logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault megane 1.6 16v 2000r. - Bierze olej i dymi po wymianie uszczelniaczy.

cvirek 28 Cze 2014 19:44 7533 17
REKLAMA
  • #1 13750200
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    Problem wygląda tak:
    -przed wymianą uszczelniaczy brał 1 l oleju na 1000km
    -po wymianie bierze 1l na 500km
    Przy "okazji" zmieniany był rozrząd.
    Pali dobrze, zużycie 6l/100km - jak nigdy.
    W czym może tkwić problem. Myśle o uszczelce pod głowicą.
    dZIĘKI ZA POMOC
  • REKLAMA
  • #2 13750213
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6362
    Zużycie paliwa spadło, bo pali olej. Skopana wymiana uszczelniaczy. A skoro chcesz iść w zbędne koszty, to próbuj do skutku.
  • #3 13750262
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    Źle założone czy niewłaściwe?
  • #4 13750369
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6362
    Albo jedno, albo drugie. Raz że muszą mieć właściwy rozmiar - średnica osadzenia i trzonka zaworu, to jeszcze trzeba mieć czym je osadzić.
  • REKLAMA
  • #5 13750505
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    Niby kupowane z katalogu 5,5/10,9
  • #6 13750516
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 13750578
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    Dymi na wyższych obrotach.
  • #8 13750580
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    cvirek napisał:
    przed wymianą uszczelniaczy brał 1 l oleju na 1000km


    Kolego sprawdziłeś które świece były czarne a które kawowe?
    Czy tak z nienacka wpadłeś na pomysł wymiany uszczelniaczy?

    A co tam dzisiaj mam wolne to se strzele uszczelniacze i browarka wysącze przy tym....
  • #9 13750585
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    Świece były sprawdzone. Są ok.
  • #10 13750588
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    cvirek napisał:
    Dymi na wyższych obrotach.


    O widzisz ale dymi i przestanie czy stale przez 30km dymi?
  • REKLAMA
  • #11 13750596
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    Nie ma jakiś obłoków dymu ale jest ciągły , większy przy przyśpieszaniu.
  • #12 13750994
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Głowicy nie ściągałeś? Zaworów nie docierałeś?
  • #13 13751288
    szymon198312
    Poziom 30  
    Posty: 1567
    Pomógł: 126
    Ocena: 888
    Ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia w cylindrach i zrobienia próby olejowej. Wlasciwie to się dziwię że nie zostało to zrobione przed wymiana uszczelniaczy. Może ta cała robota poszła na marne.
  • #14 13751894
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    Ciśnienie jest ok na wszystkich cylindrach.
  • #15 13752644
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    cvirek odpowiesz na moje pytanie?
  • #16 13753013
    cvirek
    Poziom 11  
    Posty: 61
    Ocena: 6
    domex32 - nie
  • REKLAMA
  • #17 13753221
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    No to masz wywalone gniazda, i żaden uszczelniacz może tego nie uszczelnić.
  • #18 13754134
    diodabg
    Poziom 30  
    Posty: 1292
    Pomógł: 133
    Ocena: 627
    cvirek napisał:
    domex32 - nie

    Niema to jak krótka i szczera odpowiedz ;-)
    Zależy w jaki sposób wymieniałeś te uszczelniacze...
    Możliwe że nie ściągałeś głowicy tylko wtłoczyłeś do cylindrów powietrze i nie byłeś w stanie sprawdzić czy zawory mają luzy ...
    Może była mocno zabrudzona odma /te kanaliki które są na pokrywie zaworów/ i przed rozebraniem brał mało oleju a po wyczyszczeniu oleju ucieka więcej i tu powodem będą uszkodzone/zużyte pierścienie...
    Piszesz ze ciśnienie na cylindrach jest ok ale robiłeś próbę olejową ?
    Pali teraz mniej korygowaliście rozrząd na blokadach ?

Podsumowanie tematu

✨ Problem z Renault Megane 1.6 16v z 2000 roku polega na zwiększonym zużyciu oleju po wymianie uszczelniaczy, które wynosi teraz 1 l na 500 km, podczas gdy wcześniej było to 1 l na 1000 km. Użytkownik podejrzewa uszczelkę pod głowicą, mimo że silnik pali dobrze, a zużycie paliwa wynosi 6 l/100 km. W dyskusji poruszono kwestie związane z niewłaściwym montażem uszczelniaczy, luzem prowadnic zaworów oraz ewentualnym uszkodzeniem pierścieni tłokowych. Zwrócono uwagę na konieczność sprawdzenia ciśnienia w cylindrach oraz przeprowadzenia próby olejowej, co nie zostało zrobione przed wymianą uszczelniaczy. Użytkownik potwierdził, że ciśnienie w cylindrach jest w porządku, co sugeruje inne źródło problemu.
REKLAMA