Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 37PFL5603/10 - T-CON T370HW02 v 402 obraz jasny ala negatyw

HUGO 16 Feb 2013 18:36 16440 9
    HUGO
    Level 15  
    Witam

Mam taki uszkodzony T-CON jest na nim taki wydaje mi się że jest to stabilizator o symbolu objawy biały obraz coś na styl negatywu, chassis Q522.2E.

210127DC
    T8160760

czy wiecie może co to za wynalazek nie moge nigdzie znaleźć informacji o nim.

I druga sprawa potrzebuje rady wymienić mam na tym T-CON-ie układ AS15F oryginalnie była naklejona na niego gąbka domyślam się że termo przewodząca grubość 4mm, czy wiecie gdzie taką można kupić i czym zamontować jak jest bez kleju. Znalazłem dużo taśm 1 do 3mm grubości ale bez kleju. Proszę o pomoc.

O efekcie prac poinformuje na forum.

Pozdrawiam

Andrzej

efekt usterki widoczny na zdjęciach

Tyle lat na Forum i nie wiesz, jak się wkleja zdjęcia? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [bogred] Philips 37PFL5603/10 - T-CON T370HW02 v 402 obraz jasny ala negatyw Philips 37PFL5603/10 - T-CON T370HW02 v 402 obraz jasny ala negatyw Philips 37PFL5603/10 - T-CON T370HW02 v 402 obraz jasny ala negatyw Philips 37PFL5603/10 - T-CON T370HW02 v 402 obraz jasny ala negatyw Philips 37PFL5603/10 - T-CON T370HW02 v 402 obraz jasny ala negatyw
    lisek
    Service technician RTV
    Może coż serii MAX1513 Link
    lub z serii BD8156.

Pomierz napięcia na T-con.
    Porównaj z tymi co podawano na forum. *lub podaj swoje wartośći.

p.s
    Scalaki Gamma_korektor 48_pin/ 14-channels +Vcom ) poniżej to jedno i to samo ,sa kompatybilne:

HX8915 EC5575 AS15-G AS15-F oraz lepszy od nich RM5101(prawie się nie grzeje)
    HUGO
    Level 15  
    Dziękuje za podpowiedź, a mam pytanie czy jest możliwość podłączenia T-CON-a na stole bez reszty TV ? w celu dokonania pomiarów ?

i prośba o pomoc z taśma termo przewodząca jak pisałem wyżej.

Dzięki z góry

Andrzej
    lamer.
    Level 33  
    HUGO wrote:
    Dziękuje za podpowiedź, a mam pytanie czy jest możliwość podłączenia T-CON-a na stole bez reszty TV ? w celu dokonania pomiarów ?

Oczywiście, że jest.

Dodano po 4 [minuty]:

HUGO wrote:
    była naklejona na niego gąbka domyślam się że termo przewodząca grubość 4mm, czy wiecie gdzie taką można kupić i czym zamontować jak jest bez kleju. Znalazałem dużo taśm 1 do 3mm grubości ale bez kleju. Proszę o pomoc.

A co Ty tam chcesz kleić? Przecież dociskana jest obudową (ekranem), wiec po co kleić?
    bogred
    Moderator of TV
    Raz jeszcze proszę o poprawienie tytułu tematu (model TV) zgodnie z zasadami działu.
    HUGO
    Level 15  
    Tylko oryginalna gruba na 4mm najgrubsza dostępna 3mm chyba że wezmę dwie warstwy 2mm i tak to zmontuje

Andrzej
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Gąbką odprowadzającą ciepło za bardzo się nie przejmuj, ważniejsza wymiana układu. Ważne szybkie podniesienie układu (nie grzej długo HOTem), do tego stosuj podgrzewacz najpierw, układ nagrzewa się do 120-150 stopni C, po czym 'podjeżdzasz' opalarką na kilka sekund i podnosisz. No i ważne ułożenie układu przed zlutowaniem (piny muszą być idealnie równo ułożone)

Powodzenia.
    HUGO
    Level 15  
    Witam

Wymiana układu AS15F i TV działa wszystko prawidłowo dziękuję Wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

Andrzej
    Darek.S
    Level 33  
    Witam. Jestem na etapie naprawy Tcon V400H1-C03. Objawy obraz jak z kamery infrared. Zamówiłem już AS19-H1G ma przyjść jutro. Druk pod nim jest wygrzany pytam zatem jak go schłodzić? Jest tam jeszcze CM 2679C i na nim jest gruba guma termoprzewodząca. Pasowałoby podobną gumę założyć i na AS19 tylko jest on cieńszy i guma powinna być grubsza. Od biedy kropelka silikonu i przyklejam kawałek gumy takiej jak ta pod CM. Pozdrawiam.
    Darek.S
    Level 33  
    zbyszekskibinski wrote:
    Gąbką odprowadzającą ciepło za bardzo się nie przejmuj

Rzeczywiście aż tak nie grzeją. Sorki, że się wciąłem w temat ale chciałem poruszyć kwestię tej gąbki. Ostatnie pytanie czy brak tego ekranu na logice może wprowadzać jakieś zakłócenia. Bo bez niego chłodzenie powinno być lepsze. Na razie TV testuję bez niego i żadnego pogorszenia nie stwierdzam. Co do chłodzenia to ten TV pobiera 200W z czego gro na podświetlenie. Więc tak czy tak tam musi być ciepło. A radiatorem układów jest przecież cała druga strona PCB. Pozdrawiam.
    tak to wygląda po naprawie. Obok problematyczna gąbka 8-)
    Philips 37PFL5603/10 - T-CON T370HW02 v 402 obraz jasny ala negatyw