Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometry - charakterystyka

18 Lut 2003 22:46 15919 16
  • Poziom 11  
    Czy polskie potencjometry mają tak samo oznaczone charakterystyki jak zachodnie (powiedzmy amerykańskie)?
    Jeśli się nie mylę, w polskich potencjometrach A oznacza charakterystykę liniową, a B logarytmiczną. Jednak spotkałem się w materiałach innych producentów z opisem A (audio) log. No i coś mi się tu nie zgadza.
  • Poziom 13  
    Różnie to bywa z tym. Wszystko zależy chyba od producenta (i od kraju), a z tego co słyszałem to można się też spotkać z całkiem innymi literami i oznaczeniami.
    Pozdrawiam
    Radek
  • Spec od TV
    Zbyszku.....
    są jeszcze C- o charakterystyce wykładniczej :)
    pzdr.
    A- rezystancja wzrasta liniowo w raz ze wzrostem kąta obrotu (np. obrotowe)
    B- rezystancja na początku wzrasta szybko natomiast pod koniec prawie nic
    C- odwrotnie do B
    w ten sposób mozna określić ch-kę, wynika to bezpośrednio z krzywej logarytmicznej oraz wykładniczej
    pzdr
  • Poziom 11  
    leszczu - to to ja wiem, chodzi o to, że prawdopodobnie jest różnica w oznaczaniu potencjometrów polskich i zagranicznych. Tego właśnie usiłuję dociec.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    jest różnica w oznaczeniach. sam sie na to nadziałem chciałem kupić coś liniowego ale był za mały- za krótki. potencjometr był chyba włoski i miał oznaczenie B- czyli na chłopski rozum logarytmiczny, tymczasem był liniowy. cza być czujnym 8O, zawsze sprawdzam sobie jak a jest charakterystyka ów potencjometru... co firma to standard... :evil:
  • Poziom 12  
    Z tego co pamiętam w Polsce zawsze obowiązywał standard: A liniowy
    B-log. Ten odwrotny to chyba z Hameryki przybył.
    Ale przrcież potencjometrów z reguły nie kupuje się w supersamach, nie mozna zmierzyc?
  • Poziom 9  
    odświeżam temat

mógłby ktoś podać charakterystyki dla potencjometru liniowego, wykładniczego oraz logarytmicznego ?
  • Spec od TV
    Są takie same jak przebiega funkcja (w matematyce):
    liniowa
    wykładnicza
    logarytmiczna

:)
  • Tłumacz Redaktor
    leszczu napisał:
    Zbyszku.....
    są jeszcze C- o charakterystyce wykładniczej :)
    pzdr.
    A- rezystancja wzrasta liniowo w raz ze wzrostem kąta obrotu (np. obrotowe)
    B- rezystancja na początku wzrasta szybko natomiast pod koniec prawie nic
    C- odwrotnie do B
    w ten sposób mozna określić ch-kę, wynika to bezpośrednio z krzywej logarytmicznej oraz wykładniczej
    pzdr

To są oznaczenia Polskie czy 'zachodnie'? Wiem o tym że A z B jest zamienione w PL vs USA, a co z C?
  • Poziom 25  
    A - log
    B - lin
    C - wyk

To jest dla polskich TELPOD'owskich
    W większości 'zachodnich' sprzętach jest odwrotnie, A z B zamienione.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    W końcu jak ma być? Nasze A to liniowe czy logarytmiczne? Co z Chińczykami bo kompletny bajzel.