logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Multimetr bezprzewodowy w iPhone

CameR 02 Cze 2011 20:29 5925 27
REKLAMA
  • O autorze
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Offline 

    Montaż i serwis alarmów, centralnych zamków, blokady alkoholowe, naprawa pilotów, liczników, elektroniki samochodowej.
    http://www.auto-alarm.com.pl
    http://www.autoalarm.katowice.pl
    Specjalizuje się w: alarmy, serwis auto-elektroniki, radia samochodowe
    CameR napisał 7706 postów o ocenie 3266, pomógł 1139 razy. Mieszka w mieście Katowice. Jest z nami od 2006 roku.
  • REKLAMA
  • #2 9571405
    2OMEGA2
    Poziom 14  
    Posty: 131
    Ocena: 24
    Jezu i co jeszcze można zrobić z tego '"ajfona"?, oscyloskop, ciśnieniomierz?
  • #3 9571567
    narasta
    Poziom 21  
    Posty: 597
    Pomógł: 7
    Ocena: 219
    Cytat:
    Jezu i co jeszcze można zrobić z tego '"ajfona"?, oscyloskop, ciśnieniomierz?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2010217.html hehe :D

    Najbardziej niedorzeczna wydaje mi się "zaleta" o treści "Uses rechargable batteries so you can go green"... Pozostawiam bez komentarza.

    I sposób w jaki to jest wyświetlanie na iPhonie... W formie multimetru = PORAŻKA. Marnotrawienie miejsca, że nie wspomnę o tym jak to wygląda na iPadzie - 2/3 ekranu to szare tło...

    Czekam zatem na kolejne "wspaniałe" wynalazki do iPhonea :)
  • REKLAMA
  • #4 9571713
    Pocieszny
    Poziom 38  
    Posty: 5220
    Pomógł: 229
    Ocena: 261
    Chyba taniej wyjdzie kupić "normalny" miernik ;)
  • REKLAMA
  • #7 9571912
    seba_x
    Poziom 31  
    Posty: 2071
    Pomógł: 29
    Ocena: 112
    Czy tylko ajfon ma takie możliwości ? a co z innymi smartfonami ?
  • #9 9572023
    _ONE_
    Poziom 12  
    Posty: 36
    Ocena: 27
    Podobno w przyszłym tygodniu ma pojawić się przystawka umożliwiająca wykonywanie połączeń telefonicznych. Nie wiem jak oni to zrobią :D
  • #10 9572061
    J_Bravo
    Poziom 28  
    Posty: 1373
    Pomógł: 36
    Ocena: 161
    2OMEGA2 napisał:
    Jezu i co jeszcze można zrobić z tego '"ajfona"?, oscyloskop, ciśnieniomierz?

    A można można:

    1. Oscyloskop:
    Multimetr bezprzewodowy w iPhone
    2. Generator:
    Multimetr bezprzewodowy w iPhone
    3. Analizator stanów logicznych:
    Multimetr bezprzewodowy w iPhone
    4. Licznik Geigera:
    Multimetr bezprzewodowy w iPhone
    5. Sekwencer genów:
    Multimetr bezprzewodowy w iPhone
    6. Ciśnieniomierz :
    Multimetr bezprzewodowy w iPhone

    I wiele innych. Wystarczy poszukać.

    O podwyższaczu ciśnienia u użytkowników Androida nie wspominam
  • #11 9572073
    seba_x
    Poziom 31  
    Posty: 2071
    Pomógł: 29
    Ocena: 112
    Ale całą robotę i tak wykonuje odpowiednia przystawka, nie widzę sensu "latać" z telefonem i dodatkowym pudełkiem żeby zmierzyć "to i owo" .
  • #12 9572240
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Jak nosić przy sobie taką przystawkę, to raczej normalny multimetr byłby równie poręczny. Takie dodatki do telefonów nigdy nie działały jak należy (patrz podłączane aparaty swego czasu).

