Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

końcówka TDA7294 oraz coś w rodzaju CELESTIONA tylko taniej

26 Lis 2004 15:49 2136 20
  • Poziom 10  
    Hejka! Ostatnio, tzn. jakiś miesiąc temu rozwodziłem się na temat budowy pieca gitarowego. Pisałem, że mam głośnik 888 300Watt i końcówkę mocy 100Watt. Porzebowałem przedwzmacniacza do tego i dzięx dla "tremolo", że mi udostępnił schemacik. Myślałem że końcem moich problemów będzie dodanie do tego zestawu głośnika wysokotonowego, efekt jakiś był ... ale przez to że mam wrażliwy słuch nie był wystarczający. Czas na zdemontowanie głośników i wstawienia tam jakiegoś szerokopasmowego "demona" 100Watt :twisted:
    Potrzebuję waszej pomocy w doradzeniu mi jaki głośnik mógłby pasować do pieca gitarowego. Wtedy ktoś napisał o Altusach, iż ponoć są dobre.
    Rozumiem że chodzi tu o sławetne Tonsil Altus.
    Niestety nie mam pojęcia gdzie można kupić głośniki w moim mieście Łodzi, jakie to powinny być głośniki i ile kosztują. Fakt jest taki że mam budżet do 50zł. TO JEST TOTALNY MAX. Najlepiej gdyby szukany głośnik miał 25cm średnicy i 100Watt. Plizzz .Help me:) - o jak ja tego nie lubie! (tom)
  • Poziom 37  
    Altusy nic wspólnego nie mają z głośnikami gitarowymi.Zapytaj Tremolo ,zna jakieś czeskie głośniki ARN coś tam po 40zł. ,ponoć dobre do gitary.I żadnych wysokotonowych do gitary!
  • Poziom 20  
    masz kolego dylemat. albo kupisz glosnik tonsila ale gitarowy sa takie, maja twarde zawieszenie i zupelnie inne pasmo, albo masz nielichy problem. ja bym sprobowal z jakas tesla, 25 jako tako przenosza. jak dasz basowy 25 tonsil z kolumny to bedzie kicha i tyle.
  • Poziom 20  
    Jak chczesz tonsila to sprawdź www.tonsil.com.pl
    Ceny też tam są i adresy sklepów. Ale proponuje poszukać jakiejś hurtowni albo na allegro.
  • Poziom 29  
    Pod gitare elektryczna lub elektro-akustyczna WOGOLE nie nadaja sie glosnikow na gumowym, piankowym zawieszeniu!!! chlopie zadne Altusy hehe. Tylko i wylacznie sztywna papierowa membrana. Z Tonsila mozesz dac jak masz tak malo kasy glosniki, które kiedys siedzialy w "slawnych" Eltronach kupisz takie dwa za 50zl. Tylko ze moc mniejsza, ale szczerze za ta kase raczej nie znajdziesz nic 100W.
    Pod gitare wystarczy glosnik z pasmem do 5kHz chyba ze akustyk to troche wyzej do ok. 8kHz.
  • Spec od akustyki
    Takk altusy to kolumny do domu albo baru

Dla wersji oszczednosciowej Klasyka 8HW 12MA300 (50-60zł) czy jakos tak Alpharda klasyczna szerokopasmówka z tonsila jest GD30/80 Guitar typowy gitarowy ale troche drogawy (ponad 300zł) Albo jeszcze lepiej Legendy z eminence legent 121 legend 125 (jeden 75W drugi 150) koszt w okolicy 250zł zl i swietne brzmienie glosniki z tych serii stosuje m.in marshall w swoich piecach i pudlach.....a ostatnio jakies promocje sa na eminence glosniki wiec moga byc sporo tansze.. Jeszcze celestion ale tez drozej.....
  • Poziom 10  
    HEJKA! ponownie witam. Sorry że tak, jak dziesiątki innych osób "truję" ciągle o budowie pieca gitarowego. Mam co raz to większe rozeznanie w głośnikach do gitarki, szkoda tylko, że puki każdego nie wypróbuję to moje teorie na nic się zdadzą. Tak jak już wspominałem potrzebuję dobrać głośnik do powiedzmy 100Watowej końcówki na TDA7294 (chociaż będzie to również zależało od przedwzmac. oraz samego głośnika) samo napięcie które doprowadziłem do scalaka ma ok. 35V więc jest nieźle.
    Oglądałem opisy i charakterystyki :
    CELESTIONY ...są boskie..ale drogie. Taki który odpowiadałby wymiarom "dziurska" w moim piecu tzn. 25cm kosztuje 320zł!! ale jakość=cena:(
    Oglądałem również LEGENDy...efekt wizualny ten sam...wynik, też drogie...
    ALPHARDY...szczerze mówiąc do bani... trzeba mieć pewnie dobrze obcięte basy aby gitara elektryczna nie brzmiała jak "Tani bas"
    To samo tyczy się chińsko-tureckiej firmy 888 z których można robić jedynie "tandetne" sub-y
    TESLA- ARZ 6608...fajny...szkoda że 30Watt i na tej końcówce by się ładnie smażył...:(
    RATUNKU...! czy nie ma w naszym kraju czegoś pożądnego za 100-150zł
    co ma sztywne zawieszenie, szerokopasmową charakterystykę, ładne brzmienie zarówno na przesterze jak i na Clean-ie, 25cm średnicy i powiedzmy te 100watt mocy. buuu :sm1:

