Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna I 2.0 95 samochód gaśnie nagminnie po wymontowaniu gazu

12 Lut 2012 16:57 4753 32
  • Poziom 8  
    Dzień dobry.
    Może problem podobny ale inny.Moja lala ogłupiała po usunięciu gazu,mianowicie non-stop gaśnie. A wygląda to tak silnik odpalony wskaznik temperatury chłodnicy pokazuje max,wskazówka spada samochodem zaczyna szarpać dławi się obroty falują i gaśnie czasami od razu ,a czasami po chwili, trzeba go odpalać dodając gazu i trzymać, gdy puści sie pedał gazu gaśnie. Gaśnie również podczas jazdy na wyższych biegach gdy silnik jest jeszcze nie do końca rozgrzany.
    Świece i kable nowe, cewka w porządku. Ostatnio wymienione były płytki pod zaworami,bo były popalone przez co silnik nie palił na jednego gara.
    Sinik ma jeszcze jeden dzieny objaw, przy gwałtownym dodaniu gazu lub jeżdzie pod dużą górke zachowuje się tak jakby na biegu nie był, czyli obroty wzrastają a sinik nie przyśpiesza, objawy te ustepują po popuszczeniu gazu. Barzdo proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kolego po co wymontowywałes gaz ?

Masz zepsute sprzęgło.
  • Poziom 8  
    Dziękuję.
    Ale sprzegło chyba nie odpowiada za gaśniecie samochodu:)A co z tym gaśnieciem????

A gaz wymontowałam dlatego,że tak było taniej niż legalizować go od nowa i wyrabiać certyfikat na butlę (przy zakupie go nie było).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Przepraszam może moje pytanie rozśmieszy kilka osób ale gdzie znajduje się ten silnik krokowy?
    Mój typ silnika F3R zaznaczam jestem kobietą więc proszę o odpowiedź jak"krowie na rowie":)
  • Poziom 29  
    oliv84 napisał:
    Przepraszam może moje pytanie rozśmieszy kilka osób ale gdzie znajduje się ten silnik krokowy?
    Mój typ silnika F3R zaznaczam jestem kobietą więc proszę o odpowiedź jak"krowie na rowie"
    A nie rozważałaś oddania samochodu do dobrego mechanika?
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc jeżeli pomoże to oczywiście napisze. A co do sprzęgła ma może ktoś jakieś głębsze przemyślenia bo słyszałam,że zamiast wymieniać od razu całe sprzęgło (duży koszt) spróbowac wymienić jakieś plasticzki czy coś takiego nie wiem czy to prawda, nie wiem czy to też ma jakiś związek ale spod skrzyni jest jakiś delikatny wyciek koło wybieraka.

Ps. W moim mieście nie ma dobrych mechaników albo przynajmniej takich którzy renault naprawią, moaj lala była w 12 warsztatach i każdy twierdził jedno wymiana silnika albo rozkładał recę więc stwierdziłm, że z pomocą sąsiada i elektrody zrobię to sama i część rzeczy nam wyszło:)
  • Moderator Samochody
    Więcej z sąsiadem i elektrodą nie naprawisz. Gaśnięcie zimnego silnika to albo błąd w układzie przepustnicy, albo zły odczyt temperatury silnika. "Płytki pod zaworami wymienione bo były popalone" - wybacz, zlikwidowałaś skutek, a nie przyczynę - stąd w następnej kolejności należy się spodziewać poważniejszej awarii. Co do jazdy pod górę i zwiększania obrotów, to niestety sprzęgło do wymiany - nie da się tam nic ani wyregulować, ani poprawić. Samemu pod blokiem czy na podwórku również tego nie zrobisz.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    No z tym gazem to był pomysł świetny,zamiast butle wymienić to wolisz jeździc na paliwie po 6zł....ale dobra stać cie pewnie :D sprzęgło może być jeszcze dobre tylko olej sie dostaje na tarcze i ślizga, tak czy inaczej trzeba to uszczelnić/wymienić bo kiedyś staniesz pod górke albo sie pod tira wpakujesz.
    Generalnie na twoim miejscu bym sie powoli rozglądał za nowym autem (z mniejszym silnikiem).
    w lagunie tak jest ze wskaznik temperatury wedruje na max /nie wiem po co/ i potem opada ale mozesz spróbowac odpiac czujnik na próbe czy to on powoduje głupienie silnika.nie wiem czy tam jest czujnik wspólny dla silnika i wskaźnika?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Jeszcze raz dziękuję na pewno skorzystam z rady kolegi revelation. W jaki sposób uszczelnić ten wyciek? Moze da się jakoś mniej inwazyjnie niż rozkąłdając pól samochodu?:)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    borsche napisał:
    Sprzęgło trzeba wymienić.

