Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problemy z uruchomieniem Daewoo Nubira 2

tomelka 25 Lis 2007 16:59 5463 13
  • #1 25 Lis 2007 16:59
    tomelka
    Poziom 9  

posiadam Nubire 2, rok 2000, 2l cdx z gazem stag100. po kilku godzinach postoju auto nie odpala na automacie i po przełączeniu ręcznym na benzynę. muszę uruchomić auto na gazie podając plus na membramę. po uruchomieniu mogę przełączyć na benzynę i auto chodzi. wymieniłem pompe paliwową, ciśnienie na listwie wtryskowej 3,2 bara. wtryski pracują- sprawdzałem, rozłączałem również gaz, brak jakiegokolwiek efektu. usterka nie jest regułą, czy ktoś miał podobny problem? potrzebuję informacji co robić w tej sytuacji. Ani gazownicy, ani mechanicy nie znają przyczyny.

tomelka

0 13
  • #2 25 Lis 2007 17:20
    bartek_j
    Poziom 35  

Musisz zebrać więcej danych w sytuacji gdy usterka występuje. Sprawdzić czy pompa paliwa pracuje (na słuch lub mierząc prąd pompy np wyjmując bezpiecznik i wkładając w to miejsce amperomierz. Możesz też sprawdzić czy wtryskiwacze są zasilane i czy są wysterowywane gdy krecisz rozrusznikiem.

0
  • #3 25 Lis 2007 17:30
    o-w-c-a
    Poziom 13  

Witam.

Jak auto udaje sie zapalic na gazie (rozumiem ze gaz jest ktory wlacza sie po uzyskani jakiejs temperatury dlatego nie da sie domyslnie na nim odpalic auta), w postaci podania plusa na elektrozawor reduktora (reduktor i wszystkie inne elektrozawory na butli i ew. dodatkowy pod maska maja naogol wspolny plus wiec zalaczasz na chwile wszystkie) powodujesz ze podajesz autu zastrzyk gazu na rozruch.

Jezeli w ten sposob ci zapala a na benzynie juz tylko odpalony moze chodzic, albo od czasu do czasu zapali tez normalnie najpierw na benzynie to wydaje mi sie ze to moga byc poczatki konca czujnika polozenia walu.

Mozna by to sprawdzic jak wystapi problem i nie kombinowac z plusem na elektrozawor tylko probujac auto odpalic na holu czy na pych (choc z waidomych wzgledow [przeskoczenie paska] raczej opcji nie zalecam a jesli juz to sugeruje na holu probujac na jakims wyzszym biegu 2-3 zeby nie bylo szarpniecia duzego) - bo tak kiedys bylo u znajomego ze auto git jezdzilo jak sie je pchnelo na postoju amen.

Posprawdzaj wtyczki od czujnika polozenia walu - rozlacz je wszystkie najlepiej spryskaj preparatem do stykow, polacz i rozlacz kilka razy zeby styki sie oczyscily - doraznie powinno pomoc. Ewentualnie sprawdz szczeline na czujniku i czy nic tam sie nie dostalo czy cos sie tam nie naruszylo...

Pozdrawiam

0
  • #4 25 Lis 2007 17:47
    pioszym6
    Poziom 15  

Wymieniłbym paliwo na świeże, częstym powodem takich objawów jest stare paliwo

0
  • #5 25 Lis 2007 19:01
    tomelka
    Poziom 9  

serdeczne dzięki za informację.Paliwo wymieniałem i nie pomogło. Pozdrawiam. tomelka

0
  • #6 25 Lis 2007 19:17
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zobacz czy wtryski chodzą jak próbujesz zapalić

0
  • #7 26 Lis 2007 20:33
    Heniek1234
    Poziom 15  

wtam odepnij kleme na minute postaraj zapalic na benzyne jak zapali to daj znac

0
  • #8 26 Sty 2008 12:50
    sioma
    Poziom 10  

Witam mam podobny problemik, nubirka 2,0 lpg czasami odpala na benzynie (jak zimna) lekko się rozgrzeje i gaśnie jakby coś odcinało paliwo. Na gazie czy zimny (awaryjnie) czy ciepły normalnie odpala i jeździ. Sprawdzone zmienione filtry (paliwa i powietrza, świece), wymieniona pompa paliwa a usterka występuje okresowo. Zdarza się że autko na benzynie po odpaleniu przejedzie 2km i zgaśnie (i na benzynie nie odpali) a czasami 100km i ok. Dodaje że zgaśnie na benzynie odpali na gazie przejedzie ciut na gazie i znów jeździ na benzynie. Nie wiem w czym tkwi przyczyna. Proszę o podpowiedź

0
  • #9 26 Sty 2008 12:55
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przyjrzałbym się ciśnieniu paliwa

1
  • #10 30 Sty 2008 19:33
    tomelka
    Poziom 9  

ciśnienie paliwa jest ok.

0
  • #11 30 Sty 2008 20:58
    zbynex1
    Poziom 15  

Witam

1) Sprawdź w sterowniku gazu przekaźnik który odcina wtryski podczas jazdy na gazie. Często padają i właśnie taki jest objaw. Najczęściej jest to przekaźnik 012-1ZW.

2) Sprawdź działanie pompy paliwa. Często nie montują przekaźnika odcinającą ją podczas jazdy na gazie i poprostu po czasie się zaciera.

0
  • #12 31 Sty 2008 08:03
    teges

Poziom 21  

Witam. Zrób taki test że przed zgaszeniem auta przerzuć na zasilanie benzyną odczekaj ten czas o którym pisałeś i spróbuj odpalić go w automacie jeśli samochód będzie odpalał bez problemów to masz odpowiedż co jest nie tak.

0
  • #13 31 Sty 2008 22:51
    ...KUBA...
    Poziom 21  

ciśnienie pompki jest dobre, na końcu listwy jest regulator ciśnienia paliwa, mogą być z nim problemy,

0
  • #14 18 Lut 2008 08:52
    sioma
    Poziom 10  

Witam, moje problemy udało się zlikwidować, okazało się że ponownie była do wymiany pompa paliwa która mimo nowego wkładu (silniczka) dalej szwankowała. Po założeniu nowej całej pompy jest ok (nie zapeszając) Pozdrawiam

0