TEMAT scaliłem, żeby ludzie nie odpowiadali tak samo w dwu miejscach !!

3molo
  • Poziom 43  
    Do tda 7294 celestiona? Drogi głośnik do taniego pieca?

daj cztery sztuki ARZ 6608 - równolegle-szeregowo zobaczysz jak bedzie głośno.Za cztery zapłacisz 120 złoty www.prolech.com.pl Jest to glośnik przypominajacy charakterystyka pewnego celestiona. 8"
  • Poziom 10  
    z tego co wiem Układy na TDA7294 cieszyły się dobrą sławą i miały dobrą charakterystykę. Niepamiętam tylko lakiej klasy to były wzmacniacze ale napewno jakieś na począku alfabetu :) A lub B. A tymi ARZ miałbym niemały problem. Oki można je równolegle połączyć ale miemam wystarczającego pudła. To był trochę mój błąd iż zrobiłem otwór bezpośrednio dopasowany do 25cm głośnika...a teraz lipa...mogę co najwyżej ukrócić gabaryty pieca bo narazie to on pralkę przypomina...
    Może są jeszcze jakieś firmy...
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Tonsil nie produkuje głośników estradowych tzn. takich, które nadawały by się do nagłośnienia instrumentów muzycznych. Głośniki 888 także nie służą do tych celów. Niestety tutaj nie da się zbytnio zaoszczędzić. Jako jedno z tańszych rozwiązań proponuję głośniki hiszpańskiej firmy Beyma. Na polskim rynku handluje nimi firma "Elmuz" www.elmuz.com.pl
    Jednak uprzedzam, że głośnik do gitary basowej odpowiedniej konstrukcji oraz odpowiedniej jakości kosztuje przynajmniej kilka stówek.
    Wszelkie kombinowanie z innymi głośnikami uważam za stratę pieniędzy, ponieważ wcześniej czy później membrany tych głośników zostaną wyprute.

Na marginesie dodam, że lepsze i silniejsze brzmienie gitary basowej uzyskuje się stosując kilka identycznych głośników o mniejszej średnicy niż stosując jeden większy.

Jacek "Plumpi"
  • Spec od akustyki
    A wydawalo mi sie ze gadamy o piecu do gitary nie do basu????

