Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra PW8040 - przedwzmacniacz

slavo666 21 Wrz 2007 17:01 1113 2
  • #1 21 Wrz 2007 17:01
    slavo666
    Poziom 17  

Witam,
    mam właśnie na warsztacie bardzo fajny wzmacniaczyk Unitry i chciałbym go lekko odrestaurować poprzez wymianę elektrolitów w zasilaczu, tranzystorów w końcówce i sterujących oraz w przedwzmacniaczu. W związku z tym, że w kilku tematach wypowiadano się niepochlebnie o przedwzmacniaczach niektórych produktów Unitry, chciałbym się dowiedzieć, jak sprawa ma się z tym PW8040? Sam niestety nie mogę się przekonać, bo posiadam obecnie tylko jeden chiński głośnik (by sprawdzić czy wzmacniacz działa), dlatego prosiłbym o sugestie czy i co ewentualnie powinienem w tym przedwzmacniaczu zmodyfikować by polepszyć jego parametry.

0 2
  • #2 21 Wrz 2007 17:16
    mirekkk:)
    Poziom 20  

Witam! Z przeróbkami , udoskonaleniami i odszumianiami tych wzmacniaczy sprawa nie jest taka oczywista. Można oczywiście wymienić tranzystory i rezystory na niskoszumowe, elektroloty na sygnale na tantale itp., tylko często takie modernizacje dają efekt odwrotny od zamierzonego. Ja wymienił bym profilaktycznie pojemność główną, poprawił luty i przeczyścił ewentualnie wymienił elementy stykowe, no chyba że jakaś część jest ewidentnie uszkodzona. Co do przedwzmacniacza to zamiast go ulepszać lepiej jest wstawić nowy( np. jakiś dobry kit) o znanych lepszych parametrach. Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Wrz 2007 00:23
    slavo666
    Poziom 17  

Oczywiście nie mam zamiaru niczego 'tuningować' ;) po prostu po tak długim okresie czasu wypadałoby wymienić kilka kondensatorów (również te w zasilaczu), a tranzystory w przedwzmacniaczu chciałem tak eksperymentalnie podmienić w celu zmniejszenia szumów. Czyszczenie przełączników, styków i płytki jest pewne ponieważ wzmacniacz był długi czas przechowywany w nieciekawych warunkach (wilgoć, brud, pajęczyny..). Na pewno elementy będą lepszej jakości, bo zależy mi, by ten wzmacniaczyk wytrzymał drugie tyle czasu.
    Zastanawiałem się tylko nad tym czy po prostu warto kombinować z tym przedwzmacniaczem, czy nie 'podbarwia' on jakoś szczególnie dźwięku - wtedy mógłbym zastosować inny, o lepszych parametrach, stąd pytanie do Was, którzy słuchali niejednego sprzętu, czy warto ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów