Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KEYSPY

mi_ma 31 Paź 2007 06:51 11604 31
  • KEYSPY

KEYSPY jest sprzętowym rejestratorem danych, który potrafi zapisać znaki wpisywane z klawiatury na łączu PS/2 i przesłać je do komputera w dowolnym czasie. Układ zawiera jedynie mikrokontroler PIC16C84, pamięć EEPROM (można użyc układy od 24C32 do 24C512), analogowy multiplekser 4053 i kilka rezystorów. Wielką zaletą tego układu, porównując go z odpowiednikami programowymi, jest możliwość zapisywania wszystkiego co się dzieje przed uruchomieniem systemu (próby zalogowania do BIOSa, próby zalogowania na komputer z użyciem live CD itp.). Użyty tutaj EEPROM 24C64 ma pojemność 8KB i pozwala zapisać do 8000 znaków.
    Urządzenie zostało zaprojektowane do zabezpieczenie własnego komputera, nie należy go używać do pozyskiwania haseł....

Urządzenie posiada jednak pewne ograniczenia w tej chwili i nie zapisuje klawiszy: ^, caps-lock, delete, ctrl, alt. Program obsługujący, kod źródłowy i wsad dostępne na stronie autora projektu.

Poniżej zdjęcia prototypu i gotowego już urządzenia SMD oraz schemat.

KEYSPYKEYSPY
    KEYSPY

KEYSPYKEYSPY

źródło http://keyspy.de.vu/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 751, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
    tranzystor1204
    Poziom 18  
    A co wniosłeś od siebie do tej konstrukcji???? Oprócz tego że opisałeś i skopiowałeś fotki z jakiejś stronki?

Moderowany przez androot:

Może raczysz zauważyć jaki to dział??

Popak
    Moderator na urlopie...
    tranzystor1204 napisał:
    A co wniosłeś od siebie do tej konstrukcji???? Oprócz tego że opisałeś i skopiowałeś fotki z jakiejś stronki?

Witam

Kolega podał artykuł. Przeczytaj sobie o artykułach i newsach to sie dowiesz.

Konstrukcja ciekawa i przydana :) np. u mnie w domu by się to sprawdziło.

Pozdrawiam
    tranzystor1204
    Poziom 18  
    DJpopak;) napisał:

Kolega podał artykuł. Przeczytaj sobie o artykułach i newsach to sie dowiesz.

Niewiem czy zauważyłeś, ale to jest w DIY... Czyżbyś i ty nie potrafił rozszyfrować skrutu DIY???

Moderowany przez androot:

Kolejne ostrzeżenie?

bb84
    Poziom 21  
    :arrow: tranzystor1204

To jest DIY pozostałe i newsy i tu właśnie umieszcza się cudze, zagraniczne projekty, które nie zostały umieszczone na elektrodzie. Co kolega zrobił ? np. przetłumaczył projekt na język polski.

Pozdrawiam.
    dexter1
    Poziom 14  
    a gdyby tak dodać pamięć flash z karty SD? 1Gb to moze pomieścić troche a niewiele zwiększy wielkość układu.
    sebastianxxx
    Poziom 15  
    Są też programy, które zapamiętują wszystkie znaki wpisywane z klawiatury, robią zrzut ekranu co określony czas (plus kompresja grafiki do wymaganego poziomu) i to wszystko wysyłają na podany e-mail również co określony czas np 20min.
    Programów tych nie widać na dysku ani w "Menedżer zadań".

Stosowanie takich urządzeń w stosunku do osób z rodziny jest karygodne (tak jak czytanie cudzych listów), a w stosunku do osób trzecich raczej nielegalne.
    Popak
    Moderator na urlopie...
    sebastianxxx napisał:
    Stosowanie takich urządzeń w stosunku do osób z rodziny jest karygodne (tak jak czytanie cudzych listów)

Tu się zgodzę ale mam młodsze rodzeństwo i potrafią nabroić :)
    lambda2541
    Poziom 11  
    sebastianxxx napisał:
    Są też programy, które zapamiętują wszystkie znaki wpisywane z klawiatury, robią zrzut ekranu co określony czas (plus kompresja grafiki do wymaganego poziomu) i to wszystko wysyłają na podany e-mail również co określony czas np 20min.
    Programów tych nie widać na dysku ani w "Menedżer zadań".