NIestety sprawa ciezka najlepesze z najtanszych co mi sie udalo znalezc to Legend 105 ale znowu tylko 75W chociarz tda na 8 omach (i podanym zasilaniu) da nie duzo ponad 50 nawet na przesterze wiec glosnik powienien byc bezpieczny....cena nie jest straszna ok 170zł ale trzeba spytac w case packu bo sa promocje na eminence'y
  • Poziom 10  
    no pewnie że mowa jest jedynie o gitarce elektrycznej ...a nie o jakimś basie. Bas to ja ze swojego Mayonesa miałem jak załączyłem głośnik 888 ... o to mi chodziło :D
    ------------
    może zaglądał ktoś od tyłu do takich piecy jak Marschall, Fender, Peavey, albo Roland. Jestem ciekaw - głośniki jakich firm używają tacy producenci piecy ... może do się je w jakiś sposób zakupić w Polsce.
    --------------
    będzie ryzyk - fizyk.:/ zakupię ALPHARD HWC8 - 12MA300 bo stoją po 47zł na allegro i zobaczę jak to brzmi na TDA. Może faktycznie nie ma co napalać sięna głośnik celestiona bo to jak Do nowego BMV X3 dać silnik od trabanta... .Nie wiem czy dobrze kojarzę i pamiętam ale któryśz producentów piecy bodajże PEAVEY lub LANEY stosuje właśnie ALPHARDY.
    Ale jedno jest pewne, wykonać metodą chałupniczą piecyk, który brzmiałby jak oryginalny Marschall 100 lub Peavey Bandit 112 graniczy z cudem. No cuż pozostały marzenia.....
    ______
    3 posty pod rzad w ciagu krotkiego czasu! Ostrzezenie 1!
    tom
  • Poziom 37  
    Jak to jakich ,antarion ,właśnie Celestion ,Eminence ,rzadziej Elektrovoice ,bywa że jest to Celestion firmowany nazwą firmy produkującej wzmacniacz i tylko małymi literami jest napisane Celestion dla np. H&K.Peavey robi też swoje głośniki ,bardzo podobne do Celestion ,może na licencji?
  • Poziom 28  
    Witam
    Do autora temetu
    Poco tyle sciemniałeś, skoro tylko na te wynalazki cię stać....Równie dobrze mogłes to kupic bez takiego "halou", jaki to z ciebie muzyk...
    Nie da sie za sto pare zł kupić jakości i dźwięku, ani marszala, ani piweja, ani hardke, ani czegos co jest zrobione na celestionach.
    Jakby nie patrzeć to sa jednak firmy.
    A skoro zaczynasz, od napędu kiepskiego, bo takim bedzie ten scalak, do pieca(wskaż powazna firmę co takie cos stosuje) to zaden poważny głośnik nie pomoże....
    NIESTETY JAKOŚĆ KOSZTUJE
    jk
  • Poziom 10  
    Witam!
    - po pierwsze to nie ściemniam, tylko próbowałem uzyskać informacji przekazując też swoje.
    - po drugie układ na TDA 7294 zrobiony poprawnie!, jest porównywany do wzmacniaczy klasyA poważnej firmy nie wskażę ale producent chyba nie jest laikiem
    - po trzecie głośniki Alphard(ten model) oraz Tonsil są stosowane w piecach gitarowych i są akurat "średnią" pomiędzy jakością i ceną. Oprócz nich są dziesiątki innych w tym specjalnie robionych na potrzeby firm z ich logo co się producentom opłaca np: Ever Play, niektóre Marschalle, Laney, itp.
    - po następne chciałem się dowiedzieć od innych co by proponowali, co preferują
    - teraz mam jako takie rozeznanie i wolę kupić nowego Alpharda ponieważ ma niską cenę, średnie osiągi i odpowiednie rozmiary do tego co już mam, niż celestiona za 300zł o tych samych wymiarach i mocy
    - dzięx za informacje i rady bo o to tutaj chyba chodzi
    - a to że nie zrobię z tego składaka czegoś typu Marschall, to już pisałem w poprzednim poście...czytaj dokładnie Sound cośtam![/u]
  • Poziom 28  
    Witam
    Jest w ofercie Beymy dwa głosniki 12 GU, i jesze jeden, chyba 12 Ag 100. Spl = 101 nie jest lipą jak te 96 u alpiarda. Robiłem na nich (4szt) paczke gitarwą dla gości co mieli 30!!!! wat wzmak lampowy. Grało BARDZO głośno. Te beymiaki będą napewno lepsze, skoro cie niectac na porzadnego celestiona.
    jk
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dzisiaj zadzwoniłem do sklepu elektronicznego i zaoferowali mi Teslę 100Watt 27cm za 160zł. Jest to gdzieś tak o 100zł tańsze od Celestiona lub Legenda ale czy jakość tutaj tego głośnika również jest dobra?Nic mi więcej nie podali a tę firmę znam tylko ze słuchu i starych przerdzewiałych głośników z telewizora. Ma ktoś może jakieś informacje co to może być za głośnik???
    Patrzyłem na gł. Beymy...ciekawa propozycja.
  • Poziom 10  
    W tym temacie umieściłem dane co to głośnika TESLI ARO7908.
    ( wykaz głośników do piecy - dla tych co szukają...)

Pytałem się o niego w poście powyżej. Wstrzymałem się z tym ALPHARDEM, myślę, że ta tesla będzie znacznie bardziej odpowiednia, zważywszy na cenę o połowę mniejszą niż CELESTION.

Może mi ktoś wyjaśnić o co biega z mocą max., rozumiem, iż to jest max. moc chwilowa jaką można podać na głośnik bez jego uszkodzenia. Może się mylę? Niektórzy uznawają ją za zwyczajny górny wyznacznik mocy.
    :/ Ta Tesla ma 100Watt ale mocy MAX. Dlatego mam obawy, aby mi się nie spaliła na końcówce TDA 7294, w prawdzie jest ona głośnikiem 8 omowym ale, jako napięcie zasilające mam doprowadzone 35V, dlatego moc wyjściowa na tym głośniku może wynieść ok.60 -70W. Co wy na to?
  • Poziom 13  
    no dobra ... inaczej ,,, mam budźet 100zł i gitarę basową ze wzmacniaczem 100W - jakie głosniki mam ja wybrać ... ? moga być np alpharda ?
    czy to niczego nie warte - przymierzałem się właśnie na takie w okolicach stówy
  • Poziom 24  
    Alphardy są jak wiadomo do d... i to jest powszechnie znana definicja. A faktycznie za małe pieniądze nie kupisz ani nie zrobisz porzadnego pieca.