Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do subwoofera 2x TDA7294 + samorobny Panel (blade13)

blade13 21 Lut 2008 16:11 13271 9
  • Wzmacniacz do subwoofera 2x TDA7294 + samorobny Panel (blade13)

Witam,
    przedstawiam wam moją przeróbke subwoofera. Dostalem go od kolegi, jest to MAGNAT BETASUB 20A, który byl po malych przejsciach. Odrazu wyczyscilem obudowe i okleilem pod wybrane kolory okleiny (czarny front i boki, tył calvados), wlozylem glosnik 25cm ktory juz posiadalem no i zaczelo sie tworzenie wzmacniacza panelowego do zestawu.

Jako ze te wzmacniacze panelowe są dosyc drogie i dysponują małą mocą wykonałem własny. Uklad to standardowy mostek za 2 x TDA7294, filtr aktywny na TL072 (regulowane odcięcie i głośność). Do tego uklad szybciego wyłączania kolumn po wyłączeniu zasilania (efekt puknięcia w głosniku), i filtr po 2 x 24000uF (bezpieczniki już są). Wszystko zasilane transformatorem toroidalnym 2 x 24V - 200VA!

Do ukladów dorobilem sobie panel z 19mm MDF, na który wyciąłem od razu dziure w subwooferze (skrzynce)! Program + wykonanie własnoręczne na frezarce CNC :) Wynonane zostały wszystkie wiercenia i podfrezowania na transformator, filtr... wycieta dziura na radiator itd. Pozniej zostalo już tylko poskładać wszystko w całość. Plytki zostaly przykrecone na dystansach.

Ponizej przedstawiam zdjecia!

Pozdrawiam!

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    blade13
    Poziom 14  
    Specjalizuje się w: operator cnc
    blade13 napisał 194 postów o ocenie 149, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wielki Klincz. Jest z nami od 2005 roku.
    dzikchu
    Poziom 13  
    Panel bardzo mi się podoba, wykonany estetycznie, i wszystko poukładane na swoich miejscach :) Jedyna rzecz która wzbudziła moją wątpliwość to napięcie z transformatora, z tego co pamiętam to na mostek TDA szło chyba +/- 25v a u Ciebie stałego będzie +/- 32, jeśli się myle to proszę mnie poprawić
    barek89
    Poziom 20  
    czy ścieżki na płytce zasilacza nie są aby za wąskie? oblicz sobie przekrój i jaki prąd ma tamtędy płynąć...
    turek86
    Poziom 14  
    Dolutuj na ścieżkach drut miedziany do cyna zacznie Ci wrzeć :D
    blade13
    Poziom 14  
    Ale tylko na tych na ktorych idzie duzy prad, prosto z filtra tak? No a na samym filtrze sciezki sa bardzo szerokie ale tez mozna dolutowac drut.
    cool_as_ice
    Poziom 15  
    Planel ładny, bradzo staranne wykonanie 9/10 (faktycznie grubsze ścieżki byłyby dobrym rozwiązaniem)
    Ale mam pytanko bo piszesz że miałeś już głośnik 25cm ale to ten sam model co oryginalnie czy jakiś inny?? bo jak inny to wątpliwe żeby akurat wymiary i strojenie się zgadzały...
    I jeszcze jakiś mały kosztorys jak można :)
    Hansol2_pl
    Poziom 20  
    Panelik ładnie wykonany co do sciezek to tylko te od zasilania chodz ja zawsze tylko pobrubiam cyna i nigdy jeszcze mi sie cyna nie zagotowała. Jak mozesz to zamiesc tutaj plytki do mostka i do filtra bo widze ze zasilacz i załaczanie głosników to sa kity. Ogólnie fajne wykonanie.
    ozeh
    Poziom 12  
    Ogólnie móglbyś więcej napisać o części elektronicznej tego panelu. Jakie kity, schematy tego co nie jest z kitów. bylbym bardzo wdzięczny bo sam się zbieram do budowy subwoofera.
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  
    Wyglad ma satysfakcjonujacy niczemu sobie. Gratulacje odemnie 9/10. Jednak subwoofer kojazy mi sie z Tuba ktora potrafi wyrwac klatke piersiowa :D
    Pozdrawiam.