Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wewnętrzne zasady działu Sieci, Internet - przeczytaj zanim napiszesz posta

DriverMSG 12 Jul 2012 20:37 77634 0
 • #1
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  W związku z tym, że zaczynają pojawiać się posty z prośbą pomoc we włamaniu do innych sieci lub z prośbą o rozszyfrowanie hasła do routera zostały wprowadzone dodatkowe zasady, które wynikają z Regulaminu.

  1. W dziale Sieci, Internet - podobnie jak na całym Forum - obowiązuje Regulamin, do którego przestrzegania zobowiązał się każdy na etapie zakładania konta. Autor postu, który narusza Regulamin, będzie poproszony o poprawienie postu. W razie niezastosowania się do prośby użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem, zgodnie z punktem 4.1.2 Regulaminu.  2. W dziale Sieci, Internet nie podajemy linków do materiałów o charakterze krótkotrwałym, tj. linków do portali aukcyjnych. Zamiast linku można podać nazwę urządzenia, a każdy zainteresowany znajdzie stosowne informacje. Jedynym wyjątkiem jest dział Sieci Co Kupić, w którym takie odnośniki są dozwolone.

  3. W dziale Sieci, Internet nie są dozwolone dyskusje o zdobywaniu adresów IP, łamaniu zabezpieczeń do sieci komputerowych, routerów i innych urządzeń sieciowych czy jakichkolwiek danych osobowych. Wszelkie pytania dotyczące rozszyfrowywania haseł, kluczy sieciowych będą traktowane jako złamanie Regulaminu, a użytkownik będzie karany ostrzeżeniem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są pytania dotyczące fizycznego (przyciskiem, zworką) resetowania urządzenia.

  4. W dziale FAQ sieci LAN nie prowadzimy dyskusji (wszystkie poradniki są zamknięte). Wszystkie uwagi dotyczące treści poradników lub chęci ich poprawy czy uzupełnienia zgłaszamy moderatorowi działu (PW lub Raport).

  5. W dziale Internet 3G, 4G, 5G, LTE - zadając pytanie odnośnie wyboru dostawcy, kupna anteny lub problemów z jego zasięgiem, podajemy swoją przybliżoną lokalizację Link, dokładną specyfikację techniczną swoich urządzeń (marka, model routera/modemu oraz rodzaj posiadanych anten). Opisujemy ofertę z jakiej korzystamy lub wklejamy linka.
  Następnie wklejamy zdjęcia z pomiarów sygnału wykonanych na posiadanych urządzeniach router/modem/telefon - Link