model 2535 a nie 1843 kod ENR 15140 BŁAGAM POMOCY
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ACTROSA 2001 model 1840 na wyświetlaczu pokazuje mi ciągle WS "osuszacz powietrza usługa wykonana nie dokładnie". Osuszacz jest nowy a nie idzie skasować tego z klawiatury. Czy może mi ktoś pomóc jak sie tego pozbyć ??
  • Poziom 11  
    a wytarłeś podstawke pod osuszaczem do sucha?
    Osuszacz, filtr powietrza, kasuje się komputerem diagnostycznym.
  • Poziom 22  
    Poszukaj zbiornika powietrza do którego zakręcony jest czujnik kondensatu i sprawdź czy nie ma w nim wody.
  • Poziom 11  
    Mam model 2535 z 97roku i mam błąd EPB 1 4141 - wie ktoś coś na ten temat? DZIĘKI:)
    Zwarcie (do masy) czujnika ABS-u z przodu lewa strona.
  • Poziom 11  
    Dzięki serdeczne , a może orientujesz sie może jeszcze co oznacza kod ENR 1 5140 ? A te abeesy sprawdze jutro - mam mobila pod domem więc moge sie pomęczyć na spokojnie. Jeszcze raz wielkie dzięki
  • Poziom 22  
    ENR 1 5140 czujnik ciśnienia prawy, oś napędowa, rozłączony. Jest on zamontowany w górnej płycie poduszki. Przewód wchodzi do kabiny wtykiem X 5.4 pozycje 18/3 , 18/6 i 18/5
  • Poziom 9  
    Mam wielki problem. Wyświetlają mi się następujące kody
    EPB0 4347
    PSM1 2221
    PLD1 1615
    KSA0 3221
    FSS1 0604
    Pomóżcie, proszę. Z góry dzięki
  • Poziom 2  
    witam mam merca i od jakiegoś czasu pokazały mi się takie kody::cry:
    WS 1 1211
    GS 0 4040