Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próbnik elektryczny - diodowy

29 Lis 2011 01:18 4059 10
  • Poziom 20  
    Witam,
    Mam dość ciekawy problem gdyż na codzień pracuję jako elektromechanik na ciepłowniach/wymiennikowniach i przydatnym bardzo narzędziem jest dla mnie próbnik 230v oraz próbnik dc 12v. Jako, że pracuję w różnych dziwnych, trudno dostępnych miejscach oraz na wysokościach próbniki często ulegają stłuczeniu, ta neonówka w środku jest delikatna przecież. Raz już się na niej przeliczyłem gdyż oszukała mnie odnośnie istnienia fazy na kablu w którym jej nie było. Problem rozwiązałem kupując sobie fazer 777. Po miesiącu owe ustrojstwo przestało działać - powód wylały się baterie i zapaskudziły wszystko kwasem. Stąd moje pytanko: Czy można zrobić samemu podobny wynalazek, żeby nie wymagał baterii oraz żeby nie był na żarówkach tylko na diodach ? Potrzebuję tylko do sprawdzania fazy oraz sprawdzania, który kabel jest + w zasilaczu na wymienniku. Nie zależy mi na żadnym teście ciągłości ani nic z tych rzeczy. Oglądałem w sklepach i alledrogo takie próbniki lecz wszystkie są albo na bazie neonowek lub wymagają baterii. Bardzo proszę o odpowiedź. Dzięki

Dodano po 18 [minuty]:

Znalazłem takie ustrojstwo w necie http://sklep.avt.pl/go/_info/reviews.php?id=4...em=4&sess_id=f1d1fa2d427a1912b9fdf2b9c7795f5c Czy można tym sprawdzić napięcie zmienne poprzez włożenie tego próbnika do gniazdka i dotknięcie palcem tego końcówki czarnego przewodu ? Czy trzeba dotknąć czegoś metalowego ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 43  
    Niestety, trzeba obiema końcówkami się włączyć. Na aledrogo spróbuj tego hasła "PRÓBNIK ELEKTRYCZNY NAPIĘCIA 12-250V LCD YATO". Coś podobnego można było kiedyś kupić na elektrodzie za punkty i szczerze mówiąc działa całkiem nieźle po dziś dzień.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 20  
    Posiadam również owy próbnik już dobre parę lat. Ostatnio go rozebrałem i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem w środku żarówkę (lub coś do niej podobne - szklana bańka z 2 rurkami metalowymi w śroku) Czy jest to również neonówka ? Czy to jest jakiś czujnik by wykrywać napięcie przez izolację kabla ? Jeśli to jest tylko czujnik to zainwestuję w nowszy model, który posiada diodę led. Na ciepłowni jest oświetlenie takie choćby wcale więc na tym ekraniku nic nie widać :(
  • Poziom 36  
    "Fazer 777" to dobry sprzęt podręczny. Sam takiego używam non-stop od wielu lat i nic z nim się nie dzieje (oprócz ułamanej skuwki). Nie wiem co się u Ciebie stało, ale pastylki nie wylewają tak znów często :/ , ale widać są jednak wyjątki. Kup znów nowy 777 (w końcu to tylko ~30zł) i masz problem z głowy.
    Ja stawiam na 777.
  • Poziom 20  
    Tylko rozkleić co wcale takie łatwe nie jest.
  • Poziom 37  
    A nie lepiej kupić dwubiegunowy wskaźnik napięcia?
    Linijka LED i masz orientacyjny przedział napięcia lub dodatkowo z LCD i masz pomiar z dokładnością 1V
    Próbniki, fazery czy neonówki to tylko zabawki a ty pracujesz w szczególnych warunkach a nie w pokoju czy kuchni.
    Neonówka ( wkrętak ) jest dobra do określenia fazy jak się żyrandol podłącza a nie naprawia automatykę.
  • Poziom 17  
    zdzisiek1979 napisał:
    A nie lepiej kupić dwubiegunowy wskaźnik napięcia?
    Linijka LED i masz orientacyjny przedział napięcia lub dodatkowo z LCD i masz pomiar z dokładnością 1V
    Próbniki, fazery czy neonówki to tylko zabawki a ty pracujesz w szczególnych warunkach a nie w pokoju czy kuchni.
    Neonówka ( wkrętak ) jest dobra do określenia fazy jak się żyrandol podłącza a nie naprawia automatykę.

Zdzisław spokojnie. W pracy używam multimetru. Fazer mam w domu przydaje się do szybkiego sprawdzenia czy jest 230V i tyle.
  • Poziom 17  
    oldking napisał:
    Wpisz na Aleg... - próbnik napięcia LCD.
    Mam taki i działa całkiem dobrze, cena śmieszna kup kilka i problem z głowy.

Te próbniki za 5zł są coś warte? To wygląda na chińszczyznę w najgorszym wydaniu.
    A możne już zainwestować w próbnik UNI-T UT15C albo wystarczy zwykły UNI-T UT12A?