Niestety, PCM2702 ma tylko przetwornik DA.Co prawda doskonałej jakości jak na 16 bitów ale tylko wyjście audio i można zrobić na nim bardzo dobre głośniki lub słuchawki USB albo wejście USB we wzmacniaczu.Mam to zrobione i faktycznie jest to najlepjej brzmiący przetwornik DA na USB ale PCM2906, ten z wejściem AD i SPDIF nie jest wiele gorszy.Znacznie gorszy (moim zdaniem) jest PCM2706, to jest przetwornik DA z wzmacniaczem słuchawkowym i sterowaniem miksera i Windows Media Playera.Jak dla mnie najgorzej brzmi z tych przetworników, przynajmniej na słuchawkach.
dsrecordss napisał: Witam,
a czy ten scalak jest w stanie w czasie rzeczywistym zamieniac z sygnalu analogowego na cyfrowy? Szukam jakiegoś prostego przetwornika;)
Oczywiście że tak, ma wejście, czyli przetwornik AD i jako ciekawostkę mogę powiedzieć że na tym układzie jest zrobiony Guitar Port firmy Behringer który jest taką kartą audio na USB do nagrywania z efektami w czasie rzeczywistym.Znakomicie pracuje z programem Audacity i używając sterowników ASIO można grać praktycznie bez latencji, czyli opóźnienia, jednak nie wiem jak zmusić swoją kartę do takiej pracy.Pewna latencja jednak jest, jak dla mnie za duża.Tak swoją drogą, czy ktoś wie jak jest zrobiony przetwornik E-MU Tracker PRE?Wiem że ma przetworniki AD AK5385 i DA CS4392 ale co dalej?To ma rozdzielczość 24 bitów i próbkowanie 192KHz.
http://www.emu.com/products/product.asp?product=17511&nav=technicalSpecifications
Kosztuje coś ok. 500zł. ale fajnie by było zrobić samodzielnie, może być na innych przetwornikach, np. PCM3010
http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/pcm3010.html
który leży u mnie i zawiera cały CODEC o takich jak trzeba parametrach albo osobne układy AD/DA o takich parametrach które też mam.Tylko ta cała reszta....