Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ZB-019 - Błąd f4 cieknie przez wentylator

tom.pk 20 Mar 2013 18:13 6174 4
  • #1 20 Mar 2013 18:13
    tom.pk
    Poziom 13  

Witam .Zmywarka Mastercook błąd powoduje wyciek wody przez wentylator .Woda wlewa się do wentylatora w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.Jaka może być przyczyna ?

0 4
  • #2 21 Mar 2013 19:40
    gabares
    Poziom 18  

Sprawdż jaki jest poziom wody w zmywarce jeżeli za dużo to winny jest hydrostat

0
  • #3 23 Mar 2013 18:04
    tom.pk
    Poziom 13  

Poziom wody raczej jest dobry.Zauważyłem ,że podczas pobierania pomimo niskiego poziomu wody następuje przelanie się w płaszczu i wyciek do wentylatora . Komora pływakowa napełnia się jeszcze kilkanaście sekund ,aż osiągnie właściwy poziom wody i rozłącza wyłącznik.Proces napełniania umieściłem na youtube
    http://www.youtube.com/watch?v=uSwKq_ppIMg&feature=youtu.be
    CHYBA udało się rozwiązać problem ,woda się nie przelewa.Teraz będę testował zmywarkę i za kilka dnia napiszę jaki był problem.

0
  • #4 30 Mar 2013 22:59
    wosokol
    Poziom 20  

hydrostatem jest tutaj pomarańczowy prostokątny pływak. z jego strony wygląda wszystko ok- jest czysty. niepokoi mnie zółtawy nalot od kamienia na płaszczu wodnym- skąd wycieka woda. Spróbowałbym go odkamienić. Zdemontować i potraktować miarę gorącym środkiem do odkamieniania np czajnika.

2
  • #5 31 Mar 2013 08:13
    tom.pk
    Poziom 13  

Tak - zapchany był płaszcz w miejscu przez które wlewa się woda do komory zmywarki.był tylko mały prześwit i woda zamiast wlewać się do środka przelewała się górą do wentylatora .Wyczyściłem cały płaszcz i zmywarka działa od tygodnia bez problemów.

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0