    Licznik Geigera mnie zabił :D. "So you can go green with no radiation!". No i to "made in Japan" dzisiaj nabrało całkiem nowego znaczenia.
  • #13 9572340
    J_Bravo
    Poziom 28  
    Posty: 1373
    Pomógł: 36
    Ocena: 161
    daavid117: Przynajmniej telewizory z Japonii nie wymagają podświetlania ;)
  • REKLAMA
  • #14 9572520
    seba_x
    Poziom 31  
    Posty: 2071
    Pomógł: 29
    Ocena: 112
    Ciekawe czy przystawka jest połączona galwaniczne z ajfonem? Mała pomyłka przy pomiarze napięć i pójdzie z dymem telefonik.
  • #16 9572790
    mkpl
    Poziom 37  
    Posty: 5668
    Pomógł: 306
    Ocena: 855
    Hah a Windows mobile i android potrafią dokładnie to samo. Kwestia tego jak bardzo nudzi się programiście...

    Komunikować można się przez bluetooth (możliwości nieograniczone) przez port RS232 (możliwości nieograniczone) przez mikrofon (przetwornik napięcie częstotliwość), generator tez się da.

    Kupie Iphona jak zrobią przystawkę która za pomocą serwomechanizmu będzie obsługiwać toaletę :D
  • #17 9572899
    SatServ
    Poziom 15  
    Posty: 132
    Pomógł: 1
    Ocena: 24
    daavid117 napisał:
    Jak nosić przy sobie taką przystawkę, to raczej normalny multimetr byłby równie poręczny. Takie dodatki do telefonów nigdy nie działały jak należy (patrz podłączane aparaty swego czasu).
    Licznik Geigera mnie zabił :D. "So you can go green with no radiation!". No i to "made in Japan" dzisiaj nabrało całkiem nowego znaczenia.


    Ocenę (z pewnością pozytywną) wyda niewidzialna ręka wolnego rynku:)
    Póki co sprzedaż urządzeń, których nazwa zaczyna się na "aj" albo na "e(co)" ma się nieźle, co w/d mnie jest bezpośrednio pochodną inteligencji nabywców.
    I to jest sposób na wciskanie ludziom rzeczy, których zupełnie nie potrzebują, albo skorzystają z nich raz może dwa, przez całe życie urządzenia:)
  • #18 9572914
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    @U.P.: Tylko który szanujący się elektronik/informatyk/elektryk/pasjonata zakupi multimetr - przystawkę do iPhone? Chyba, że "wycelują" tym produktem w szarego Kowalskiego i powiedzą, że jest mu to potrzebne.
  • #19 9572969
    Hucul
    Poziom 39  
    Posty: 4710
    Pomógł: 382
    Ocena: 470
    daavid117 napisał:
    @U.P.: Tylko który szanujący się elektronik/informatyk/elektryk/pasjonata zakupi multimetr - przystawkę do iPhone?

    Tak patrząc na użytkowników ajfonów , to wśród szanujących się elektroników mają chyba niższą procentowo obecność . Sporo "informatyków" obnosi się iphonami , ale głównie to widzę je u tzw. ABSów i przedstawicieli handlowych (dumnie nazywających się brokerami) , jest też duża grupa majstrów i kierowników (manager , leader , supervisor) którym ajfon dodaje dziesięć punktów doświadczenia w wyścigu szczurów (na ścieżce kariery) :D
  • #20 9572978
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Masz rację. Teraz taki majster podłączy sobie przystawkę przy "pomagierach", a oni zrobią wielkie oczy i "oooooooooo", że majster takie cudo posiada :). Zapomniałem, że telefon i różne gadżetu są często przedmiotem szeroko pojętego szpanu.
  • #21 9573038
    michal-michalik
    Poziom 23  
    Posty: 724
    Pomógł: 14
    Ocena: 11
    To spory sens ale tylko przy ograniczonym dostępie do mierzonego „czegoś”. Chcemy zmierzyć jakiś tam parametr, załóżmy napięcie na zaciskach akumulatora w czasie jazdy. Podłączamy pod maską, zamykamy ją i kładziemy tylko wyświetlacz w samochodzie i na bieżąco kontrolujemy dany parametr.
    Oczywiście zastępowanie zwykłego multimetru w normalnych warunkach czymś takim to idiotyzm ;)
  • #22 9573091
    adam cs
    Poziom 14  
    Posty: 176
    Ocena: 81
    michal-michalik napisał:
    To spory sens ale tylko przy ograniczonym dostępie do mierzonego „czegoś”. Chcemy zmierzyć jakiś tam parametr, załóżmy napięcie na zaciskach akumulatora w czasie jazdy. Podłączamy pod maską, zamykamy ją i kładziemy tylko wyświetlacz w samochodzie i na bieżąco kontrolujemy dany parametr.
    Oczywiście zastępowanie zwykłego multimetru w normalnych warunkach czymś takim to idiotyzm ;)

