Witam!
Tv nowy pogwarancyjny przyjechał z Niemiec ( w środku nie widać śladów naprawy). Po włączeniu zasilania wszystko wydaje się być w porządku- obraz bez zarzutu. Problem pojawia się dopiero po upływie ok. pół godziny, otóż obraz drży (na boki) całej szerokości w postaci pionowych zygzaków. Nie ma tego na całym obrazie, jest to pas wysokości ok. 15-20 cm i mniej wiecej po srodku ekranu (bliżej ku dołowi). Kiedy następuje zmiana tła scen obrazu problem ustępuje na chwilę. Nie wiem czego się czepić, bo trwa to dosłownie 3 - 4 sek. a nastepne 20 sek. do 1 min. jest ok. Próbowałem podstawić kondki na wys. nap. i w przetwornicy ale bez rezultatu. Napiecia wyj. z przetwornicy ok. Podejrzewam blok cyfrowy, ale nie jestem pewien na 100%. Pozdrawiam.
Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:
Wysyłam zdjęcia;
Na zdjęciach są smugi ale to nie o nie chodzi,tylko o drgania (w poziomie) które widać na konturach ubrań i rąk (pas o wysokości ok.15cm.)
Wpisałem do postu uwagę, w jaki sposób należy zamieścić zdjęcia. Kolega raczył wpis usunąć i zamieścił zdjęcia jako załączniki (skasowałem). Za następne naruszenie regulaminu otrzyma Kolega stosowną "nagrodę". [Mirek Z.]
Tv nowy pogwarancyjny przyjechał z Niemiec ( w środku nie widać śladów naprawy). Po włączeniu zasilania wszystko wydaje się być w porządku- obraz bez zarzutu. Problem pojawia się dopiero po upływie ok. pół godziny, otóż obraz drży (na boki) całej szerokości w postaci pionowych zygzaków. Nie ma tego na całym obrazie, jest to pas wysokości ok. 15-20 cm i mniej wiecej po srodku ekranu (bliżej ku dołowi). Kiedy następuje zmiana tła scen obrazu problem ustępuje na chwilę. Nie wiem czego się czepić, bo trwa to dosłownie 3 - 4 sek. a nastepne 20 sek. do 1 min. jest ok. Próbowałem podstawić kondki na wys. nap. i w przetwornicy ale bez rezultatu. Napiecia wyj. z przetwornicy ok. Podejrzewam blok cyfrowy, ale nie jestem pewien na 100%. Pozdrawiam.
Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:
Wysyłam zdjęcia;
Na zdjęciach są smugi ale to nie o nie chodzi,tylko o drgania (w poziomie) które widać na konturach ubrań i rąk (pas o wysokości ok.15cm.)
Wpisałem do postu uwagę, w jaki sposób należy zamieścić zdjęcia. Kolega raczył wpis usunąć i zamieścił zdjęcia jako załączniki (skasowałem). Za następne naruszenie regulaminu otrzyma Kolega stosowną "nagrodę". [Mirek Z.]