moze tak moze nie - miałem kiedys przypadek ze slizgało i przestało.
    oliv biorąc pod uwage wartosc tej laguny naprawa sprzegła może być droższa niż laguna ze sprawnym sprzęgłem. :|
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    ravelation napisał:
    oliv biorąc pod uwage wartosc tej laguny naprawa sprzegła może być droższa niż laguna ze sprawnym sprzęgłem.

Co prawda to prawda dlatego chcę to jakoś sklecić i pogonka - jak to mówią. Czyli wnioskuję,że tak czy siak skrzynię trzeba rozłożyć i właśnie szlag mnie trafił:)Moja"królowa lawet" właśnie mnie przerosła. Ale Polka potrafi jutro z rana zabieram się do roboty:)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    oliv84 napisał:
    Moja"królowa lawet"

Królową jest laguna II ze słynnym 1.9 DCI.

Laguna I z tym silnikiem to poczciwe autka, doprowadzona do porządku przez fachowca jeszcze Ci posłuży.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Przemo9826 napisał:

Królową jest laguna II ze słynnym 1.9 DCI.

a to nie chodziło bynajmniej o zalewanie modułu od c.z. i blokady immobilisera?
  • Poziom 8  
    borsche napisał:
    Wyciek z wybieraka można zlikwidować bez wyciągania skrzyni

Naprawde?A mogę wiedzieć jak?Będę bardzo wdzięczna:)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    a nie wymieniałaś/dolewałaś oleju w skrzyni ostatnimi czasy?
  • Poziom 8  
    ravelation napisał:
    a nie wymieniałaś/dolewałaś oleju w skrzyni ostatnimi czasy?

nawet nie mam zielonego pojęcia jak wymienic ten olej, a tym bardziej jak go dolać:) apropo to jak to zrobić, w którym miejscu jest otwór wlewu do skrzyni czy jak to tam się nazywa?-to tak na przyszłość gdyby kolejny raz podkusiło mnie żeby kupic renault:)
  • Poziom 8  
    borsche napisał:
    przednia część, plastikowy "motylek"

przednia część samochodu(maska) czy przednia część skrzyni?

Jeszcze jedno pytanko z dodatkowym problemem tzn. szum w zegarch, takie szuranie jakby coś o coś ocierało. Występuje tylko gdy silnik jest zimny podczas jazdy i bardzo ale to bardzo denerwuje. Jakieś sugestie drodzy panowie? :)
  • Poziom 21  
    A kto ci usuwał ten gaz? może tam coś popie**** i trzeba ich pogonić?
  • Poziom 8  
    ravelation napisał:
    A kto ci usuwał ten gaz?

Gość który zakłada instalacje i właśnie od demontażu zaczęło wszystko głupieć najpierw nie chciała odpalić bo pompa paliwowa była źle podłączona, później zaczęły szurać te zegary i w tym samym czasie zaczęłą gasnąć.Gaz musiał być wymontowany za satra instalacja i w ogóle silnik nie miał mocy na gazie, gaz rozwalił filtr powietrza a w dodatku silnik nie palił na jednego gara, nie trzymał ciśnienia na jednym tłoku, a spalanie 24 litry benzyny na 100 km, benzyną śmierdziało w całym samochodzie nie spalało mieszanki, każdy do kogo nie pojechałam kazał mi silnik wymienić bo niby głowica walnięta. Tylko jeden chłopak stwierdził,ze najpierw wymieni płytki pod zaworami a jak to nie pomoże no to wiadomo, ale pomogło silnik trzyma ciśnienie tylko gaśnie jest to nie tak uciazliwe jak niebezpieczne,ponieważ gdy gaśnie nie ma wspomagania itd a ja jeżdżę z dzieckiem. Dlatego szukam jakiejś alterantywnej podpowiedzi. :)
  • Poziom 8  
    Więc sprawa jest następująca silnik krokowy jest nowy lecz pokryty jakąś lepką substancją (nie wiem czy tak ma być), dolot szczelny,silnik krokowy wyczyszczony,kolektor bez dziur lala gaśnie jak gasła nadal???