Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane 1.6 96 - zblokowany silnik na biegach

12 Lis 2013 01:48 1557 9
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich ,otóż przytrafił mi się dziwny przypadek z moja meganką . Wczoraj byłem na małej przejażdżce po czym wróciłem nią do domu zgasiłem , po jakiś 10 min zapaliłem znów na kilka minut i zgasiłem , po jakiejś godzinie chciałem dalej gdzieś jechać a tu niespodzianka ,silnik stoi w miejscu ani drgnie . Gdy przekręcam stacyjkę odnoszę wrażenie że rozrusznik jakby się zblokował i nie może się przekręcić , spróbowałem jednak odpalić na pych a tu kolejna niespodzianka ,gdy puszczam sprzęgło i wrzucam bieg koła stają w miejscu jakby się silnik zblokował . Próbowałem tego samego na wstecznym biegu jednak efekt ten sam ,koła momentalnie stają jakbym nacisnął hamulec . Dodam ę mam w niej uszczelkę do wymiany bo od jakiegoś czasu zaczęła trochę kopcić i zżera wodę . Wie ktoś co może być przyczyną takiego zblokowania silnika na biegach ? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 31  
    Może rozrząd zerwał i zablokowało silnik.
  • Poziom 8  
    jak wciskam sprzęgło da rade pchać ale jak puszczam pisk opon i koła stoją , na rozrząd patrzyłem pasek cały ...
  • Poziom 22  
    rozrusznik mógł się rozsypać kiedyś miałem podobny przypadek tylko że w innym aucie
  • Poziom 20  
    Nie łatwiej założyć klucz na koło pasowe i spróbować zakręcić?
  • Moderator Samochody
    Wykręć świece i spróbuj zakręcić, uszczelka mogła dokonać żywota i płyn w cylindrze blokuje tłok
  • Poziom 8  
    spróbuje jednego i drugiego dam znać .
  • Poziom 38  
    Nie krec sruba mocujaca kolo pasowe, bo moze sie to zle skonczyc, jesli ja choc troche poluzujesz.
    Odkrecenie swiec jest najpewniejszym sprawdzeniem co blokuje silnik.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oczywiście że może kręcić, ale tylko w prawo, zgodnie z kierunkiem obrotów silnika. Śrub na kole pasowym jest z prawym gwintem więc nic się nie odkręci.