Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant VUW 200/5 nie wlacza sie cwu

RuMaks 31 Jan 2010 11:53 6718 5
    RuMaks
    Level 2  
    Witam szanowne panstwo,

przeszukalem forum, ale podobnego problemu chyba nikt nie mial

w dwyfunkcyjniem piecy nie wlacza sie woda, temperatury pokazuje 22-24C, mroga zielona kontrolka.
    pomaga wylaczanie peca i wlaczanie zpowrotem 0->1
    serwisant powiedzial ze to chyba zakamieniony wymennik
    ?
    czasami cwu sie wlacza,i obor mrogajacej zielonej kontrolki zapala sie zolta
    pytanie - czy ta zielona kontrolka powinna mrogac i co ona oznacza?
    przy nacisnieciu "i" pokazuje 5.14 dla wody i 5.2 kiedy w trzybie co
    dziekuje za odpowiedz

Proszę poczytać ponownie regulamin i stosować jego zasady. Tu, szczególnie p.15
    mod - mirrzo
  • Helpful post
    DARIUS67
    Level 24  
    Mrugająca kontrolka oznacza że kocioł wyczuwa przepływ wody. Środkowa paląca się kontrolka oznacza obecność płomienia.S14 to praca palnika w trybie przygotowania ciepłej wody.
    Jeżeli kocioł podczas przepływu wody włącza się i wyłącza to faktycznie oznacza że masz zakamieniony wymiennik, ale jeżeli kocioł wyłącza się po 2-3 min. pracy i pomaga tylko wyłączenie kotła z prądu i ponowne załączenie oznacza to że masz kłopoty z przepływem spalin.
    Kocioł po wyczuciu wypływu spalin blokuje się na 20 min. potem ponownie uruchamia się. po trzech takich razach dopiero wchodzi w stan awarii.
    Może być tak że podczas pracy na CO kocioł pracuje normalnie bo pracuje z mniejszą mocą palnika a przy pracy na CWU kocioł uruchamia się pełną mocą.
    Jeżeli to spaliny to wpuść trochę powietrza do pomieszczeń. Czy nie wpadłeś na pomysł pouszczelniać pomieszczeń przed mrozem. Do prawidłowego czystego kalorycznego spalania potrzeba na każdy metr gazu 12-14 metrów powietrza.
    Sprawdź też drożność komina. Może jakiś śnięty ptak wpadł w komin i przyblokował przepływ spalin.
    Rozpisałem się o kominie bo wiele telefonów obecnie odbieram na serwisie dotyczącego Twojego problemu a dotyczącą właśnie spalin. Związane jest to również ze wzrostem temp. na zewnątrz i spadkiem ciśnienia ale i wiatrem.
    RuMaks
    Level 2  
    Dziekuje za odpowiedz,

rzeczewiscie ostatnio uszczelnialem,tak ze razszczelnilem z powrotem.
    teraz obserwuje.
    co sie wydarzylo - poraz kolejny odkreczylem kurek zimnej wody - i nie zapalil sie pec, zielona kontrolka mruga, cieknie zimna woda zamiast goracej. ja biore i na pecu zmniejszam pokretlem temperaturu wody - i -O Cud! zapalil sie pec i pociekla goraca.
    to troche odzuca mozliwosc spalin . . .
    jeszcze czesto mi wyskakuje F24 - serwisant mowil ze brak wody, w instrukcji tego koda nie ma, jesc tylko F22 , i to jesc brak wody
    F24 wyskakuje kiedy kociol dzlugo dziala na co, ale cisnienie jeszcze>1(zielona zona zaznaczona 0.6-2bar)
    moze kto jeszcze bedzie mial jakijs pomysl
    z gory bardzo dziekuje

Początek zdania = wielka litera
    Proszę stosować zasady tu ustanowione - proponuję poczytać regulamin, do poduszki
    mod - mirrzo
    zidane
    Level 12  
    RuMaks wrote:
    poraz kolejny odkreczylem kurek zimnej wody - i nie zapalil sie pec, zielona kontrolka mruga, cieknie zimna woda zamiast goracej

Mam nadzieje ze to tylko czeski bląd i nie odkrecasz zimnej wody:-)

I woda sie leje a nie cieknie, bo jakos tak po rusku piszesz. Jak leje sie za slabo, czyli cieknie to palnik moze sie na włączyc. Możesz mieć ograniczony do minimum przepływ c.w.u na zaworze pod piecem. Jezeli z tym jest ok. to w zasadzie na 100% masz uszkodzony, albo zabrudzony czujnik przepływu.
    W momencie jak odkrecisz ciepła wode i palnik się nie włączy do odczytaj kod diagnostyczny S. Na podstawie tego wyciagniesz wnioski. Opis kodow masz w instrukcji. A w ogole najlepiej jak ktos pomoze a Ty obserwuj wyswietlacz, w momencie odkrecenia kranu ma sie pojawic S.10, potem S.13, a potem S.14.
    poczytaj tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic943848.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4554286#4554286

A jak z tym sie uporasz to zajmij sie tym błedem F.24
    tu masz wytłumaczone co on oznacza
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1141738.html
    RuMaks
    Level 2  
    Dziekuje wszystkim za podpowiedzi
    techniczne i gramatyczne

problem zostal roswiazany w sposob nastepujacy
    przeczyscilem deionke
    jeden z serwisantow polecil zamenic, a drugi poczyscic
    poczyscilem i jus z dobrych kilka miesecy dziala

Tak ze wszystkim z problemem F24 polecam posluchac jak piec sie zapala, i jezely pstryka kilka razy to mozliwe ze deionka
    poczyscic i bedzie spokoj

Dodano po 21 [minuty]:

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi
    techniczne i gramatyczne

problem zostal roswiazany w sposob nastepujacy
    przeczyscilem deionke
    jeden z serwisantow polecil zamenic, a drugi poczyscic
    poczyscilem i jus z dobrych kilka miesecy dziala

Tak ze wszystkim z problemem F24 polecam posluchac jak piec sie zapala, i jezely pstryka kilka razy to mozliwe ze deionka
    poczyscic i bedzie spokoj
    scyhe
    Level 11  
    Witam, Mam może trywialne pytanie... ale co to jest "deionka"? i gdzie tego szukać w kotle 240 2/5 ? Mój kocioł od dłuższego czasu trapi sporadycznie błąd F.22 ( przeważnie można go zaobserwować podczas odkręcenia ciepłej wody w kranie z małym strumieniem, wyskakuje wtedy F.22 i piec przestaje grzać wodę do momentu restartu przyciskiem) Ostatnio po 10 latach eksploatacji wymieniłem zawór trójdrożny ( miałem jeszcze stary z małymi otworkami i gumową kulą w środku ) z otworków zaczęła podczas pobierania c.w.u. lecieć woda.