Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr bezprzewodowy w iPhone

CameR 02 Cze 2011 20:29 5178 27
  • #2 02 Cze 2011 22:51
    2OMEGA2
    Poziom 14  

Jezu i co jeszcze można zrobić z tego '"ajfona"?, oscyloskop, ciśnieniomierz?

• #3 02 Cze 2011 23:48
    narasta
    Poziom 21  

Cytat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2010217.html hehe :D

Najbardziej niedorzeczna wydaje mi się "zaleta" o treści "Uses rechargable batteries so you can go green"... Pozostawiam bez komentarza.

I sposób w jaki to jest wyświetlanie na iPhonie... W formie multimetru = PORAŻKA. Marnotrawienie miejsca, że nie wspomnę o tym jak to wygląda na iPadzie - 2/3 ekranu to szare tło...

Czekam zatem na kolejne "wspaniałe" wynalazki do iPhonea :)

• #4 03 Cze 2011 01:43
    Pocieszny
    Poziom 38  

Chyba taniej wyjdzie kupić "normalny" miernik ;)

• #7 03 Cze 2011 08:32
    seba_x
    Poziom 31  

Czy tylko ajfon ma takie możliwości ? a co z innymi smartfonami ?

• #9 03 Cze 2011 09:31
    _ONE_
    Poziom 11  

Podobno w przyszłym tygodniu ma pojawić się przystawka umożliwiająca wykonywanie połączeń telefonicznych. Nie wiem jak oni to zrobią :D

• #10 03 Cze 2011 09:49
    J_Bravo
    Poziom 27  

2OMEGA2 napisał:

A można można:

1. Oscyloskop:
    2. Generator:
    3. Analizator stanów logicznych:
    4. Licznik Geigera:
    5. Sekwencer genów:
    6. Ciśnieniomierz :

I wiele innych. Wystarczy poszukać.

O podwyższaczu ciśnienia u użytkowników Androida nie wspominam

• #11 03 Cze 2011 09:53
    seba_x
    Poziom 31  

Ale całą robotę i tak wykonuje odpowiednia przystawka, nie widzę sensu "latać" z telefonem i dodatkowym pudełkiem żeby zmierzyć "to i owo" .

• #12 03 Cze 2011 11:07
    daavid117
    Poziom 42  

Jak nosić przy sobie taką przystawkę, to raczej normalny multimetr byłby równie poręczny. Takie dodatki do telefonów nigdy nie działały jak należy (patrz podłączane aparaty swego czasu).

Licznik Geigera mnie zabił :D. "So you can go green with no radiation!". No i to "made in Japan" dzisiaj nabrało całkiem nowego znaczenia.

• #13 03 Cze 2011 11:43
    J_Bravo
    Poziom 27  

daavid117: Przynajmniej telewizory z Japonii nie wymagają podświetlania ;)

• #14 03 Cze 2011 12:52
    seba_x
    Poziom 31  

Ciekawe czy przystawka jest połączona galwaniczne z ajfonem? Mała pomyłka przy pomiarze napięć i pójdzie z dymem telefonik.

• #16 03 Cze 2011 14:31
    mkpl
    Poziom 37  

Hah a Windows mobile i android potrafią dokładnie to samo. Kwestia tego jak bardzo nudzi się programiście...

Komunikować można się przez bluetooth (możliwości nieograniczone) przez port RS232 (możliwości nieograniczone) przez mikrofon (przetwornik napięcie częstotliwość), generator tez się da.

Kupie Iphona jak zrobią przystawkę która za pomocą serwomechanizmu będzie obsługiwać toaletę :D

• #17 03 Cze 2011 15:12
    SatServ
    Poziom 15  

daavid117 napisał:
    Jak nosić przy sobie taką przystawkę, to raczej normalny multimetr byłby równie poręczny. Takie dodatki do telefonów nigdy nie działały jak należy (patrz podłączane aparaty swego czasu).
    Licznik Geigera mnie zabił :D. "So you can go green with no radiation!". No i to "made in Japan" dzisiaj nabrało całkiem nowego znaczenia.

Ocenę (z pewnością pozytywną) wyda niewidzialna ręka wolnego rynku:)
    Póki co sprzedaż urządzeń, których nazwa zaczyna się na "aj" albo na "e(co)" ma się nieźle, co w/d mnie jest bezpośrednio pochodną inteligencji nabywców.
    I to jest sposób na wciskanie ludziom rzeczy, których zupełnie nie potrzebują, albo skorzystają z nich raz może dwa, przez całe życie urządzenia:)

• #18 03 Cze 2011 15:15
    daavid117
    Poziom 42  

@UP: Tylko który szanujący się elektronik/informatyk/elektryk/pasjonata zakupi multimetr - przystawkę do iPhone? Chyba, że "wycelują" tym produktem w szarego Kowalskiego i powiedzą, że jest mu to potrzebne.

• #19 03 Cze 2011 15:33
    Hucul
    Poziom 39  

daavid117 napisał:
    @UP: Tylko który szanujący się elektronik/informatyk/elektryk/pasjonata zakupi multimetr - przystawkę do iPhone?

