Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do auta

slayer38 12 Gru 2007 19:50 3637 14
  • Witam serdecznie.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć ze to mój pierwszy własnoręcznie wykonany sub.

Subwoofer wykonałem z głośnika 12''(może ktoś wie co to za model alpierda?), który dal mi kolega...

Obudowa ma około 45 litrów - nie posiadając żadnych danych o głośniku zdecydowałem się na właśnie taką pojemność obudowy zamkniętej.

"Składniki":
    Wkręty - miałem
    płyta wiórowa 20mm grubości - miałem
    przetwornik - miałem
    sylikon - miałem
    wytłumienie - 12 zl
    gniazdo - miałem
    przewód - miałem

Plik z wymiarami:

projekcik

Galeria (klikniecie powiększa fotkę)

Subwoofer do auta

Subwoofer do auta

Subwoofer do auta

Subwoofer do auta

Subwoofer do auta

Subwoofer do auta

Subwoofer do auta

Subwoofer do auta

W najbliższym czasie zajmę się wykończeniem - położeniem kocyka oraz zamontuję jakąś maskownicę - może dwa chromowane pręty? - żeby to miało ręce i nogi :D .

Sub będzie umieszczony w bagażniku mojej mazdy 323F, napędzany będzie(przynajmniej narazie) wzmacniaczem "roadstar" - niby 150 watt RMS w mostku.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna parametry tego przetwornika?

Fajne!
  • #2 12 Gru 2007 20:11
    DJSzmer
    Poziom 20  

Musze byc szczery, tego wymaga to forum. przetwornik nie nadaje sie do niczego innego tylko do "łupania".

• #3 12 Gru 2007 20:17
    slayer38
    Poziom 9  

DJSzmer napisał:
    Musze byc szczery, tego wymaga to forum. przetwornik nie nadaje sie do niczego innego tylko do "łupania".

qrcze to nie dobrze bo raczej nie słucham łupiącej muzyki.

A wiesz może nim coś więcej? Jakieś dane dotyczące mocy itd? Albo chociaż model?

Mam nadzieje ze nie będzie aż tak źle - tzn ze w miarę dobrze zagra np Come czy Pidżamę...

• #4 12 Gru 2007 20:42
    Eliminator
    Poziom 24  

Alfred jak alfred, skrzynka w kocyk i bedzie fajnie. Może to jakiś lw...

• #5 12 Gru 2007 21:13
    Skipior
    Poziom 20  

Hehe :D Głośnik taki sobie, ale ta paczka :D Urzekło mnie to iż jest ona czymś a' la krzywa wieza w Pizie ;p Wydaje mi się czy tak własnie jest?? Ciekawie to wyglada :) Ale sluchaj... jak chcesz cos lepszego to a allegro wstukaj Kenwood kfc-112s i masz glosniczek 12" za 119zl + wysylka ( normalna cena to 179zl, ale sa dobrzy ludzie na tym swiecie :). Glosnik ten mialem ja... moj kumpel... i drugi kumpel... W aucie sprawdza sie niezle no i Kenwood stoi i klase wyzej niz Alfred :) Co lepsze producent dedykuje mu paczke do BassReflex 42,5L, a Ty masz 45 :D Wiec mala roznica, co lepsze tam w instrukcji nawet bd mial podane wymiary tunelu optymalnego do niego :D Wszystko lux i z tego booferka zrobisz bardzo fajny booferek :D Tak na marginesie to Kenwood ma 200W RMS, 400W music, 800W max ) Pozdro!

• #6 12 Gru 2007 21:30
    slayer38
    Poziom 9  

Skipior napisał:
    Hehe :D Głośnik taki sobie, ale ta paczka :D Urzekło mnie to iż jest ona czymś a' la krzywa wieza w Pizie ;p Wydaje mi się czy tak własnie jest??

Heh paczka jest na 99% prosta - cięta przez stolarza, kąty sprawdzane kątownikiem -widocznie na zdjęciach jakoś mi tak niefortunnie wyszła ;-)

Skipior napisał:
    jak chcesz cos lepszego to a allegro wstukaj Kenwood kfc-112s i masz glosniczek 12" za 119zl + wysylka ( normalna cena to 179zl, ale sa dobrzy ludzie na tym swiecie :). Glosnik ten mialem ja... moj kumpel... i drugi kumpel... W aucie sprawdza sie niezle no i Kenwood stoi i klase wyzej niz Alfred :)

Pomyślę o tym po świętach bo narazie fundusze się skończyly :|

Skipior napisał:
    Co lepsze producent dedykuje mu paczke do BassReflex 42,5L, a Ty masz 45 :D Wiec mala roznica, co lepsze tam w instrukcji nawet bd mial podane wymiary tunelu optymalnego do niego :D Wszystko lux i z tego booferka zrobisz bardzo fajny booferek :D Tak na marginesie to Kenwood ma 200W RMS, 400W music, 800W max )

Czyli trzeba będzie go zasilić czymś większym niz ten roadstar...

