Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet bez ograniczonego transferu danych. (radio, kabel)

13 Wrz 2013 13:31 13029 53
  • Poziom 9  
    Witam. Jak się idzie domyślić mieszkam na wsi. Chodzi o to żeby mieć internet kablowy lub radiowy. Byle nie u jakiegoś operatora typu Plus, T-mobile czy Play. Mam teraz taki internet i problem w tym że po pobraniu 15GB danych z sieci internet się "kończy". Poza tym nie ma stałej prędkości. Raz jest 5Mb/s pobierania a raz nie ma nawet jednego. Zależy od pogody.
    Czy znacie jakąś firmę która 'sprzeda' mi internet bez ograniczenia transferu danych(możliwość pobierania niezliczonej ilości gB) ?
    W mojej gminie (Wicko, woj. Pomorskie) jest firma która ma internet radiowy, jednak będę miał zasięg dopiero pod koniec tego roku.
    Z góry dzięki na wszelkie odpowiedzi.
  • Poziom 27  
    Czy masz w domu telefon stacjonarny?
    Jeżeli tak to Neostrada.
    Jeżeli nie to czy zastanawiałeś się nad darmowym Aero2
  • Poziom 9  
    Problem w tym że sąsiedzi mają także internet mobilny.

Niestety nie mam w domu telefonu stacjonarnego.

Dodano po 3 [minuty]:

Areo2 to nie dla mnie. Maksymalnie 512KB/s, oraz czas połączenia 60 minut. Niekiedy komputer muszę mieć podłączony do sieci 24/24h

Dodano po 2 [minuty]:

Ciekawą propozycje by miał tooway, jednak jest strasznie drogi, oraz ma ograniczenia transferowe.

Dodano po 22 [minuty]:

Zamówiłem sprawdzenie warunków technicznych firmy Sky-com.

Dzięki wielkie za pomoc :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Po co myślisz o satelitarnym jak jesteś w zasięgu mobilnego. W jakiej sieci korzystasz,masz antenę zewnętrzną? kiedy kończy Ci się umowa?
  • Poziom 9  
    Bo internet mobilny ma ograniczenia transferu. Moje zapotrzebowania transferowe wynoszą kilkaset Gb miesięcznie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie za bardzo rozumiem... Nie masz podpisanej umowy o internet tylko masz trzy karty, na których wykupujesz pakiety internetu ? Łączna prędkość wynosi 12mb/s ?

Dodano po 3 [minuty]:

I z tego co widzę na tej stronie: http://www.play.pl/oferta/internet/internet-na-karte/
    to pobierasz tylko w nocy bo w dzień możesz wykorzystać tylko 1Gb na miesiąc. Tak ?
  • Poziom 22  
    "I wszystko za 30zł x 3 " zapomniałeś dodać 400Wat x 720h komp właczony 24h około 150zł miesięcznie. Prąd.
  • Poziom 22  
    no to kolega jeszcze musi sobie dokupić "Intel i7, 16GB DDR3 i" koszt od 2700zł
    bo na gorszym pisałeś że działa gożej :)

Mój kolega mieszka w Charbrowie ma TPse.
    Sprawdź czy nie masz tam możliwości od TPsy.
  • Poziom 22  
    middy1983 napisał:
    Jeśli uważasz że i7 i 16GB DDR to śmiech na sali

Zacytuj mnie , tyle książek czytasz , czy aby wszystkie ze zrozumieniem ?

middy1983 napisał:
    Chcesz pracować - musisz zainwestować i nikt tu nie mówi o 2700zł. Podstawowa płyta pod i3,i5,i7 kosztuje od 200 do 350zł nawet dobra. 4GB RAM 200-250zł x 2...
    a procka i5, i7 w miarę ok można wygrać za 300zł (wiem bo sam wygrałem dobrego i7).
    no jeszcze LCD , bateria orginalna , zasilacz roginalny , obudowa...ssd

Reasumując: "middy1983" pisze
    Trzeba kupić 3 modemy , plus 3 doładowania , + dobry laptop

