Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłaczyć linijkę diodową do układów ECU ??

alan_01 15 Nov 2007 00:19 837 2
 • #1
  alan_01
  Level 2  
  witam.
  mam nie lada problem. elektronikiem nie byłem chyba nawet w poprzednim wcieleniu, a muszę podłączyć układ znajdujący się w załączniku do tego układu sterującego z samochodu.
  jak podłaczyć linijkę diodową do układów ECU ??
  jak podłaczyć linijkę diodową do układów ECU ??
  układ J-22 podłączyłem do zwykłego potencjometru obrotoego liniowego i jestem zadowolony z działania tego wskaźnika, tylko teraz potrzebuję to podłączyć do układu A177 czyli do czujnika położenia przepustnicy a dokładniej do wtyku A9 oraz drugi drugi układ J-22 do czujnika położenia pedału gazu czyli B138 i chyba powinienem wykorzystać wtyk B37.
  Mam nadzieję że jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi i że mi pomożecie. Po prostu nie wiem gdzie się wpiąć dokładnie tym układem J-22 (+12 ; IN ; GND )
  gdyby trzeba było jeszcze jakiś informacji o ECU to w razie czego dopiszę co wiem...
 • #2
  misiupan
  Level 35  
  Witam, musisz zmierzyć napięcie jakie pojawia się ma module B138 wyprowadzenie 3 i 6 , musisz zapisać napięcie minimalne i maksymalne , układ j22 będziesz musiał skalibrować , generalnie IN układu J22 będzie trzeba połączyć z wyprowadzeniem 3 lub 6 układu B138 , nie wiem które jest za co odpowiedzialne .Natomiast drugi układ podłączasz do modułu A177 wyprowadzenie A lub D ,kwestia przetestowania , musisz koniecznie zmierzyć napięcia na tych modułach , bo uszkodzisz J-22 , być może będzie potrzeba zastosowania dodatkowego rezystora na wejściu IN układu j-22 w przypadku gdyby napięcie na wejściu było zbyt duże i świeciłby by sie wszystkie diody i regulacja na płytce nie dała by rezultatu .Pomimo wszystko , bezpieczniej dla układu obniżyć napięcie wejściowe rezystorem ,niż zmiejszać je potencjometrem , nie jestem pewien czy ma być zamontowany kondensator C1 w układzie J-22 , w razie co usunąć i dać zworkę .
 • #3
  alan_01
  Level 2  
  dzięki bardzo za odpowiedź.
  wkrótce bedę się za to zbierał.
  w urządzeniu do którego mam podłaczony potencjometr (zastowowałem 10K bo był najbardziej odpowiedni i nie potrzebowałem dodatkowych oporników) usunąłem kondensator C1 więc w tym przypadku zrobię podobnie