logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Poszukuje schematu układu zapłonu plazmotronu impulsami WN

Grzehusse 23 Kwi 2008 13:23 1125 3
REKLAMA
  • #1 5068546
    Grzehusse
    Poziom 10  
    Posty: 30
    Ocena: 1
    Witam
    Poszukuje schematów układów zapłonu. Chodzi o układ który by rozładowywał kondensatory na cewce przez szybki tyrystor. Tyrystor wyzwalany byłby przez układ NE555 a działanie układu załączane byłby na ok 2 sek. przez odrębny układ (sygnałem binarnym 1-praca 0-stop). Napięcie zapłonu powinno wnosić 2,5kV (może mieć amplitudę gasnącą) częstotliwość rzędu 1,2 -1,5 MHz. Napięcie wchodzące w grę to 24 zmienne lub 230 sieciowe.
    Z góry dziękuję pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 5068566
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • REKLAMA
  • #3 5070155
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 17131196
    Grzehusse
    Poziom 10  
    Posty: 30
    Ocena: 1
    Zamykam temat. Wykorzystano zmodyfikowany układ z kineskopu TV.
REKLAMA