Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własna partycja Recovery

09 Sty 2008 09:00 5740 7
  • Poziom 35  
    Po kolejnej instalce systemu chciałbym zrobić coś takiego jak ma w Laptopie - partycja recovery.
    Jakim narzędziem utworzyć kopię systemu ??
    Zainstalowałem Nortona Ghost lecz po pierwsze dużo zajmuje, a po drugie aby odtworzyć system muszę go wgrywać i tam wybierać odtwórz system. Jest jakieś inne narzędzie które zautomatyzuje ten proces. Nie chcę mieć Nortona w systemie i dobrze by było aby można było zrobić kopię systemu na samobotującej płytce. Widziałem coś takiego kiedyś na uczelni gdzie wykładowca odtwarzał cały system w mnie jak 3 minuty. Po odtworzeniu nie było widać jakiś specjalnie zainstalowanych programów, wyglądał jak po czystej instalacji systemu.
  • Poziom 20  
    Nie wiem jakiego ghosta używasz,ja w swoim czasie miałem wersję która była właśnie na płytce bootującej z innymi narzędziami,odpalana spod Dosa ,kopia gołego XP bez dodatków po kompresji zajmowała niecałą płytkę CD,odtworzenie systemu "golucha" - minuta z hakiem
  • Poziom 35  
    To było jakieś badziewie Symanteca.
    Zajmowało od diablą i trochę, i nieźle mieszało w systemie. Co chwila wołało że czegoś tam brakuje i należało ddoinstalowywać kolejne składniki. Ogólnie zniechęciłem sie do Norton Ghosta.
  • Poziom 21  
    Acronis jest dobry do tego typu spraw. Polecam.
  • Poziom 17  
    polecam Drive Image v5.0 nim kiedys robilem obrazy partycji jesli chcesz zrobic jak w laptopie partycje ricovery to zrob sobie nie wielka partycje w systemie plikow innym niz ntfs i fat wtedy windows nie ebdzie jej widizal a program tak niestety ta wersja Drive Image jest botowana z dyskietek ale mozesz z znim pokabinowac albo sciagnac sobie ultime boot cd na niej jest windows xp mini pa a w nim tez Drive Image i inne
  • Poziom 35  
    ghostexplorer daje dostęp do obrazu partycji. Nie wiem jak utworzyć kopie partycji, a potem jak ją zbotować.
    Zapewne inny program jest do zgrywania całego dysku a jeszcze inny do odpalania. Nie ma jednego ??
    Odpalam program z płyty CD ustawiam której partycji ma zrobić backup, gdzie ma nagrać czy na CD czy na dysk i już ??
  • Poziom 30  
    Symantec Norton Ghost 2003 - tryb DOS jest nie do pobicia kolego.

Acronis True Image - bardzo fajne narzędzie

Drive Image dodawany często gratis do płyt też daje radę...