Tak patrząc na użytkowników ajfonów , to wśród szanujących się elektroników mają chyba niższą procentowo obecność . Sporo "informatyków" obnosi się iphonami , ale głównie to widzę je u tzw. ABSów i przedstawicieli handlowych (dumnie nazywających się brokerami) , jest też duża grupa majstrów i kierowników (manager , leader , supervisor) którym ajfon dodaje dziesięć punktów doświadczenia w wyścigu szczurów (na ścieżce kariery) :D

• #20 03 Cze 2011 15:36
    daavid117
    Poziom 42  

Masz rację. Teraz taki majster podłączy sobie przystawkę przy "pomagierach", a oni zrobią wielkie oczy i "oooooooooo", że majster takie cudo posiada :). Zapomniałem, że telefon i różne gadżetu są często przedmiotem szeroko pojętego szpanu.

• #21 03 Cze 2011 15:59
    michal-michalik
    Poziom 23  

To spory sens ale tylko przy ograniczonym dostępie do mierzonego „czegoś”. Chcemy zmierzyć jakiś tam parametr, załóżmy napięcie na zaciskach akumulatora w czasie jazdy. Podłączamy pod maską, zamykamy ją i kładziemy tylko wyświetlacz w samochodzie i na bieżąco kontrolujemy dany parametr.
    Oczywiście zastępowanie zwykłego multimetru w normalnych warunkach czymś takim to idiotyzm ;)

• #22 03 Cze 2011 16:19
    adam cs
    Poziom 14  

michal-michalik napisał:
    To spory sens ale tylko przy ograniczonym dostępie do mierzonego „czegoś”. Chcemy zmierzyć jakiś tam parametr, załóżmy napięcie na zaciskach akumulatora w czasie jazdy. Podłączamy pod maską, zamykamy ją i kładziemy tylko wyświetlacz w samochodzie i na bieżąco kontrolujemy dany parametr.
    Oczywiście zastępowanie zwykłego multimetru w normalnych warunkach czymś takim to idiotyzm ;)

Masz rację,
    A co do transmisji to ciekawe czy radiowo czy BT?
    A tak wogóle przesył danych bezprzewodowo np w postaci napięcia, temp, cokolwiek da się zrobić na wiele sposobów - ba nawet własny protokół mozna napisać. Tak że to nie jest wielkie halo jeśli chodzi o Apple, na mnie to żadnego wrażenia nie robi no ale ci innego dla laika, jeszcze ta przystawka - czego ona taka duża? Do pomiaru napięcia ? Przecież obudowa jak na oscyloskop USB :)
    No i pytanie: jaki jest sens łączenia przystawek z telefonem jeśli wciąż to są DWIE rzeczy?

• #23 03 Cze 2011 23:52
    farrix
    Poziom 17  

Cytat:
    A co do transmisji to ciekawe czy radiowo czy BT

A że tak kolegę zapytam czym różni się radiowo od bluetooth(chyba tak się to pisze).

• #24 04 Cze 2011 02:25
    michal-michalik
    Poziom 23  

adam cs napisał:
    No i pytanie: jaki jest sens łączenia przystawek z telefonem jeśli wciąż to są DWIE rzeczy?

Jest jeszcze jedno fajne zastosowanie. Kilka przystawek-modułów i jednoczesne odczytywanie parametrów. Nie wiem trzeba by konkretny przykład zastosowania znaleźć, aczkolwiek w jakiś instalacjach rozproszonych myślę, że pole do popisu jest.
    Cały problem polega na tym, że tu nikt nie myśli o względach praktycznych, ale „o patrz mogę napięcie mierzyć za pomocą Icostam” i kupuje. Problem zaczyna się kiedy takie cudo nie umywa się do multimetru za 20 zł.

• #25 04 Cze 2011 11:09
    mkpl
    Poziom 37  

michal-michalik napisał:

Jest jeszcze jedno fajne zastosowanie. Kilka przystawek-modułów i jednoczesne odczytywanie parametrów

Jak sobie wyobrażasz połączenie kilku przystawek bluetooth naraz z jednym urządzeniem?

• #26 04 Cze 2011 11:44
    mistrz173
    Poziom 12  

Nie zbyt mi się to podoba. Jak jest z dokładnością pomiarów???

• #27 04 Cze 2011 12:38
    michal-michalik
    Poziom 23  

mkpl napisał:
    michal-michalik napisał:

Jest jeszcze jedno fajne zastosowanie. Kilka przystawek-modułów i jednoczesne odczytywanie parametrów

Jak sobie wyobrażasz połączenie kilku przystawek bluetooth naraz z jednym urządzeniem?

Co w tym dziwnego? Chcesz mi powiedzieć, że się nie da? ;) Poza tym jest jeszcze wi-fi.

• #28 06 Cze 2011 07:33
    koczis_ws
    Poziom 25  

farrix napisał:
    Cytat:
    A co do transmisji to ciekawe czy radiowo czy BT

A że tak kolegę zapytam czym różni się radiowo od bluetooth(chyba tak się to pisze).

Może kolega miał na myśli przesyłanie SMSem :D