Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 1,9 TDI 105 KM - Świst turbiny

09 Lut 2013 19:27 10539 5
  • Poziom 2  
    Witam

Mam mały problem z turbiną w Passacie B6 1,9 TDI 105 KM. Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu turbina zaczęła świstać, gwizdać (najbardziej w przedziale obrotów 1500-2000). Postanowiłem więc sprawdzić wszystkie połączenia węży z turbiną i okazało się, że wąż wychodzący z turbiny do intercooler-a jest trochę lużny (wyczuwalny luz wzdłużny).
    W związku z tym mam pytanie czy to połączenie turbina-wąż intercooler-a powinno posiadać taki luz?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • Poziom 24  
    Każde połączenie musi być szczelne, nie wystarczy ze węże ciasno na siebie wchodzą, muszą być porządnie ściśnięte opaskami. A to ze wąż da się przemieszczać to jest w porządku, są one długie i elastyczne, najważniejsze aby były szczelne, popatrz taż czy nie masz gdzieś pęknięć na wężach. Niech ktoś trzyma gaz a ty dokładnie posprawdzaj czy gdzieś nie dmucha.
  • Poziom 21  
    Tam są węże na kliki, nie na opaski. Może być luz, byle wąż nie wychodził z gniazda, zapinka musi trzymać, aluminiowy zamek nie może być ścięty, czy podrobiony.
  • Poziom 18  
    A wystarczy zagięcie łopatki wirnika strony ssącej i będzie świst.Nie szczelny wąż wydaje inny dźwięk.
  • Poziom 43  
    koleś kit napisał:
    A wystarczy zagięcie łopatki wirnika strony ssącej i będzie świst.Nie szczelny wąż wydaje inny dźwięk.

Dokładnie ,obadaj łopatki turbiny.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź.

Wąż nie wychodzi z gniazda (sprawdzałem zapinka jest na swoim miejscu i trzyma zamek) tylko delikatnie rusza się w gnieździe.

Będę musiał sprawdzić te łopatki wirnika - pewnie czeka mnie regeneracja turbiny:(

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Zna ktoś może jakąś dobrą firmę, która regeneruje turbiny?