Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik indukcyjny czy inwerter- jaką pralkę electroluxa wybrać?

lottee 27 Kwi 2017 01:46 123592 35
    karol1996
    Poziom 19  
    Witam
    Trochę na silnikach się znam.
    Moim zdaniem:
    Silnik indukcyjny sterowany falownikiem = silnik inwerterowy (ang. Inverter = falownik).
    Jeszcze inną kwestią są silniki w pralkach LG...
    Tam jest TYPOWY Direct Drive. A jeśli chodzi o typ silnika, to jest to klasyczny silnik BLDC, który jest także sterowany falownikiem.
    Pojawia się pytanie: To czym się różni silnik inwerterowy od BLDC?
    Silnik BLDC ma wirnik w postaci magnesów trwałych i jest maszyną synchroniczną, a silniki inwerterowe (indukcyjne sterowane falownikiem) mają wirniki klatkowe i są asynchroniczne.
    Nie oznacza to jednak, że silniki BLDC są tylko typu Direct Drive. Wystarczy, że silnik poruszający bębnem poprzez pasek będzie miał magnesy trwałe na wirniku i staje się silnikiem BLDC.
    Sposób sterowania takimi silnikami jest dość podobny, tylko w silnikach BLDC do sprawdzenia aktualnej pozycji wirnika można wykorzystać napięcie wyindukowane na cewce, która w danej komutacji jest niezasilona.

Pozdrawiam,
    Karol
  • Tektronix
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Wszystko się zgadza. Jedna tylko sprawa i to najistotniejsza -mechanika. Jeżeli na obwodzie bębna rozmieścimy magnesy, natomiast cewki za wodoszczelna ścianką lub wtopione w obudowę, to zrezygnujemy i za jednym zamachem z paska, czyli mamy Direct Drive i BLDC, oraz brak zawodnego uszczelniacza wału bębna i to jest to. Pozdrawiam także.
  • Tektronix
    Ewabit
    Poziom 2  
    Poczytałam Panów spostrzeżenia i proszę o radę. Będę wdzięczna za odpowiedź, czy warto kupić pralkę z silnikiem inwerterowym ? Stanęła przed trudnym wyborem kupna pralki a że jestem nietypowa kobietą to wygląd nie ma dla mnie znaczenia. Ma być nieawaryjna i oszczędna, chodzi o wymianę części,w razie ewentualnych napraw. Ze względów rozmiarów wnęki musi być o gł.45 cm. Uparłam się na Elektroluxa lub AEG.
    Zbigniew 400
    Poziom 36  
    Mechanicznie moźe 10 lat gwarancj ale elektronika do tego ile wytrzyma ?
    Pralka Ps 663 bio pracowala nawet 25 lat i jeszcze pracują te co zbiornika rdza nie zeźarła.
    Odnośnie oszczędności w silnikach inverterowych to proszę porównać pralki tego samego producenta z róźnymi silnikami odnośnie zuźytej enrrgii na pranie.
    Dunajek. Podaj straty na komutatorze i ich wpływ na przegrzanie silnika. Chyba nie wiesz o czym piszesz.

Dodano po 2 [minuty]:

Mam Aristona super silent ze zwykłym silnikiem. Pierze super cicho za to wypompowuje wodę jak zwykły indesit
    /taka sama pompka/.