Tak, ale to sa keyloggery software'owe i one np nie zapisza wklepywanych znakow podczas startu kompa tylko dopiero po odpaleniu systemu.
    DjExit
    Poziom 23  
    DJpopak;) napisał:
    sebastianxxx napisał:
    Stosowanie takich urządzeń w stosunku do osób z rodziny jest karygodne (tak jak czytanie cudzych listów)

Tu się zgodzę ale mam młodsze rodzeństwo i potrafią nabroić :)

Nie tylko rodzeństwo, jak ktoś ma dzieci to jak znalazł. Może dla młodszych forumowiczów wydaje się to niedopuszczalne, jednak myślę że starsi elektrodowicze, a szczególnie ci mający własne dzieci podzielają moje zdanie. Gówniarzom przychodzą różne głupoty do głowy, mogą umawiać sie z kumplami na "zapijawę" albo wspólne ćpanie, zresztą co będę pisać, kto ma wyobraźnie niech sobiue sam to wyobrazi. Pozdrawiam
    sebastianxxx
    Poziom 15  
    Cytat:
    Tak, ale to sa keyloggery software'owe i one np nie zapisza wklepywanych znakow podczas startu kompa tylko dopiero po odpaleniu systemu.

Tylko kto coś wpisuje podczas startu systemu, no chyba że haslo.

Mimo wszystko jestem zwolennikiem dobrego wychowania i wzajemnego zaufania, na ale to forum nie jest na ten temat. Nieważne.

W przypadku dzieci może być usprawiedliwione stosowanie takich urządzeń (czy programów).
    ferdu
    Poziom 13  
    konstrukcja ciekawa
    żeby tak jeszcze nie trzeba było w kabel ingerować :roll:
    Lazer
    Poziom 23  
    Zamiast ingerować w kabel można tego pająka wsadzić do wnętrza klawiatury. Miejsca sporo, no i nie rzuca się w oczy. Z tego co mi się przypomina tego typu KEYLOGERy już były kiedyś na forum...
    ferdu
    Poziom 13  
    Hmmm a teraz tak myślę co w przypadku klawiatur bezprzewodowych ? Da sie zrobić jakiegoś keylogera na "odległość" ?
    Lazer
    Poziom 23  
    Teoretycznie jest to wykonalne. O ile scalak który siedzi w każdej klawiaturze przewodowej jest taki sam jak w bezprzewodowej to wystarczy poprzecinać scieżki lub wpiąć z "logerem" równolegle pomiędzy niego a moduł nadawczo-odbiorczy ... nie pamiętam jaki tam scalak siedzi ale tak czy siak komunikacja idzie po 3 przewodach TX, RX, GND i dochodzi jeszcze zasilanie samego proca +5V czyli jak w przewodowej na 4 kabelkach...
    Nie wiem tylko jak by się zachowywał program do odczytania logów ...
    Atlantis86
    Poziom 19  
    Kiedyś była taka zasada, że pamiętnik dziecka jest świętością i się go nie czyta i cywilizowani rodzice jakoś to respektowali. No cóż - widać czasy inne, Big Brother, Ziobro, CBA, podsłuchy i inne takie - Orwell już nikogo kompletnie nie rusza.

Powiem jedno - stojąc wiekowo mniej więcej w połowie między ludźmi mającymi dzieci, a nastolatkami z gimnazjum. ;) Jeśli ktoś musi podsłuchiwać swoje dziecko, sprawdzać czy nie ćpa czy pije po imprezach... Oj kiepski z niego rodzic. Sztuka rozmowy i zaufania chyba kompletnie zanikła.

Smutny ten świat, w którym dzieciak dla rodzica jest potencjalnym ćpunem, a rodzic dla dzieciaka szpiegiem wtrącającym się w jego prywatność...

