Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa programatora AVR - USB AVR ISP II zgodny z STK500v2

Marek Sp 15 Lut 2013 15:03 3264 18
  • #1 15 Lut 2013 15:03
    Marek Sp
    Poziom 20  

Z niewiadomych przyczyn programator AVR - USB AVR ISP II zgodny z STK500v2 zakupiony w http://and-tech.pl/programator-avrprog-usb-v2/ , Tyle ze mój jest bez obudowy . Wymieniłem ATmega8 fusy na exterial oscillator ale programuje pare wsadów i nic . Już się pogubiłem co z tym robić . Może ktoś podpowie jak go reanimować ? Na stronie niby jest wsad ale tez nie działa .

0 18
  • SterControl
  • #3 15 Lut 2013 19:46
    Marek Sp
    Poziom 20  

Oczywiście, nie raczyli odpowiedzieć

0
  • SterControl
  • #5 15 Lut 2013 20:30
    Marek Sp
    Poziom 20  

Procesor wymieniłem , PCB ok bo moge procesor programować , nie widzi go system jako port .

0
  • #6 15 Lut 2013 21:35
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Pokaż menadżer urządzeń. Masz dostęp do analizatora stanów logicznych?

Dodano po 22 [minuty]:

Edit: i pokaż jeszcze zdjęcia urządzenia po naprawie - najlepiej na sporym macro.
    Poza tym jakie były objawy niedziałania zepsutego programatora przed wymianą procesora?

0
  • #9 16 Lut 2013 16:00
    SeerKaza
    Poziom 20  

Ale soft w programator wgrywasz ich programem i ze zwartymi stykami BOOT ??

0
  • #11 16 Lut 2013 16:25
    SeerKaza
    Poziom 20  

To nie wiem ja mam bardzo podobny może starszą wersje. I posiada 2 zworki jedna by dać zasilanie na układ druga boot do wgrywania programu w programator. W nowszych modelach widzę że dodali jakaś trzecią.

EDIT:
    Sprawdziłem przepraszam nowsza wersja się jednak bardzo różni. Ja mam wersje sprzed kilku lat i widzę że zworkę boot zamienili na zworkę do zmniejszania częstotliwości taktowania

0
  • #13 16 Lut 2013 17:32
    Marek Sp
    Poziom 20  

Tak jeszcze jest bufor separujacy , wgrywałem softy poprzez SPI z drugiego programatora . A dlaczego procesor się spalił to tylko on wie , przez jakieś 2 lata używałem go i działał bezbłędnie ale widać mu się odechciało i się spalił.

0
  • #14 18 Lut 2013 10:45
    Marek Sp
    Poziom 20  

no i producent odpisał :
    Witam

Niestety ta usterka nie podlega gwarancji, ze względu na cenę produktu nie prowadzimy też serwisu pogwarancyjnego - jego koszt przewyższa nowy produkt
    \
    ale nie raczyli wsadu do procesora przysłać ... dziwne ja już u nich nic nie kupie .

0
  • #15 18 Lut 2013 11:41
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 18 Lut 2013 11:58
    Marek Sp
    Poziom 20  

Tyle tych programatorów jest w sieci ze nie problem zrobić nawet smd... wsad mogli posłać o ile to nie zamawiana seria z chin o której zawartości nie mają pojęcia.

0
  • #18 18 Lut 2013 12:03
    and-tech
    Poziom 2  

Witam

Oczywiście nasza firma udostępnia wsad i kody źródłowe, które są do pobrania ze strony and-tech.pl

Dodatkowo w załączniku przesyłam najnowszy wsad.

Jednakże proszę od nas nie żądać przy produkcie za kwotę 30zł pomocy jak przy sterownikach Siemensa za 5000 euro.

Jeśli minęła gwarancja i samemu naprawia Pan programator to nie mamy nic przeciwko, wszystko jest na naszej stronie.

Proszę jednak nie żądać od nas informacji co mogło się spalić. To nie nasza praca.

Niestety jako każda firma musimy zarabiać tak aby dostarczać Pańśtwu najnowsze produkty.
    Niestety przy koszcie programatora rzędu 40zł uważam iż Pana czas poświęcony na jego naprawę przewyższył kilkukrotnie koszt zakupu nowego sprzętu.

0
  • #19 13 Paź 2013 20:51
    Marek Sp
    Poziom 20  

Ogólnie nie wymagam naprawy a argumenty ze kosztuje 30 lub 40 zł a nie 5000 euro świadczą niezbyt pochlebnie o firmie . Sądzę ze klienta należy szanować bo może przyjść i kupić coś za 5000 euro . Ale moze sie myle

0