No nic - jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :D

Pomyśle o tym wszystkim po nowym roku...

Pozdrawiam

• #7 12 Gru 2007 21:57
    Skipior
    Poziom 20  

Hehe, no wlasnie na fotkach tak krzywo wyglada :P Ogolnie to mi sie to podoba :D Ale jesli daje wystarczajacy bassik to mozesz zostawic, nie patrz na opinie innych... Po co masz wydawac kilka kolejnych stowek jesli to Ci pasuje?? :) Trzeba byc indywidualista, tylko opierajac sie o czyjes porady :) A na tym forum kazdy chce narzucac swoje idee... Sam czesto tez cos takiego powiem, jednak to tylko moje zdanie :) Jezeli to gra wystarczajaco to zaoszczedz moze kaske na jakies glosniczki do drzwi itp?? Albo cos podobnego :) Pozdrawiam!

• #8 12 Gru 2007 22:07
    slayer38
    Poziom 9  

Skipior napisał:
    Hehe, no wlasnie na fotkach tak krzywo wyglada :P Ogolnie to mi sie to podoba :D Ale jesli daje wystarczajacy bassik to mozesz zostawic, nie patrz na opinie innych...

Wszystko się jutro okaże jak wrzucę to do auta. Dzisiaj już mi sie nie chcialo...

Skipior napisał:
    Jezeli to gra wystarczająco to zaoszczędź może kaske na jakieś głośniczki do drzwi itp?? Albo coś podobnego :) Pozdrawiam!

hmm w drzwiach mam odseparowany dwudrożny zestaw alpine-nie pamiętam modelu ale wiem ze ma 13 cm srednicy, do tego drzwi są wytłumione matami - gra to całkiem przyjemnie.

Dzięki za rady;-)

• #10 13 Gru 2007 15:04
    slayer38
    Poziom 9  

joy_pl napisał:
    CW 1200 chyba c

Juz znalazlem: to jest CW 1202B

Dzieki za plik:D

Wrażenia:
    Audiofilem to ja nie jestem i myśle ze jak narazie jest ok - bas jest dość głęboki i niski - schodzi duzo nizej niz ten z alpine'ow ktore mam w drzwiach(drzwi wytłumione matami).

Na zewnątrz auta słychać go dopiero przy końcówce skali odtwarzacza(kenwood kdc 3080r).

Jedyny problem który sie pojawil to... klamki tylnych drzwi - zaczely strasznie brzęczeć (nie slychać dzwięku na zewnątrza auta ale slychać strasznie denerwójące brzęczenia -macie na tojakis patent?

• #12 18 Lut 2008 01:11
    jajek92
    Poziom 23  

slayer38 napisał:
    Jedyny problem który sie pojawil to... klamki tylnych drzwi - zaczely strasznie brzęczeć (nie slychać dzwięku na zewnątrza auta ale slychać strasznie denerwójące brzęczenia -macie na tojakis patent?

te klamki są porostu luźne, albo cuś, nie dziw się, może masz słabo wytłumiony bagażnik, głównie uszczelki.
    Fajna czerwona skora, czy to kocyk, może jakiś neonik, ale trochę miejsca zajmuje.

• #13 18 Lut 2008 19:09
    slayer38
    Poziom 9  

to jest czerwony kocyk :-) a raczej dywan :P

neonik może sie pojawi - zastanawiam sie czy to nie będzie za bardzo "agrotuning".

Miejsce zajmuje - nie da sie ukryć ale przynajmniej w miarę estetycznie wygląda(dużo lepiej niż walająca sie po bagażniku dojazdówka w pokrowcu+trójkąt i reszta wyposażenia)

Tylko jedna klamka "brzęczy" - lewych tylnych drzwi - mam już na nią mały patent ale opisze dopiero gdy coś z tego wyjdzie ;-)

• #14 18 Lut 2008 20:19
    jajek92
    Poziom 23  

[quote="slayer38"]- zastanawiam sie czy to nie będzie za bardzo "agrotuning"./quote]
    E tam, tobie ma się podobać i ma ładnie wyglądać, poszukał bym czerwony albo niebieski neon, ładnie by odbijało od membrany głośnika, a neon bym umieścił nam w tym rowie pomiędzy paczkami wzdłuż suba pozdrawiam

• #15 19 Lut 2008 19:28
    slayer38
    Poziom 9  

pożyjemy, zobaczymy. dzięki:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME