Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klonowanie kart SIM -Sim Scan ze schematem

zasoby 08 Feb 2003 22:22 86516 72
IGE-XAO
  • To co jest potrzebne do odczytywania i symulowania karty SIM. Niestety nie udalo mi sie rozwiązać problemu czytania kart Idei. Karty plusa oraz ery sa czytane bezproblemowo. Warunkiem czytania karty sim jest brak blokady PIN. Wniosek z tego taki, że można czytać tylko Pre-paidy (przynajmniej tym programem). Pozdrawiam i zycze owocnej pracy.

przesłane przez nieznanego użytkownika

Cool! Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    zasoby
    Level 23  
    dddddd
    zasoby wrote 785 posts with rating 380, helped 4 times. Been with us since 2002 year.
  • IGE-XAO
    elektryk
    Level 42  
    Tzn zależy co się chce odczytać to trzeba użyć odpowiedniego programu np Cardinal czyta książke i ustawienia karty, nie ma problemu z PIN`em.
    Pozatym Cardinal szuka klucza Ki jednak lepiej z tym ostrożnie bo nowe karty maja limit na liczbe odpowiedzi (karta przestaje działać po "nienormalnie" duże ilościu zapytań niezależnie od czasu w którym się pyta)
    yeeezooo
    Level 11  
    czy ktos moze mi przyblizyc co daje to z czytywanie kart sim?
    elektryk
    Level 42  
    No można sobie książke telefoniczną, liste SMSow na karcie odczytać oraz złamać klucz Ki i sklonować karte
  • IGE-XAO
    benchmarek
    Level 22  
    niestety masz bardzo starą wersje simscana jest nowsza która obsługuje rozkazy czytania pinu.
    olo
    Level 18  
    Czy jest jakaś polska strona na ten temat gdzie można znależc schematy i soft???????
    zyraf
    Level 26  
    no niby wiele osob naraz... a co sie stanie jak ktos zadzwoni na ten numer bo sie zastanawiam, i wogole czy mozna z tego gadac naraz?
    benchmarek
    Level 22  
    nie mozna rozmawiac na raz z tego samego numeru ze sklonowanej karty. wszystko sie blokuje na jednym i na drugim telefonie i trzeba sie logowac do sieci jeszcze raz zeby wszystko wrocilo do normy.
    badradab
    Level 12  
    Więc do to tematu z Simkami to ja bardzo chetnie sięw to wbije. włąsnie ja i mój kumpel jesteśmy w trakcie budowy potęrznego boxa w którym oprócz swykłego przesyłu danych za pomocą coma i fleshera DCT3 i DCT4 bedzie także irda oraz URZADZONKO DO SIMEK! bardzo mnie interesuje ten temat i chciałym blizej się z tym zapoznać oraz odpowiednie oprgramowanie! Jak ktoś bedzie chciał schemat tego boxa sterowanego cyfrowo niehc da znać to juz niedługo bede móg go dać!
    POzdrawiam!
    Harnas4
    Level 14  
    Kupiłem kiedys na allegro czytk\nik kart SIM ale nic z tego nie wyszło, gośc mui wysłał sam czytnik bez niczego, żadnego softu ani nic :cry: wiec po kilku dniach mordę gi go sprzedałem lecz zaznaczylem ze neimam nic do niego, przynajmniej w części odzyskałem troszkę kasy. Ale dlaczego nikt nie pisze, że odczytanie klucza KI zajmuje około 11godzin? No chyba, ze technika poszła duzo do przodu od zeszłego roku i teraz prędzej czyta? A propos bardzo chętnie zaopatzryłbym sie w taki SIMSCAM który by mi zczytał PINy i PUKi z moich kart bo z wiekszości straciłem papiery a mam w książkach zapisane numery na których by mi zależało aby je odzyskać :)
    Bedę wdzieczny za każdą pomoc i info :) Jeżlei ktoś by mi mógł zrobić taki czytnik to prosze o kontakt na gg :)
    elektryk
    Level 42  
    Harnas4 wrote:
    Ale dlaczego nikt nie pisze, że odczytanie klucza KI zajmuje około 11godzin?

O tym chyba wszyscy wiedzą i zawsze piszą że zajmuje to kilkanaście godzin.
    Harnas4 wrote:
    A propos bardzo chętnie zaopatzryłbym sie w taki SIMSCAM który by mi zczytał PINy i PUKi z moich kart
    Karta jest automatem stanowym i numery pin/puk może TYLKO zweryfikować i zmniejszyć licznik prób. Może firma produkująca zostawiła sobie backdoor ale jego istnienie i sposób użycia może być inne dla każdej serii, każdego producenta.
    Harnas4
    Level 14  
    Więc nici z tego, szkoda a juz miałem nadzieje, ze kupie sobie jeszcze raz czytnik SIMów lub z Waszą pomocą jakos poskładam i w końcu sie dowiem jaki PIN wrzuciłem na swoje stare 2 SIMki :cry: :cry: :cry: :cry: ale to trudno, została mi jedna pruba wbicia, PUKu to ja wogóle nie pamietam bo gdzieś papiery leżą a operator mi na pewno też nie poda bo stwierdzi, ze karty są dawno nieczynne lub cos tam wymyśli byle tylko niepodać :)

Strzałeczka.
    ElKuba
    Level 11  
    Z podaniem pinu i puku nie powinno być problemów. Ja miałem przez jakiś rok niezarejestrowaną kartę w simplusie i ją sobie zablokowałem. Wystarczyło sobie sciągnąć formularz rejestracyjny ze stronki i go odesłać, a po kilku dniach po prostu zadzwoniłem do biura obsługi i dostałem numerki bez problemu.

