a wiec tak, cewka pewnie jest taka zalewana, pewnie dlatego jej nie zauwazyles, znajduje sie ona pod przetwornica, zerknij sobie na ten widok plytki co Ci zamiescilem
co do napiecia programowania to wyjscie przetwornicy jest na pinie nr 1, tam powinno wychodzic napiecie zmienne, wiec zmierz je za dioda impulsowa (4148) ktora je prostuje, jest ona zaraz nad przetwornica
najlepiej by bylo gdybys to napiecie sprawdzal podczas programownia, bo np przetwornica moze Ci dawac to napiecie normlanie, ale jej wydajnosc pradowa moze byc za mala i dopiero podczas programowania to napiecie nagle spada
jak sprawdzisz to daj znac
a napiecie 21 V bierze sie z przetwornicy

, od tego ona jest
rzeczywiscie z willemem jest troszke klopotow, sam to przezylem

, ale teraz wszystko jak narazie mi sprawnie dziala
pozdrawiam
Ggrunge
P.S. zamieszczam jeszcze schemat ideowy willema, moze Ci sie przyda