Witam
Poszukuje schematów układów zapłonu. Chodzi o układ który by rozładowywał kondensatory na cewce przez szybki tyrystor. Tyrystor wyzwalany byłby przez układ NE555 a działanie układu załączane byłby na ok 2 sek. przez odrębny układ (sygnałem binarnym 1-praca 0-stop). Napięcie zapłonu powinno wnosić 2,5kV (może mieć amplitudę gasnącą) częstotliwość rzędu 1,2 -1,5 MHz. Napięcie wchodzące w grę to 24 zmienne lub 230 sieciowe.
Z góry dziękuję pozdrawiam
Poszukuje schematów układów zapłonu. Chodzi o układ który by rozładowywał kondensatory na cewce przez szybki tyrystor. Tyrystor wyzwalany byłby przez układ NE555 a działanie układu załączane byłby na ok 2 sek. przez odrębny układ (sygnałem binarnym 1-praca 0-stop). Napięcie zapłonu powinno wnosić 2,5kV (może mieć amplitudę gasnącą) częstotliwość rzędu 1,2 -1,5 MHz. Napięcie wchodzące w grę to 24 zmienne lub 230 sieciowe.
Z góry dziękuję pozdrawiam