Moje rozwiązanie to "telefon do TPSy"
    Ewentualnie aero2 ale na kartę to długo się czeka.
    Jeszcze masz możliowość poprostu popytać sąsiadów , czy udostępnią Ci internet na ten okres co czekasz.
    Jeśli jesteś w zasięgu NetWorks to lepiej wybrać T-Mobile lub Orange. Ci operatorzy mają również nocny transfer bez limitu. Orange za darmo w godz. 0-8, T-Mobile za 9,08 zł w godz. 0-9. Dzięki NetWorks na modemie HSPA+DC można uzyskać ok.20Mbps, a więc dużo więcej niż w przycinanym Play.W ten sposób w nocy pobierzesz spokonieok. 30 GB danych. Nie potrzeba trzech modemów, kombinacji z systemem itp. Niestety nie da się tak zrobić na LTE Plusa, który ma nocny limit 50GB.
    Jeśli chodzi o zasięg to w twoim Play, który tak chwalisz też tyłka nie urywa http://internet.play.pl/maps/map O HSPA+DC świadczonej przez NetWorks to w ogóle nie masz zielonego pojęcia. Piszesz totalne bzdury, zabierasz głos w temacie , którego nie ogarniasz. Celem NetWorks jest stworzenie sieci, która ma być konkurencyjna dla Plusa i jego AERO2. Dlatego ma działać też poza miastami. HSPA+DC jest świadczone na UMTS2100 w Orange i T-Mobile. Ostatnio NetWorks uruchamia sieć UMTS900. Popatrz na mapy postępu prac przy modernizacji sieci http://www.t-mobile.pl/pl/najlepszasiec i http://www.orange.pl/lepszy_zasieg.phtml. Dopiero wtedy możesz wydawać opinię. Jesteś pewny, że twój ukochany PLAY ma zasięg u kolegi. Bez lokalizacji to zarówno ja jak i ty wróżymy z fusów. W swjoe wiedzy na temat BTS( nodeB- to nie nadajniki jak piszesz) w Polsce zatrzymałeś się kilka lat wstecz. Dziś większość operatorów używa HSPA do 21,6Mbps, choć zdarzają się jeszcze rzadko HSDPA.
  • Poziom 31  
    Jak czytam ten watek to czuje sie jakbym sie cofnal do 2002r gdzie mialo sie wolne lacza i komputer sie na noc wlaczalo zeby sciagac. Zeby jeszcze w nocy siedziec i korzystac to normalnie czasy modemow 56k mi sie przypominaly zeby czekac do 22 bo impuls wtedy co 6min :)

Albo poczekaj na radiowy internet ktory ma byc pod koniec roku - raptem 2 miesiace zostalo
    albo czekac i wziasc cos od operatorow kablowych i pewnie umowa 2 letnia
    Dla Ciebie przycięty do 4 Mbps Play jest szczytem nowoczesności. Większość tych BTS Play, które wymieniłeś nie obejmjue zasięgiem Wicka. Tam prawie nie ma lub jest szczątkowy zasięg UMTS2100 twojej ukochanej sieci. Bijesz niezłą pianę, proponujesz coś co w jego lokalizacji nie działa. To w większości pozwolenia, mapą BTSearch też nie umiesz się posługiwać lub za daleko. Ten nibyzasięg UMTS2100 Play w Wicku to z Czarnówka. W T-mobile zasięg jest z BTS UMTS2100 z Lędzichowa. Na jego terenie modernizacja w ramach NetWorks powinna zakończyć się do połowy przyszłego roku, wówczas będzie miał do dyspozycji HSPA+DC w T-Mobile i Orange. Sam korzystam z T-Mobile na HSPA i pobieram 15 GB danych w 9 godzin w ramach nocy bez limitu, oczywiście na jednym modemie.
    Oglądaj reklamy w TV to tam najwięcej dowiesz się o internecie mobilnym.Wg. Ciebie jeżeli czegoś nie ma w reklamie to nie działa. Nie reklamuję NetWorks, to działa w terenie. Konkretne prace są prowadzone na BTS-ach.Koniec nastąpi w 2014 roku. Piszą o tym nie tylko operatorzy ale fachowe portale min.GSMOnline.pl , Telepolis itd. Warto poczytać. Ludzie korzystają z tej sieci i sobie chwalą. Proponowanie przez Ciebie Playa w Wicku i posługiwanie mapą pozwoleń a nie działających BTS-ów to wybacz kpina. Zasięgu nie gwarantuje żaden operator, twój też. To internet mobilny.

Dodano po 5 [minuty]:

A czy ja piszę o pobieraniu filmów? Jesteś śmieszny z tym nierejestrowanym Play. Myślisz, że to idealny sposób na ukrycie się w sieci i że jesteś bezkarny. Człowieku poczytaj trochę, jest wiele sposobów na twoja identyfikację. Teraz to pojechałeś po całości
  • Poziom 22  
    middy1983 napisał:
    Poczytam to się wypowiem...

Tylko czytaj ze zrozumieniem....
    To nie firma ani żaden roaming. To wspólna sieć Orange i T-Mobile. Mają wspólne BTS-y, systemy radiowe na nich ale świadczą usługę na własnych częstotliwościach UMTS2100, które przyznał im UKE. W ramach modernizacji wymieniają na BTS stacje radiowe na HSPA+DC do 43,2 Mbps. W ramach sieci nie korzystaja wspólnie z przyznanego pasma jak w roamingu( Twój ukochany Play w taryfach głosowych tak). Przeczytaj o zmodernizowanych BTS-ach http://gsmonline.pl/artykuly/networks-projekt...polnej-sieci-komorkowej-tmobile-orange-3g-lte Skąd ty masz tak nieaktualne informacje o Orange, T-Mobile i ich sieci oparte na GSM. To juz historia.
    Play ma 10 mln klientów, które pozyskało dzięki roamingowi z Orange i Plusa. Inaczej byliby w ciemnej d..Ich zasięg własny jest tragiczny. Jeszcze wiele pracy przed nimi. Ich LTE to żarty, obcinają transfer do 15Mbps więc jaki to LTE. Pasmo przyznane PLAY na LTE1800 nie pozwala na więcej , zasięg szczątkowy. Oglądaj więcej ich durnych reklam. Play zbudowało bazę klientów bez inwestycji, stąd tak niskie taryfy. Teraz muszą wyłożyć kasę więc nie będzie tak pięknie http://www.telepolis.pl/artykuly/dobrzynski-pakiety-transmisji-beda-drozec,3,3,620.html Noce bez limitu były dużo wcześniej np. Plus miał Ipluspobieracz zanim Play pomyślał o internecie.Podobnie Orange i T-Mobile. Nie wypisuj bzdur, podaj konkrety a nie wyssane z palca wiadomości. Twoje posty to jedna wielka reklama Play. Konsolidaca sieci NetWorks to do dobry krok w celu zapewnienia lepszego zasięgu abonentom Orange i T-Mobile i słuszne cięcie kosztów w czasie kryzysu, o którym sam piszesz. To także konkurencja dla Pana Solorza, który z LTE wyprzedził wszystkich o 3 lata i w oparciu o firmy będące jego własnością( Plus, Aero2, Mobyland,Sferia, Nordisk, CenterNet) stworzył największa sieć w Pols

Dodano po 1 [minuty]:

Play ma 10 mln klientów, które pozyskało dzięki roamingowi z Orange i Plusa. Inaczej byliby w ciemnej d..Ich zasięg własny jest tragiczny. Jeszcze wiele pracy przed nimi. Ich LTE to żarty, obcinają transfer do 15Mbps więc jaki to LTE. Pasmo przyznane PLAY na LTE1800 nie pozwala na więcej , zasięg szczątkowy. Oglądaj więcej ich durnych reklam. Play zbudowało bazę klientów bez inwestycji, stąd tak niskie taryfy. Teraz muszą wyłożyć kasę więc nie będzie tak pięknie http://www.telepolis.pl/artykuly/dobrzynski-pakiety-transmisji-beda-drozec,3,3,620.html Noce bez limitu były dużo wcześniej np. Plus miał Ipluspobieracz zanim Play pomyślał o internecie.Podobnie Orange i T-Mobile. Nie wypisuj bzdur, podaj konkrety a nie wyssane z palca wiadomości. Twoje posty to jedna wielka reklama Play. Konsolidaca sieci NetWorks to do dobry krok w celu zapewnienia lepszego zasięgu abonentom Orange i T-Mobile i słuszne cięcie kosztów w czasie kryzysu, o którym sam piszesz. To także konkurencja dla Pana Solorza, który z LTE wyprzedził wszystkich o 3 lata i w oparciu o firmy będące jego własnością( Plus, Aero2, Mobyland,Sferia, Nordisk, CenterNet) stworzył największa sieć w Polsce. Play to sieć dla ludzi za niewielkie pieniądze ale technologicznie pozostająca w tyle.I nawet to ich obcięte LTE tego nie zmieni.
    Play ma roaming w Orange i Plusie tylko na taryfach głosowych. W taryfach data korzysta tylko z własnej sieci UMTS2100 w miastach i UMTS900 na wsiach. Jeśli chodzi o LTE z Play to ogranicza transfer do 15Mbps. Pasmo , które uzyskało w ostatnim przetargu na LTE1800 jest za wąskie aby świadczyć ta usługę z lepszą prędkością. T-Mobile i Orange na HSPA+DC uzyskuja większe prędkości. Na 1800MHz Play nie zbuduje porządne sieci , brak pasma , fizyki nie przeskoczysz. Twoja wiedza w tym temacie jest po prostu zerowa. Przetarg na LTE800 będzie wkrótce i staną do niego wszyscy operatorzy, koszty będą ogromne.Wiedzę o BTS wszystkich sieci znadziesz na BTSearch lub w wykazie UKE. Dopiero wtedy zabieraj głos na ten temat.