A więc otwieram mój projekt kolumn głośnikowych. Po wnikliwych poszukiwaniach i zebraniu otrzymanych porad zdecydowałem się na głośniki:
http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-usher-audio-t9950-p-728.html
http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-usher-audio-8945a-p-727.html
Wiedzę czerpię z tematów:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1027441-0.html
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1951932.html
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1374802.html
http://flodins.info/akustyka/73-hi-end-t9950-8945a
http://www.audiostereo.pl/usher-8945-p-czy-wart-jest-swojej-ceny_34831.html
Do rzeczy:
1) Obudowy - ok 100cm - wzorowane na Akkus V2: http://www.akkus.com.pl/akkus-v.php - czyli obudowa pochylona (przednia i tylna ścianka pochylone) - wykonane z mdf 25mm
2) Zwrotnice - 1 rzędu - cewka Alpha Core 1,8mH, kondensator SCR MKP 4,7 uF, rezystor Mills 4,7ohm
3) Wzmacniacz już jest - to Yamaha Ax 1070 - myślę, że się nada
Jako, że do tej pory nie robiłem kolumn, a tylko dwa subwoofery, to mam kilka pytań:
1) Jaki jest optymalny litraż obudowy dla tych głośników (najlepiej nie wliczając objętości głośników), a tym samym wielkość otworu BR
2) Czym najlepiej wygłuszyć - wełną owczą (jak wełną, to czy kupować taką do audio, czy jest tańsza opcja)?
3) Czy stosować dodatkowe elementy wzmacniające lub wytłumiające (w sensie kształtek z mdfu w środku obudowy)
4) Czy może zastanowić się nad bardziej skomplikowaną zwrotnicą, a narazie zrobić 1-rzędową z gorszych elementów
Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje (których budżet zamyka się w kwocie 2000zł). Ew. sugestie co do konstrukcji, założeń, gdzie najlepiej kupić elementy itp.
http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-usher-audio-t9950-p-728.html
http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-usher-audio-8945a-p-727.html
Wiedzę czerpię z tematów:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1027441-0.html
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1951932.html
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1374802.html
http://flodins.info/akustyka/73-hi-end-t9950-8945a
http://www.audiostereo.pl/usher-8945-p-czy-wart-jest-swojej-ceny_34831.html
Do rzeczy:
1) Obudowy - ok 100cm - wzorowane na Akkus V2: http://www.akkus.com.pl/akkus-v.php - czyli obudowa pochylona (przednia i tylna ścianka pochylone) - wykonane z mdf 25mm
2) Zwrotnice - 1 rzędu - cewka Alpha Core 1,8mH, kondensator SCR MKP 4,7 uF, rezystor Mills 4,7ohm
3) Wzmacniacz już jest - to Yamaha Ax 1070 - myślę, że się nada
Jako, że do tej pory nie robiłem kolumn, a tylko dwa subwoofery, to mam kilka pytań:
1) Jaki jest optymalny litraż obudowy dla tych głośników (najlepiej nie wliczając objętości głośników), a tym samym wielkość otworu BR
2) Czym najlepiej wygłuszyć - wełną owczą (jak wełną, to czy kupować taką do audio, czy jest tańsza opcja)?
3) Czy stosować dodatkowe elementy wzmacniające lub wytłumiające (w sensie kształtek z mdfu w środku obudowy)
4) Czy może zastanowić się nad bardziej skomplikowaną zwrotnicą, a narazie zrobić 1-rzędową z gorszych elementów
Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje (których budżet zamyka się w kwocie 2000zł). Ew. sugestie co do konstrukcji, założeń, gdzie najlepiej kupić elementy itp.