ElKuba
    Harnas4
    Level 14  
    Tylko, że ja nie mówię o niezarejestrowanej karcie bo moje karty są wszystkie zarejestrowane tylko o to, ze mam dużo juz nieczynnych kart, tak w simplusie POPie jak i pingwinki :) kupowałem karty startowe, wiesz jak sie ma dojście i dostaje kartę za 25PLN a do przegadania przy dobrej promocji było 30PLN + jeszcze 50zeta na SMSy a po miesiacu ładowali dodatkowe 15 zeta (simplus) lub kupiło sie kartę za 30zeta, na koncie było 24PLN a przy pierwszym dołądowaniu było dodatkowo 14zeta za uzupełnienie i 2 grosze do wybranego numeru (pingwin) w POPie już nie pamiętam ale taniej mnie wychodziło kupić nowy zestaw startowy niż kartę uzupełniajacą i niestey zgubiłem kilka PUKów a w Biurze Olewki Abonenta (BOA) mi niestety nie podaja kodów z kart które już nie są aktywne :( nie muszą tego robić nawet nie wiem czy maja na pewno to gdzieś w archiwu,. najbardziej jednak ubolewam nad jedna kartą abonamentową której PINu za cholere zapomniałem a karta jest nieczynna juz ponad półtorej roku a mam tam kilka b.ważnych numerów, mankamentem jest to, ze ja mniejwiecej raz na 2-3 miesiace zmieniam PIN na wszystkich oich kartach na taki sam lecz czasem jak mi sie jedna karta zapodzieje to nie zmienie jej PINu a jak ja minię więcej niz 3 kolejki to jest problem bo biję 3 kody po kolei wstecz i dupa blada :( podaj od PUK a tego nie ryzykuję jednak zawsze biję tylko 2 PINy bo mam wciaż nadzieje, ze może jednak znajde jakiś czytnik który moze i pUKU nie przeczyta ale przynajmniej PIN uda sie ajkoś oszyskać :)

Strzałeczka.
    zyraf
    Level 26  
    no ale numerki z ksiazki telefonicznej mozna chyba zczytac kabelkiem do komow, tak mi sie wydaje bo gdzies o tym czytalem ale moze cos mi sie pokrecilo...
    elektryk
    Level 42  
    zyraf wrote:
    no ale numerki z ksiazki telefonicznej mozna chyba zczytac kabelkiem do komow, tak mi sie wydaje bo gdzies o tym czytalem ale moze cos mi sie pokrecilo...
    Jak się wpisze do telefonu PIN :D, albo numer jest w pamięci telefonu (a kolega wyżej napisał że jest na karcie)
    zyraf
    Level 26  
    no to znaczy ze mi sie pokrecilo...
    a czy wogole jest jakas opsja zeby z boku dostac kody do juz nieaktywnej karty?
    elektryk
    Level 42  
    zyraf wrote:
    no to znaczy ze mi sie pokrecilo...
    a czy wogole jest jakas opsja zeby z boku dostac kody do juz nieaktywnej karty?
    Kod PUK jest niezmienialny dla użytkownika więc jeśli posiadają go w bazie operator to nie powinno być problemu.
    Mam pytanie czy karte w której się poda 10 razy źle PUK można jeszcze odblokować? W jakiejś ulotce czytałem że operator może to zrobić. Czy ktoś może to testował?
    ElKuba
    Level 11  
    Ja też słyszałem że operator może odblokować telefonik, ale to niestety "troszkę" kosztuje. W cenniku simplusa piszą coś takiego:
    "Wymiana karty SIMPLUS w razie uszkodzenia lub zablokowania 50,00 + VAT". Nie jestem pewien, ale oni chyba po prostu ją odblokowują.
    wisp
    Level 13  
    elektryk wrote:
    Harnas4 wrote:
    Ale dlaczego nikt nie pisze, że odczytanie klucza KI zajmuje około 11godzin?

czas w jakim wyciąga sie KI z karty zależy od tego jaki kwarc mamy w czytniku. Ja używam kwarcu 15 MHZ i wyciągnięcie KI zajmóje ok 1 godziny. :D
    wisp
    Level 13  
    Szoszo86 wrote:
    Kto by dał schemacik na czytnik ?

Ja uzywam do zczytywania kart programatora Phoenix wieczorem postaram sie wyslac jakis schemacik

nara
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Download to nie jest miejsce na dyskusje!
    Proszę założyć temat na właściwym dziale.
    wisp
    Level 13  
    Wszystko co potrzebne do zklonowania Karty SIM umiescilem w zalaczniku.
    Znajdują sie tutaj:
    KIextraktor - wg mnie najlepszy program do wyciągania kodu KI
    IMSIviewer - program do wyciągania kodu imsi
    Wsady do kart Gold
    SimEmu - program którym możemy zrobić wsad do SILVERCARD (16F876/7 y 24C64) oraz GREENCARD (16F876/7 y 24C128)
    Schematy programtorów
    Icprog - Program do programowania Kart
    Attachments:
    User removed account
    User removed account  
    ANTEQ
    Level 14  
    czy komus udalo sie zczytac sim extra ery??