Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reklamacja dywanika gumowego

jarowit 07 Gru 2011 15:04 1248 9
  • #1 07 Gru 2011 15:04
    jarowit
    Poziom 9  

Witam,

Witam, w zeszły poniedziałek [28.11] kupiłem nowe dywaniki gumowe do samochodu. Dzisiaj podczas powrotu do domu zauważyłem że sprzęgło przy podłodze o coś zachacza i zdarzyło się nawet że kilka razy nie chciało odejść od podłogi. Po powrocie przyjrzałem się dywanikowi i okazało się że pękł na wylot w miejscu pod sprzęgłęm na szerokość około 5 cm. Dywanik w miejscu pod sprzęgłem ma już dość mocne ślady zużycia.

Czy przysługuje mi jakaś reklamacja? Rozumiem że może się zużyć po kilku miesiącach, ale po 9 dniach? Na szczęście znalazłem paragon i teraz uzbrajam się w argumenty żeby zwiększyć swoje szansę na dostanie nowego dywanika :)

Pozdrawiam

0 9
  • #2 07 Gru 2011 16:59
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Szanse wątpliwe /tak mi się wydaje/. Uszkodzenie mechaniczne, mówi samo za siebie.

0
  • #3 09 Gru 2011 15:57
    Marian B
    Poziom 35  

Te dywaniki nie są z gumy, tylko z materiału gumopodobnego. Ten materiał daje się bardzo dobrze zgrzewać zwykłą lutownicą. Miałem podobny przypadek, tylko nie po tak krótkim czasie. Zaniosłem do wulkanizatora aby założyć łatę, a ten mnie wyśmiał, "panie to nie jest guma, nic nie można zrobić". Dało się lutownicą.

0
  • #4 18 Gru 2011 17:26
    tolod
    Poziom 10  

Dywaniki, czy cały samochód nie ma to większego znaczenia, każdy towar podlega 24 miesięcznej gwarancji na podstawie Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27.07 2002. Jeżeli będą robić problemy proszę skontaktować się z najbliższym rzecznikiem konsumenta.

0
  • #5 18 Gru 2011 18:16
    SauerMauser
    Poziom 21  

A rzecznik co ciekawego zrobi? W moim przypadku, gdy wtopiłem się z laptopem, nie był w stanie nic zdziałać i zaproponował udanie się do prokuratury...

Wynająłem firmę windykacyjną z obsługą prawną i laptopa wymienili mi w mig!

Poza tym obarczą go zapewne dwukrotną wysyłką i interes nieopłacalny. Pomimo, iż Prawo Konsumenckie nakazuje wysyłki na rzecz sprzedającego w reklamacji. Zawsze mogą stwierdzić, że uszkodził sam właściciel, a to nie podlega reklamacji!

Z drugiej strony, gdzie był ten dywanik, że sprzęgło na niego schodziło, skoro dywaniki na miarę, pod model, nie pozwalają na to.

Jeżeli dywaniki nie kosztowały fortuny, to kup nowe, a jeśli masz chęci zapał do zabawy, to życzę powodzenia.

0
  • #6 21 Gru 2011 18:21
    kybernetes
    Poziom 39  

Takie uszkodzenie reklamacji nie podlega, ponieważ dywanik nie jest przeznaczony do tego aby się na nim sprzęgło opierało. Wyjątek od tej reguły to wtedy kiedy dywanik dedykowany jest pod konkretny model auta (typu "załóż i zapomnij"). Jednak i w tym przypadku często należy dywanik zamocować aby nie zjeżdżał pod pedały (ma do tego odpowiednie otwory). W ogóle to opierający się o podłogę pedał sprzęgła to coś nie tak ze sprzęgłem, za duży skok, warto by to sprawdzić - jedyny pedał, który ma prawo i powinien się o podłogę opierać to pedał gazu.

0
  • #7 21 Gru 2011 19:17
    tzok
    Moderator Samochody

kybernetes napisał:
    W ogóle to opierający się o podłogę pedał sprzęgła to coś nie tak ze sprzęgłem, za duży skok, warto by to sprawdzić - jedyny pedał, który ma prawo i powinien się o podłogę opierać to pedał gazu.
    Zależy od samochodu i konstrukcji sprzęgła.

0
  • #8 22 Gru 2011 15:09
    jarowit
    Poziom 9  

Witam, dawno mnie tu nie było.

Równo 2 tygodnie po zakupie dywanika, udałem się do sprzedawcy z reklamacją. Nie było żadnych problemów, od ręki wymienił mi na nowy :)

Pozdrawiam

0
  • #9 25 Gru 2011 19:06
    SauerMauser
    Poziom 21  

A jednak można spotkać rzetelnych sprzedawców. :D

0
  • #10 26 Gru 2011 16:42
    fan Roberta
    Poziom 14  

Tak, czy siąk to może być niebezpieczne, jeśli pedał sprzęgła go przeciął, to ten kolejny skończy tak samo, a wcześniej pedał sprzędła może się zablokować i nie odskoczyć.. np. przy wyprzedzaniu.

0