Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S 80 2.4 benzyna/gaz - Glosna praca silnika na gazie, wtrysk sekwencyjny.

02 Paź 2013 21:44 2211 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,

Mam niedawno zalozony gaz do Volvo S 80 2.4 benzyna, silnik chodzi dobrze, ale glosno, irytujaco buczy na wolnych obrotach i przy przyspieszaniu, dopiero gdy jest rozpedzony i pedal gazy mniej wcisniety wtedy jest prawie normalnie. Mam wtryskiwacze Hana. Wszystkie objawy znikaj gdy przelacze na benzyne , wtedy jest cicho. Czy jest cos nie tak zalozone? Mialem wiele aut na gaz ale wszystkie chodzily tak samo jak na benzynie. Do tego kontrolka "silniczek"pali sie prawie caly czas.
    Prosze o rade.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Kolego jedz do gazownika zanim głowicy nie zniszczysz.
    Prawdopodobnie niska dawka gazu.
  • Poziom 9  
    Przyspieszenie i V max jest takie same jak na benzynie..wiec chyba ma dobra dawke..
    Zakladalem instalacje w Lublinie u gazownika z 20 letnim doswiadczeniem..
  • Poziom 34  
    Do tego kontrolka "silniczek" pali się prawie cały czas.

No właśnie. Przy sekwencji nie powinna się świecić.
  • Poziom 9  
    Witam,

przejezdzilem juz rok na tej instalacji , okolo 30tys km. Bylem na przegladzie u gazownika, podlaczyl auto pod kompa i skasowal "silniczek" , juz sie nie pali. Odglos buczenia silnika na gazie pochodzi od wtryskiwaczy, gazownik powiedzial ze jak sie "uklepia" to bedzie mniej slyszalne, ale tak niestety ma byc, mam wtryski Hana i one powoduja dodatkowy halas. Po za tym wszystko jest ok, dobrze jezdzi, malo pali 10-12 l/100km. Wiec zamykam temat.

Dziekuje za pomoc,

pozdrawiam forumowiczow.