Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra nie ładuje akumulatora

rafal1187 22 Apr 2013 20:29 3342 12
    rafal1187
    Level 10  
    Witam, mam problem z ładowaniem mojej astry F 1.4 8v 94r. a raczej z brakiem ładowania. Po zmierzeniu ładowania wychodziło coś koło 11.97V. Zauważyłem jednak też że mam pourywane kabelki jak na obrazku, w zielonym kółeczku (baaaaardzo prowizorycznie połączony) oraz w czerwonym:
    astra nie ładuje akumulatora
    czy te kabelki mogą mieć wpływ na wadliwe działanie alternatora? obrazek jest bez alternatora
    kortyleski
    Level 43  
    Masy pourywane. Raczej bez wpływu na ładowanie. Pomierz alternator..
    rafal1187
    Level 10  
    Napisałem że ładowanie jest poniżej 12 V więc chyba alternator do wymiany :) a ile mogła by kosztować regeneracja takowego alternatora ?
    kortyleski
    Level 43  
    kortyleski wrote:
    Pomierz alternator.

Pomierzyłeś? regeneracja od 50 do 1400zł
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Alternator siedzi na gumach i MUSI mieć masy, te cienkie to masy na sterownik silnika.
    Zrób tak, trochę wyżej masz miejsce na dwa gwinty m8, do górnego może być przykręcony ucho serwisowe. (na zdjęciu te dwie wystające śruby) Tam właśnie zamontuj kabel który podłączysz do górnej łapy alternatora (od strony paska, tak aby oczko nowego kabla dotykało aluminium alternatora).
    Napięcie wróci.
    pozdrawiam
    rafal1187
    Level 10  
    A więc tak, podłączyłem te kabelki co były urwane i poprawiło się :D przy 1000 obr. jest 14.4V, przy 3000 jest 14.7V. Czy te wartości ładowania są dobre ?
    rylik91
    Level 14  
    Z włączonymi odbiornikami ?
    A ten Kabel w zielonym kółku kolega poprawił ?
    rafal1187
    Level 10  
    Ten w zielonym kółku też... ale tylko otwarte drzwi miałem i tylko świeciły się światła w środku, zapomniałem włączyć wszystko, jutro zmierzę jeszcze raz
    rafal1187
    Level 10  
    Przy włączonych światłach, radiu, wzmacniaczu, wiatraku od powierza napięcie wynosi gdzieś 13.5V

Dodano po 2 [minuty]:

Ale wydaje mi się że mój miernik źle mierzy bo jak mierze napięcie od baterii telefonu która powinna mieć 3.6V miernik pokazuje 4.2V
    rafal1187
    Level 10  
    Czyli w samochodzie wszystko jest ok? Bo bardzo go obciążyłem a takie napięcie jest chyba ok?

Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:

Zapomniał bym, na zgaszonym silniku bez włączonego czegokolwiek również jest napięcie 14.4
  • Helpful post
    vodiczka
    Level 43  
    jest OK, napięcie 14,4 V prawidłowe.
    rafal1187
    Level 10  
    W takim razie zwykła pierdoła się zepsuła, a ja się tak nabluźniłem.:) W takim razie dzięki za pomoc.:)