Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AUDI A4B5 - Szybko migające kierunkowskazy na ledach (SMD)

denveco 29 May 2013 18:04 3393 5
 • #1
  denveco
  Level 2  
  Witam wszystkich serdecznie.

  Szukałem i nawet założyłem podobny temat na forum a4 jednak konkretnej rady nie uzyskałem. W czym rzecz... Mianowicie zmieniam wizerunek swojego samochodu także pod kątem oświetlenia zewnętrznego. Mógłbym zwyczajnie kupić lampy na diodach jednak żadne mi się nie podobają. Auto generalnie mam przed liftem ale założyłem lampy po drugim lifcie. Diodowe oświetlenie ma zupełnie inny wygląd dlatego też postanowiłem zmienić klasyczne żarówki na diody a dokładnie na SMD. Czerwone i białe świeci pięknie jednak kwestia kierunkowskazów to już dla mnie wyższa bajka. Przy założeniu chociaż by jednej żarówki w tylnej lampie SMD na awaryjnych wszystko świeci normalnie jednak gdy włączę kierunek manetką wtedy kierunek mruga bardzo szybko. I teraz jakie są znane mi rozwiązania także te o których dowiedziałem się na forum? Pierwsze; Są specjalne rezystory które wpina się w przewód plusowy od kierunku, ale one niby się bardzo grzeją i jakoś nie bardzo mi się widzi to rozwiązanie (koszt 25 za sztukę x 4 sztuki = 100zł). Drugie; zamiast rezystora w to miejsce wpina się żarówkę, taka prowizorka już całkowicie dla mnie odpada. Trzecie; wymiana przerywacza tradycyjnego na taki który współpracuje z ledami. Jednak u mnie przerywacz jest we włączniku awaryjnych a takich włączników awaryjnych dla ledów nie ma przynajmniej dla mojego auta. Jak dla mnie najbardziej że tak powiem profesjonalne było by przerobienie oryginalnego włącznika awaryjnych / przekaźnika. Są tam pewnie oporniki tylko teraz pytanie co i jak przerobić??
 • #3
  GSMUnlock
  Level 26  
  Niestety, ale najprościej i chyba najskuteczniej będzie zrobić sztuczne obciążenie, jakkolwiek nie polecam w ogóle wkładania zamienników diodowych do oświetlenia zewnętrznego w pojeździe (wyjątek: oświetlenie tablicy rejestracyjnej).

  Sprawdź sobie jaki opór ma żarówka P21W/PY21W, a jaką Twój zamiennik, dobierz odpowiedni rezystor kilku-wattowy.
 • #4
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  Jeśli montujesz rezystory to niech cie nie kodkusi montowac w bagażniku pod tapicerką.
  Zamontuj dwa rezystory w przedziale silnika , to wystarczy. Bo przód z tyłem jest spięty przecież.
  Można przerobić przerywacz -podeślij.
  Ale z przerywaczem jeszcze trzeba coś wymienić.
 • #5
  denveco
  Level 2  
  A czemu to nie można zakładać czegokolwiek innego za wyjątkiem tablicy rejestracyjnej?? Mam już od roku wstawione we wsteczne żarówki na diodach SMD , to samo mam na mijania i stopie z tyłu i nic się złego nie dzieje. Jedynie co to utknąłem na tych kierunkowskazach.

  Jeden rezystor na jedną stronę to czy nie aby za mało?? Chociażby wątpliwe jest to dla mnie dlatego że gdy założe diodową żarówke na tylną prawą lampę a na przedniej prawej lampie jest zwykła żarówka to i tak prawy kierunek mruga mi szybko. Tak więc chyba nie pozostaje nic innego jak założenie pod każdą żarówkę diodową rezystor. Owszem są sprzedawane takie za 25zł gdzie wpina się je w plusowy przewód kierunku. Ale czy to aż tak się bardzo będzie grzało?? Innego miejsca umiejscowienia rezystowa zwłaszcza z tyłu nie ma jak tylko pod tapicerką, bo tam idą przewody do lampy. Jedynie przy lampie od wewnątrz jest więcej pustej przestrzeni.
 • #6
  Anonymous
  Anonymous