Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop widzi dysk, ale nie uruchamia systemu.

Drasztuh 06 Cze 2013 07:26 1848 5
  • #1 06 Cze 2013 07:26
    Drasztuh
    Poziom 2  

Witam,
    Przez kilkanaście lat udawało mi się naprawiać wszelkiej maści usterki związane z komputerami, lecz tym razem mam zagwozdkę. Otóż zostało uruchomione narzędzie skanowania pamięci, włączające się przed załadowaniem systemu, które trwało zbyt długo i zostało wyłączone (W menu narzędzia było mniej więcej F1- zaakceptuj, Tab- przejdź dalej, F10- zakończ). Od tamtej pory po ekranie Samsung komputer staje, dysk nie pracuje i system się w ogóle nie uruchamia. Pierwsze co to schodzę do BIOS i zmieniam ustawienia na default, po czym komputer uruchamia mi zamiast systemu to BIOS (po ekranie początkowym od razu wychodzi BIOS). Po lekkim grzebaniu i ustawieniu na UEFI & Legacy zamiast BIOS pokazuje się czarne tło i tak jak wyżej i nic innego zrobić nie można. Inny dysk w tym laptopie działa i system swój uruchamia. Także dysk z nie uruchamiającym się Windowsem uruchamia swój system w innym laptopie. Bateryjki CMOS nie wyciągnę, bo Koreańczycy uniemożliwili mi do niej dostęp. Wie ktoś, jak można to naprawić? Dziękuję za zainteresowanie problemem.
    Pozdrawiam.

0 5
  • #3 06 Cze 2013 08:31
    Drasztuh
    Poziom 2  

Samsung NP350V5C-S0FPL
    Dysk- Caviar WD7500BPVT
    DVD- TSSTc SN-208B
    Karta graficzna- AMD HD 7670M 2GB
    CPU- i5- 3210M, 2,5GHz
    Pamięć- 6GB 1600MHz/4GB+2GB
    BIOS- P04ABE
    System- Windows 7/64

0
  • #5 06 Cze 2013 09:11
    Drasztuh
    Poziom 2  

Ech, zostaje mi więc serwis, bo nie mam kieszeni, ani innych sprzętów na podłączenie drugiego dysku.

0
  • #6 19 Cze 2013 19:02
    boskirzeznik
    Poziom 1  

Witam
    Miałem ten sam problem i potwierdzam że zerowanie dysku po mogło i wszystko śmiga bez problemów.

1