Taka mała dygresja...
    Deepone
    Poziom 22  
    Szpiegować można takim urządzeniem, ale przecież niekoniecznie odrazu wszystkich się szpieguje, że nie ma się zaufania itp. Coś niektórzy pobłądzili i mają ale, że dzieci się będzie sprawdzać.
    Przecież takie coś może się przydać nawet przy własnym komputerze by sprawdzić, czy ktoś nie próbował się do niego dostać itp. A nie odrazu do szpiegowania.
    Np przy uruchomieniu jakiegoś LiveCD czy nie próbowano złamać hasła lub coś w tym stylu.
    Urządzenie ciekawe, nawet kiedyś widziałem takie na Allegro, może się sprawdzić jako kontrola dostępu do komputera a nie szpiegowanie.
    Seba.K
    Poziom 12  
    Podoba mi się to "cacko" czyli jak bym podłączył to u kolegi to bym znał jego hasło? :D
    DarkStorm
    Poziom 12  
    Prawda je taka że jak by tego nie opisać urządzonko ciekawe :)
    ja swego czasu coś takiego w bascomie napisałem ale to był wstęp do większej zabawki ktorą mam na ukończeniu.
    Jak tylko znajdzie się czas na testy to wrzucę a co do eepromu to 1mbit eprom pomieści naprawde sporo. Ale encyklopedii raczej nikt nie zamierza przepisywać.
    ale kto będzie odczytywał to :) i szukal ...
    to już jest potem inna bajka :P
    PiotrWitk
    Poziom 12  
    Urządzenie naprawdę ciekawe. Przydatne bardziej chyba w innych miejscach niż dom. Pewnie sprawdziło by się w szkołach i podobnych instytucjach. :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Stargate
    Poziom 11  
    Takie sprzetowe keyloggery były nawet montowane fabrycznie w laptopach Dell'a , nie wiem czy przypadkiem nawet ktoś na tym forum tego nie opisywał
    Frubi
    Poziom 13  
    fpc: Przykro mi to stwierdzać, ale link podany przez ciebie nie działa. Pojawia się komunikat:
    "Niestety nie znaleziono towarów odpowiadających opisowi. Spróbuj inaczej. No Matches Found. Try Again Using Different Clue Words."
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Frubi
    Poziom 13  
    Oh... eh... ah... To zedytuj post by kolejni ludzie mogli sobie od razu kliknąć.
    Paweł007
    Poziom 22  
    [quote="ferdu"]Hmmm a teraz tak myślę co w przypadku klawiatur bezprzewodowych ? Da sie zrobić jakiegoś keylogera na "odległość" ?[/quote]

Podłączsz Keyspa potem odbiornik i wszystko. Z klawiatury idzie sygnał do odbiornika przez keyspa i do komputera.

Pozdrawiam, Paweł.
    sq4ffp
    Poziom 15  
    Dobrym roziązaniem było by, aby po zapełnieniu pamięci logera powodował on blokadę niektórych klawiszy. Symulacja uszkodzenia klawiatury.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    szogun1987
    Poziom 11  
    fajna konstrukcja, ale dla wprawnego oka zbyt łatwa do wychwycenia, nie lepiej:
    -wylutować mikrokontroler z klawiatury
    -zaprogramować drugi(np Atmegę 16), z możliwością obsługi eprom lub flash
    -wlutowac ww. mikrokontroler wraz w czytnikiem kart pamięci (najlepiej schowanym w wybrzuszeniu klawiatury pod diodami Num,Caps i Scroll Lock)
    skręcić do kupy
    -podłączyć do komputera i podglądać log klawiatury gdy tylko przyjdzie nam na to ochota
    jeżyli korzystalibyśmy z klawiatury USB byłoby jeszcze łatwiej ponieważ mogłaby ona służyć jako czytnik kart pamięci i dodatkowe otwory nikogo by nie dziwiły.
    sq4ffp
    Poziom 15  
    To może odrazu do klawiatury załadować moduł transmisji radiowej (oczywiście wyzwalany z zewnątrz) mający wysyłać logi w świat? Nie trzeba by było odwiedzać klawiatury.
    Oczywiście układ logowania umieszczamy w klawiaturze. Klawiaturę plombujemy i udzielamy na nią gwarancji.
    Zawsze do nas trafi.