Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Praca Inżynier Elektronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

16 bitowy system pomiarowy.

ghost666 15 Sty 2009 00:18 1266 0
 • 16 bitowy system pomiarowy.

  MAX1329 i MAX1330 są inteligentnymi systemami akwizycji danych, opartych o przetwornik analogowo cyfrowy o sukcesywnej aproksymacji (SAR). Te wysoce zintegrowane układy oferują przetwornik analogowo cyfrowy, cyfrowo analogowy, wzmacniacze operacyjne, napięcia odniesienia, czujniki temperatury i analogowe multipleksery - wszystko w jednym urządzeniu.
  Wysoka integracja tego układu upraszcza proces projektowania, oszczędza miejsce na pcb oraz umożliwia łatwiejszy dobór mikrokontrolera do danej aplikacji pomiarowej.
  Układy te wyposażone są w jeden przetwornik analogowo cyfrowy zbuforowanym napięciem odniesienia. Przetwornik ten może pracować w dwóch trybach, wybieranych przez użytkownika: jako 12 bitowy lub jako 16 bitowy. W tych trybach maksymalna prędkość próbkowania wynosi, odpowiednio, 312ksps i 1ksps. Do przetwornika doprowadzony może być zewnętrzny sygnał - różnicowy bądź normalny lub wewnętrzne sygnały z innych, zintegrowanych urządzeń. Wbudowany wzmacniacz o programowalnym wzmocnieniu redukuje ilość potrzebnych zewnętrznych komponentów i może pracować z wzmocnieniami od 1V/V do 8V/V.
  Układ ponadto oferuje cztery programowalne, analogowe I/O
  (wejścia/wyjścia) oraz cztery cyfrowe I/O. Analogowe I/O mogą być jako zwykłe wejścia bądź wyjścia logiczne, jako piny wake-up (do budzenia układu w trybie uśpienia) lub jako bufory bądź konwertery poziomu dla interfejsu szeregowego. Natomiast cyfrowe I/O można skonfigurować jako wyjścia bądź wejścia np. do bezpośredniego kontrolowania tempa próbkowania przetwornika AD, przełączników analogowy, trybu uśpienia lub jako przerwanie, gdy konwersja analogowo cyfrowa jest ukończona.
  MAX1329 zawiera podwójny, 12 bitowy przetwornik cyfrowo analogowy z programowalnym napięciem odniesienia i dodatkowym wzmacniaczem operacyjnym. Natomiast MAX1330 posiada jedno 12 bitowe wyjście z programowalnym napięciem odniesienia i dwoma op-ampami. W obu tych układach do przetworników DA dołączona może być pamięć FIFO, która używana może być do cyfrowej syntezy przebiegów analogowych (DDS).
  Ponadto w układzie zaimplementowany jest oscylator 32kHz (zegarkowy) dla precyzyjnego umiejscowienia pomiaru w czasie, a konfigurowalna pętla FLL generuje wysoką częstotliwość zegara, konieczną do transmisji do hosta. Innymi wartościowymi dodatkami jest monitor dwóch napięć zasilania oraz temperatury (dla zewnętrznego i wewnętrznego sensora).
  Układ wyposażony jest w szeregowy interfejs, do podłączenia układów sterujących (np. mikrokontrolera), kompatybilny ze standardami SPI, QSPI i MICROWIRE.
  Układy zasilane mogą być napięciem od 1.8V do 3.6V dla sekcji cyfrowej i od 2.7V do 5.5V dla sekcji analogowej. W dodatku oba te napięcia mogą pochodzić z tego samego zasilacza. Gdy zachodzi konieczność użycia napięcia poniżej 2.7V wewnętrzna pompa pojemnościowa jest w stanie zwiększyć napięcie do wymaganego poziomu dla sekcji analogowej, co pozwala na użycie jednego, niskiego napięcia zasilania. W dodatku średnie zużycie prądu przez układ kształtuje się na poziomie 2mA, co umożliwia użycie go w urządzeniach przenośnych, zasilanych bateryjnie. Ponadto układ wyposażony jest w tryby uśpienia itp. służące do obniżenia zużycia prądu.
  Układy są dostępne w 40 pinowej obudowie TQFN o wymiarach 6mm x 6mm. Ceny zaczynają się od 7.49$/szt przy zakupie 1000 sztuk. Ponadto układ dostępny jest w ramach programu darmowych próbek.


  Źródła:
  http://www.maxim-ic.com/view_press_release.cfm/release_id/1529
  http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/4916
  http://datasheets.maxim-ic.com/en/ds/MAX1329.pdf

 • Praca InĹźynier Elektronik
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo