Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet stacjonarny - Jaki internet brać?

25 Lut 2014 11:47 3993 23
  • Uczeń
    Czy w Polsce można wziąć jakiś internet mobilny aby był bez limitów, predkość min 2Mb/s oraz nie podpisując umowy na lata.
    Jeśli kablówek, radiówek nie ma w okolicy, Neostrada chodzi tragicznie (trzeba płacić za linie i max 4-5Mb/s, i umowa zobowiązująca), chciałem przejść na aero2.
    Mam już modem 3131 z pley, zamierzam kupić kartę sim, tam limitów nie ma? Ale Ten net ma działać jeszcze tylko chwile do końca roku a co dalej.
    Więc jaki internet mi polecicie.
    -najlepiej bez umowy na kartę
    -bez limitów ew. duże limity
    -prędkość min 5-10mb w zwyż

Co do jest technologia CDMA, WiMAX. Ja się na tym nie znam czy istnieją jacyś lepsi dostawcy niż owa Neostrada. Bo jak pisałem troche głupio płacić za 10mb a dostawać połowę tego ( a nawet nie!) i płacić 90zł i za linię też.
    Neostradę mam 10lat i nigdy mnie tak nie oszukiwała tz dostawałem zawsze tyle ile płaciłem a teraz płacę za 10 a dostaje 4.
  • Poziom 32  
    bnbnb napisał:
    Czy w Polsce można wziąć jakiś internet mobilny aby był bez limitów, predkość min 2Mb/s oraz nie podpisując umowy na lata.

Nie ma mobilnego internet bez limitów.
    Już nie raz Ci odpisywano i chyba dostałeś wszelkie możliwe propozycje...
    Powtórzę wybrane: możesz spróbować redbulla mobile albo orange z limitem 35GB, lte play - nie masz zasięgu, więc odpada.

bnbnb napisał:
    Co do jest technologia CDMA, WiMAX

A co? Google nie działa?

bnbnb napisał:
    a teraz płacę za 10 a dostaje 4.

Ale masz te 4 bez limitów, jak Ci się nie podoba, to się przeprowadź, bo takie marudzenie i gadanie w koło Macieju o tym samym Ci nic nie da.
  • Poziom 27  
    bnbnb napisał:
    Neostradę mam 10lat i nigdy mnie tak nie oszukiwała tz dostawałem zawsze tyle ile płaciłem a teraz płacę za 10 a dostaje 4.

Przejdź na mobilny z limitem kilkunastu GB na miesiąc a ja Ci gwarantuje że jeszcze nie raz zamarzysz o Neostradzie, 16 kbit/s po wykorzystaniu limitu to jest internet 3,5 razy wolniejszy niż przy modemie analogowym. Inaczej mówiąc na załadowanie google'a poczekasz jakieś kilkanaście sekund.

W neostradzie płacisz za utrzymanie linii + internet od 1 do 10Mbit/s, prędkość dostosowana do możliwości twojej linii. Rób co chcesz ale ładnie mówiąc przejedziesz się na tym mobilnym dostępie jeszcze bardziej niż na neostradzie :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    A ty ciągle swoje. Masz Neostradę 4Mb/s to się ciesz. Zawsze co kabel to kabel. Za darmo nikt ci nic nie da. W myśl zasady płać i płacz. Jak nie masz kasy to korzystaj z BDI Aero2. Nie pisz bzdur na jego temat, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Darmowy dostęp do internetu będzie świadczony do 21.12.2016 . Już dawno mogłeś zamówić kartę, jest za darmo . Płaci się 20 zł kaucji , która jest do zwrotu. No i koszty przesyłki. Czas oczekiwania około tygodnia.
  • Uczeń
    No to jest darmowy bez limitów to aero2 a mówicie ze niema, a ile jest wysyłania i pobierania dokładnie?

Bezprzewodowy od lokalnych też jest bez limitów, a przez CDMA i Win max?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Od dwóch miesięcy pytasz o BDI Aero2. Wystarczy wejść http://www.aero2.pl/Bezplatny-Internet/Zamow-karte/Jak-uzyskac-karte lub poczytać na http://jdtech.pl/ Po co pytasz o usługi , o których nie wiesz czy maja zasięg u ciebie. O lokalnych dostawcach popytaj u siebie. Napiszą jeszcze raz NIE MA DARMOWYCH DOSTAWCÓW SZYBKIEGO INTERNETU BEZ LIMITU. Wimax i CDMA też go mają i to technologie schyłkowe,już nie rozwijane przez operatorów.
  • Poziom 27  
    Aero ma limit na poziomie 512Kbit/s i z tego co wiem co godzinę połączenie jest rozłączane - także nic za darmo :)
  • Poziom 27  
    Też narzekałem na Neostradę, choć miałem stabilny download na poziomie ok. 6 Mbps, dopóki nie zacząłem zmagać się Play'em na kartę a potem z Cyfrowym Polsatem. Wtedy szybko przeprosiłem się z Neostradą i zawarłem umowę na opcję do 10Mbps. Niestety maks. download był tylko 6,5÷7 Mbps.
    Po zmianie jednego parametru w ustawieniach modemo-routera wszystkie testy pokazują już teraz stabilną prędkość na poziomie ok. 10,5 Mbps.

Żeby nie było jakichś podejrzeń, oświadczam że nie jestem w żaden sposób (oprócz umowy) powiązany Z TPSA-Orange :D .
  • Uczeń
    No tak ale w aero mogę ściągać do woli filmy wiec 100gb miesięcznie da się? Bo w żadnym innym nie.
  • Poziom 39  
    Do diabla, to używaj tego Aero i nie zawracaj głowy, nie trolluj ! Ciągle tylko zrzędzenie - chcę za darmo i szybko. Ileż można to czytać ?!
  • Poziom 27  
    bnbnb napisał:
    No tak ale w aero mogę ściągać do woli filmy wiec 100gb miesięcznie da się? Bo w żadnym innym nie.

Przy łączu 0,5Mbit/s pobranie pliku 500MB zajmuje jakieś dwie i pół godziny pod warunkiem iż poleci pełną przepustowością łącza czego aero nie gwarantuje, więc na pobranie 1GB będziesz potrzebować jakieś niecałe 5 godzin, czyli na 100GB potrzebujesz 500h co oznacza iż zajmie Ci to jedyne prawie 21 dób do tego dolicz iż co godzine połączenie będzie wybijać i będziesz musiał połączyć go ponownie itd …

Jeżeli jest to warte oszczędności to spoko, tylko chyba za prąd więcej zapłacisz :)
  • Poziom 20  
    Nie wiem w jakim przekonaniu żyje autor tematu ale na pewno błędnym. Nie chcesz mieć limitów i ściągać do woli to opłacaj Neostradę. Chcesz zaoszczędzić i mieć 0,5 Mb/s rozłączane co godzinę - proszę bardzo. Tylko potem nie płacz na forum , że zasięg słaby , że źle chodzi i jest mała prędkość...
  • Poziom 27  
    No ale niestety powiedzieć trzeba sobie jasno, poza większymi miastami i gęstą zabudową ciężko mieć sensowny internet. (w znaczeniu jednocześnie szybki jak i bezawaryjny)
  • Uczeń
    Jedynie mi chodzi o to że od 10 lat mam Neostrade i zawsze płaciłem za faktyczną prędkość a obecnie od roku na umowie jest 10Mb a dostaje max 4-5Mb/s. I dla mnie jest to za duży wydatek 90zł miesięcznie.
    Mam znajomych co mieszkają w blokach i za 20-30 - 40zł max mają łacza od 20-250Mb/s. Więc to kpina to co ja mam.
  • Poziom 43  
    To co ty masz jest uzależnione od opłacalności ekonomicznej na danym regionie i tego nie zmienisz chyba, że sam zainwestujesz w infrastrukturę do szybkiego łącza ISP - to wszystko w tej dziedzinie i zastanawiam się ile ty masz lat, że ciągle w kółko te same tematy i żale wypisujesz, a co najważniejsze - nic do ciebie nie dociera nawet jak by kilofem tłukli ;).
    Chcesz mieć to co inni - przeprowadź się tam gdzie oni.
  • Poziom 27  
    bnbnb napisał:
    Jedynie mi chodzi o to że od 10 lat mam Neostrade i zawsze płaciłem za faktyczną prędkość a obecnie od roku na umowie jest 10Mb a dostaje max 4-5Mb/s. I dla mnie jest to za duży wydatek 90zł miesięcznie.
    Mam znajomych co mieszkają w blokach i za 20-30 - 40zł max mają łacza od 20-250Mb/s. Więc to kpina to co ja mam.

To radzę przeczytać umowę, masz opcję do 10Mbit/s (od 1 do 10Mbit/s) i prędkość 4 - 5 jest jak najbardziej w tym przedziale.

Uwierz mi mają też inne problemy - prędkość to nie wszystko :)
  • Poziom 39  
    bnbnb napisał:
    ... obecnie od roku na umowie jest 10Mb a dostaje max 4-5Mb/s. I dla mnie jest to za duży wydatek 90zł miesięcznie.

To nie trać czasu na pisanie na Elektrodzie, lecz udaj się lub zadzwoń do BOK-u i u nich wyjaśniaj sprawę.
    hermes-80 napisał:
    ...co najważniejsze - nic do ciebie nie dociera nawet jak by ...kilofem tłukli ;).

Taka prawda.
  • Uczeń
    OK Wyjaśni mi ktoś co to jest internet stacjonarny CDMA i wINMAX?
  • Poziom 27  
    bnbnb napisał:
    ...Bo jak pisałem troche głupio płacić za 10mb a dostawać połowę tego ( a nawet nie!) i płacić 90zł i za linię też...

Ciągle w swoich postach powtarzasz że płacisz 90 zł. To dziwne, bo aktualna opłata za neostradę do 10Mbps wynosi 49 zł miesięcznie.
  • Poziom 20  
    bnbnb napisał:
    Masz bana na google ? Nikt ci nie będzie na tacy wykładał. Jednak z góry Ci poradzę , że możesz sobie te internety odpuścić bo ani cdma ani wimax nie zaoferuje ci transferu rzędu 20-250 Mb/s i braku limitu przesyłu danych za kwotę 50 zł.
  • Uczeń
    60zł na rok + 28za łącze no i 3,5 za oplate wiec wychodzi 91,50zł

Wyjaśni mi ktoś czemu internety na kablach nie mają limitów a te gsm mają?
    AEro2 niema mimo ze GSM to samo wszystkie internety ISP WIFI od lokalnych dostawców.
  • Poziom 27  
    bnbnb napisał:
    Wyjaśni mi ktoś czemu internety na kablach nie mają limitów a te gsm mają?

Dlatego, że w eterze (gsm) zakres częstotliwości jest ograniczony, i nie mogą się powtarzać bo by się wzajemnie zakłócały, natomiast w każdej jednej parze przewodów można "puszczać" takie same częstotliwości.
  • Poziom 2  
    pawel0414 napisał:
    bnbnb napisał:
    Masz bana na google ? Nikt ci nie będzie na tacy wykładał. Jednak z góry Ci poradzę , że możesz sobie te internety odpuścić bo ani cdma ani wimax nie zaoferuje ci transferu rzędu 20-250 Mb/s i braku limitu przesyłu danych za kwotę 50 zł.

akurat w dropsie jest już taka oferta, jak działa jeszcze nie wiem, ale jest właśnie 20 mega za 49 zł :)
  • Poziom 27  
    tonder56 napisał:
    akurat w dropsie jest już taka oferta, jak działa jeszcze nie wiem, ale jest właśnie 20 mega za 49 zł :)

Tylko że z tego co wiem drops to usługa dostępu do internetu poprzez uwolnioną pętlę abonencką netii (LLU) na trochę innych zasadach cenowych. Także Ci co mogli mieć z tego korzyść to pewnie już usługę mają, a Ci co nie mogą to pewnie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Należy podkreślić także iż usługę można uruchomić tylko na aktywnej linii TP.