Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moja kolumna estradowa niskobasowa.

a1018s 19 Dec 2004 12:19 10525 21
  • MAM kolumne estradową strego typu kupiłem ją za bezcen (10zł) kupiłem 2 głośniki alpharda wooffer 30cm i normalnie kolumna jeżdzi po podłodze.
    Nie używaj dużych liter w tytule - REGULAMIN. [h]

Dwa tematy o tym samym jeden w akustyce drugi w DIY - scaliłem je[3]

Nie piszemy tematow wielkimi literami - poprawilem...
    tom

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    a1018s
    Level 13  
    Has specialization in: elektronika
    a1018s wrote 130 posts with rating 4, helped 0 times. Been with us since 2003 year.
    User removed account
    User removed account  
    a1018s
    Level 13  
    musisz popróbować z bassami reflexami ja na przykład z bassem reflexem miałem gorszy efekt. Więc zrobiłem kolumne zamknietą i jestem bardzo zadowolony. Nie stosowałem żadnych zwrotnic tylko od razu na "żywca" z końcówki mocy.

___
    Co to ma byc? Chodzi zapewne o kanaly/porty basrefleks...
    tom
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Deamon :)
    Level 21  
    Zamiesciles post troszke nie w tym dziale, zglos sie do moderatora zeby przeniósl go do działu "wlasne konstrukcje diy"
    Pozdrawiam
    Szfagier
    Level 12  
    A jakie masz w niej głośniki wysokotonowe??
    Szfagier
    Level 12  
    A jak to wogole gra?? Basu pewnie dużo ale czy jest on dobrej jakosci??
    wojtek999
    Level 16  
    Quote:
    Nie stosowałem żadnych zwrotnic tylko od razu na "żywca" z końcówki mocy.

- czy to aby dobry pomysł?:)
    Tremolo
    Level 43  
    bez zwrotnicy to jakby koniowi kazać nawlekac igłe. Najlepiej w takim przypadku wsadzić do środka dwa ośmioohmowce - ale lepsze niż ten alphard, połączyć je je równolegle i używac jako kolumny 8-ohmowej.

Mam pytanie czemu ma służyć ten post chcesz się tym pochwalić bo nie widze czym. losowo dobrane głośniki losowo dobrana kolumna, losowo pomalowana. losowa stylistyka. To nie oto chodzi.

nie pamietam dokładnie to chyba głośniki serii EW które pasowały by do tych wymiarów (około 140-150 litrów - na moje oko 50x100x30 cm) czyli na jeden głośnik około 75 litrów...

czy moę w poście chodzi o to żeby wyeliminować slizganie się głośnika po podłodze? No to kup czym predzej igły pod kolumne, żeby nie chodziło po podłodze.

Ja bym tam widział dwa głośniki ARN 312... około 75 litrów zamknięta... I uzycie filtru aktywnego + pożądny wzmacniacz około 200 Wat
    ALTON
    Level 38  
    Może ci powiem inaczej.EW mają zawyżoną moc!.Mam 2 EW100 połączone szeregowo czyli 200W rms niby podłączone pod mój wzmacnaicz (2x200W sin) przy 1/2 mocy głośniki skwierczą i widać jak membrana sie wyrywa (głośniki są w 50L obudowie zamkniętej czyli na sztuke 25L).
    wojtek999
    Level 16  
    Quote:
    Najlepiej w takim przypadku wsadzić do środka dwa ośmioohmowce - ale lepsze niż ten alphard, połączyć je je równolegle i używac jako kolumny 8-ohmowej.

- po połączeniu równoległym to nie będzie 4 ohmy?
    Tremolo
    Level 43  
    Tak będą cztery ohmy i prostsze wysterowanie niż np 8+8 ohm szereg, można oczywiście 4+4Ohm w szereg... Ale od strony głośnika lepiej jest lączyć równolegle niż szeregowo, (głośnik lubi aby jego zaciski załaczone były do jak najmniejszej impedancji) - wada tego rozwiazania to zmniejszenie wypadkowej impedancji.
    kogie
    Level 13  
    Audio radziłbym szukac rad u kogoś innego.
    "Fakt basu jest dużo ponieważ mój typ obudowy jest zamknięty" - ??

"Nie stosowałem żadnych zwrotnic tylko od razu na "żywca" z końcówki mocy. " na żywca to można czasem złapać rybe.. głupota

"musisz popróbować z bassami reflexami ja na przykład z bassem reflexem miałem gorszy efekt" hmm z przypadkowymi dlugosciami i szerokości gazociągu... możliwe :)

Wniosek: Poczytaj troche podstaw :) pzdr
    micho a
    Level 35  
    obudowa bardzo łądna wywal te alfredy jak chcesz miećestradowo to daj 2 stx 30-200-4 ae połączone szeregowo bez zwrotki i zwrotka 12db/okt na gwizdek gdwt 9-150-8 pj i wierząć stx owi masz ok 94 db przy takiej szafie br bas też nawet nawet i jak estradóka wygląda koszt więszy ale gra lepiej

a jak chcesz porząnie domowo to daj np 2xgdn 30-80-2 i ogień :D
    kalach666
    Level 17  
    witam
    1. nie kombinuj z bass refflexami tylko sciagnij sobie program do oblicznia objętosci kolumn i rodzaju rury bass refflex
    2. nie stosuj alphardow w kolumnach - one nadaja się tylko do subwooferow, a jak koniecznie chcesz miec alphardy to kup serie SW lub CW - dosyc drogie.
    3. jezeli kupujesz na Allegro nie sugeruj sie opisami, bo tam wciskaja niezle kity
    yety
    Level 12  
    1. a jakie to są programy, bo jedstem ciekawy :D moze nawet coś zrobie