logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Rzęcholenie zgrzytanie corolla na biegach 1,2,3 przy ruszani

Gobimen 26 Mar 2009 08:24 2533 4
REKLAMA
  • #1 6333907
    Gobimen
    Poziom 12  
    Mam problem z samochodem Corolla 98 rok 2.0D
    Podczas dynamicznego ruszania na biegach 1,2,3, słyszę rzęcholenie "chrrz"
    nie wiem jak to może być przyczyna.
    Ten odgłos jest słyszalny jeżeli wkręcam go ostro na obroty z wrzuconą uprzednio 1,2,3 na wyższych biegach nie zauważyłem.
    Słychać go było też jak podjeżdżałem pod b. stromą górę i z 5 żeby podjechać musiałem zejść na 3 bo bałem się że coś mi walnie i nie dojadę tak mi rzęcholiło.
    Objaw ten daje się też zauważyć gdy jadę na 1 ok 10 km i stopniowo wciskam hamulec wtedy rzęcholi obroty silnika spadają i gaśnie.
    Co może być winą tych objawów jeżdżę tak od 16 grudnia 2008 a mamy już koniec marca 2009.
    Zaczęło się od delikatnego drgania i podskakiwania samochodu przy ruszaniu z 1 a teraz to już do przesady rzęcholi.

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 6336569
    noel200
    Poziom 26  
    wg mnie jeżeli nie zgrzyta tylko przy wrzucaniu biegów, tylko cały czas w trakcie jazdy na tych biegach, to łożyska w skrzyni do wymiany, a jak jeszcze troche pijeździsz to i koła zębate. najpierw spradź czy jest w skrzyni oleju tyle co trzeba
    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 6755721
    kris512
    Poziom 1  
    mam taki sam problem, zgrzytanie na biegach 1,2,3 przy przyspieszaniu albo przy jeździe pod górę, zajrzałem pod spód i okazało się że ze skrzyni kapie olej i mam pytanie: czy dolanie oleju coś pomoże czy skrzynia i tak jest do remontu?
  • REKLAMA
  • #4 6755814
    Artur h
    Poziom 19  
    Napewno uzupełnij olej. Możliwe że jeśli przez stan oleju w skrzyni są te odgłosy to dolewka jeszcze uratuje tą skrzynie przed remontem (trwały japończyk)
  • #5 9882336
    Gobimen
    Poziom 12  
    Rozwiązanie - Tłumik się odspawał na łączeniu - miejsce pod kierowcą.
REKLAMA