    Masz rację,
    A co do transmisji to ciekawe czy radiowo czy BT?
    A tak wogóle przesył danych bezprzewodowo np w postaci napięcia, temp, cokolwiek da się zrobić na wiele sposobów - ba nawet własny protokół mozna napisać. Tak że to nie jest wielkie halo jeśli chodzi o Apple, na mnie to żadnego wrażenia nie robi no ale ci innego dla laika, jeszcze ta przystawka - czego ona taka duża? Do pomiaru napięcia ? Przecież obudowa jak na oscyloskop USB :)
    No i pytanie: jaki jest sens łączenia przystawek z telefonem jeśli wciąż to są DWIE rzeczy?
  • #23 9574654
    farrix
    Poziom 17  
    Posty: 260
    Pomógł: 7
    Ocena: 12
    Cytat:
    A co do transmisji to ciekawe czy radiowo czy BT

    A że tak kolegę zapytam czym różni się radiowo od bluetooth(chyba tak się to pisze).
  • #24 9574811
    michal-michalik
    Poziom 23  
    Posty: 724
    Pomógł: 14
    Ocena: 11
    adam cs napisał:
    No i pytanie: jaki jest sens łączenia przystawek z telefonem jeśli wciąż to są DWIE rzeczy?


    Jest jeszcze jedno fajne zastosowanie. Kilka przystawek-modułów i jednoczesne odczytywanie parametrów. Nie wiem trzeba by konkretny przykład zastosowania znaleźć, aczkolwiek w jakiś instalacjach rozproszonych myślę, że pole do popisu jest.
    Cały problem polega na tym, że tu nikt nie myśli o względach praktycznych, ale „o patrz mogę napięcie mierzyć za pomocą Icostam” i kupuje. Problem zaczyna się kiedy takie cudo nie umywa się do multimetru za 20 zł.
  • #25 9575255
    mkpl
    Poziom 37  
    Posty: 5668
    Pomógł: 306
    Ocena: 855
    michal-michalik napisał:


    Jest jeszcze jedno fajne zastosowanie. Kilka przystawek-modułów i jednoczesne odczytywanie parametrów


    Jak sobie wyobrażasz połączenie kilku przystawek bluetooth naraz z jednym urządzeniem?
  • #26 9575351
    mistrz173
    Poziom 12  
    Posty: 109
    Pomógł: 1
    Ocena: 15
    Nie zbyt mi się to podoba. Jak jest z dokładnością pomiarów???
  • #27 9575487
    michal-michalik
    Poziom 23  
    Posty: 724
    Pomógł: 14
    Ocena: 11
    mkpl napisał:
    michal-michalik napisał:


    Jest jeszcze jedno fajne zastosowanie. Kilka przystawek-modułów i jednoczesne odczytywanie parametrów


    Jak sobie wyobrażasz połączenie kilku przystawek bluetooth naraz z jednym urządzeniem?


    Co w tym dziwnego? Chcesz mi powiedzieć, że się nie da? ;) Poza tym jest jeszcze wi-fi.
  • #28 9581231
    koczis_ws
    Poziom 27  
    Posty: 1865
    Pomógł: 43
    Ocena: 390
    farrix napisał:
    Cytat:
    A co do transmisji to ciekawe czy radiowo czy BT

    A że tak kolegę zapytam czym różni się radiowo od bluetooth(chyba tak się to pisze).


    Może kolega miał na myśli przesyłanie SMSem :D

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy możliwości wykorzystania iPhone'a jako bezprzewodowego multimetru. Uczestnicy forum wyrażają sceptycyzm co do praktyczności takiego rozwiązania, wskazując na ograniczenia w dokładności pomiarów oraz na to, że tradycyjne multimetry są bardziej funkcjonalne i poręczne. Pojawiają się również żarty na temat innych potencjalnych zastosowań iPhone'a, takich jak oscyloskop czy ciśnieniomierz. Użytkownicy podnoszą kwestie związane z połączeniem przystawek, ich wielkością oraz sposobem przesyłania danych (Bluetooth, Wi-Fi). Wiele komentarzy odnosi się do marketingu i potrzeby posiadania gadżetów, które mogą nie być praktyczne w codziennym użytkowaniu.
REKLAMA