Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3272 + EDIMAX LT-6408n - Cyfrowy Polsat, brak internetu

marcinohimself 02 Sie 2014 15:07 13848 11
  • #1 02 Sie 2014 15:07
    marcinohimself
    Poziom 2  

Moja historia jest długa i zaplątana. W lipcu zakupiłem internet z Cyfrowego Polsatu/Plusa do nowego domu, przyszedł z routerem i modemem. Piękna instrukcja mówiła że wszystko ładnie pięknie, lecz internetu nie było, łączył się na 1s, a potem rozłączał, a na panelu wyświetlał się takie oto obrazek:

Szybko zadzwoniłem po pomoc do obsługi, próbowałem się połączyć 30 minut, potem kolejne 30 minut pani w obsłudze kierowała mnie przez podstawowe czynności (typu może pan nie kliknął "połącz"), żeby po pół godziny uświadomić sobie, że jednak debilem nie jestem i wreszcie przyjęła zgłoszenie do techników.

Miałem czekać na telefon z działu technicznego, czekałem tak sobie 7dni i nic, więc gdy frustracja sięgnęła zenitu (miesiąc internetu, a nie można skorzystać), wziąłem się za to sam.

I TO BYŁ MÓJ BŁĄD. Wyczytałem gdzieś, na angielskich forach że to wina sterownika modemu, który nie współpracuje z moim WINDOWSEM 8.1, więc szybko ściągnąłem nowy sterownik (ze strony HUAWEI) i zainstalowałem go - ta dam - dzięki temu całe OPROGRAMOWANIE HI LINK polsatu diabły wzięli, a modem jak wcześniej był widziany jako karta sieciowa, tak teraz jako urządzenie USB.

Więc moje pierwsze pytanie jest takie, czy jest możliwe i jak to zrobić, żeby przywrócić ustawienia modemu?

Drugie pytanie, to co w takim razie nie działa, skoro internetu nie ma dalej. Przełożyłem kartę do starego modemu HUAWEI E173, i też łączy się na 1s i rozłącza się.

SERDECZNIE POZDRAWIAM DOBRYCH LUDZI, SŁUŻĄCYCH NA TYM FORUM POMOCĄ.

• #2 02 Sie 2014 15:37
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Co się teraz dzieje gdy korzystasz z zestawu E-3272 (ze zmienionym FW) i Edimaxa, czy sam modem włożony do komputera łączy się z internetem. Jaka technologia i jaki poziom sygnału?Czy E-173 włożony bezpośrednio do komputera łączy się z 3G( jaka to wersja E-173?). Jesteś w zasięgu LTE czy 3G Polsatu?korzystasz z UMTS2100 Plusa czy UMTS900 Aero2? Popełniłeś wiele błędów. Po pierwsze internet bierze się na testy i jak nie działa oddaje. Po drugie nie szuka się pomocy u konsultantów CP. Po trzecie co miały wspólnego sterowniki i FW z działaniem E-3272 z Edimaxem? A główny twój błąd to, że wziąłeś szmelc zwany LT-6408 i do tego E-3272 HiLink. Polsat wciska ten złom każdemu użytkownikowi.Mają zapasy g... i starają się opróżnić magazyny.W Plusie/CP bierze się do zastosowań domowych tylko B-593s-22. No i oczywiście trzeba się liczyć z zakupem porządnej anteny kierunkowej na wybrane pasmo. W razie wątpliwości dobrze poczytać na forach a obowiązkowo zapoznać się z regulaminem usługi bo Plus/CP słynie z przekrętów. Skąd jesteś? Do poczytania http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2-tradycyjny-czy-hilink.html

• #3 02 Sie 2014 17:07
    marcinohimself
    Poziom 2  

AKTUALIZACJA: Dzięki Bogu, udało mi się przywrócić poprzedni FW, gdyby ktoś miał problemy takie jak ja to wklejam przydatny link

Aktualne oprogramowanie do HUAWEI E3272

Jest tam i do Polsatu, więc już jestem z tym w domu.

Ale internet dalej nie działa. Modem włożony do komputera nie łączy się z internetem. Tzn. Normalnie uruchamia się panel obsługi POLSATU i w komputerze pokazuje się SIEĆ (OGRANICZONE) - brak dostępu do internetu.

Tak modem widzi komputer:

E173 łączy się z 3G model nie wiem jak sprawdzić z tyłu pisze (CE0682), dostałem go kiedyś z Blueconnectem jeszcze wtedy Ery (T-mobile).

Jestem w zasięgu LTE(niebieska dioda), sygnał RSSI -55dBM RSRP -82 do -84 dBM

Używam sieci Cyfrowy Polsat HSPA+\UMTS, nie wiem co odpowiedzieć czy z siecie Plusa czy Aero2

Co do błędów wiem, pukam się 3 razy w pierś i więcej ich nie popełnię. Ale co się stało to się stało i muszę to przełknąć. Jestem "typowym kowalskim", raczej nie orientuje się w tych sprzętach, po prostu chciałem internet.

Jestem z Warszawy

Dziękuje bardzo za odpowiedź

• Pomocny post
    #4 02 Sie 2014 17:41
    matek451

Po przywróceniu FW powinieneś mieć HiLink. Komunikujesz się z nim pod adresem 192.168.1.1 Rozumiem, że pokazuje ci sieć LTE ale nie chce się połączyć.Jak wyglądają u ciebie zakładki Ustawienia -Ustawienia połączenia-Tryb połączenia następnie Zarządzanie profilami i Ustawienia sieci. Jeśli chodzi o E-173 to masz wersję s-1 z T-mobile bez UMTS900. Korzysta z Mobile Partnera Ery. W 3g powinna się łączyć się z UMTS2100 Plusa.Czy możesz korzystać z 3G w CP na tym modemie?

• #5 02 Sie 2014 17:54
    marcinohimself
    Poziom 2  

Tak tak mam Hilink'a komunikuje się normalnie klikam połącz łączy się na 1-5s i rozłącza. Analogiczna sytuacja dzieje się przez modem z Ery, tylko że przez mobile partnera, łącze się i zaraz samoistnie się rozłącza.

Oto screeny:

Tryb Połączenia:

Zarządzanie Profilami:

Ustawienia Sieci:

W ustawieniach sieci, było auto, ale razem z panią z obsługi telefonicznej zmieniłem na ręczny i wybrałem sieć, pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 02 Sie 2014 18:07
    matek451

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Następnie wymuś na modemie Tylko LTE i sieć Auto, zobacz co się dzieje. Podobnie zrób ustawiając tylko HSPA+/UMTS.Jesli chodzi o E-173 to musisz na nim w zakładce Narzędzia- Opcje-zarządzanie profilami utworzyć nowy profil z APN internet.cp i ustawić jako domyślny. Wybrać sieć Tylko HSPA+/UMTS.Jeśli się połączysz wyeliminujesz problem z karta.

• #7 02 Sie 2014 18:30
    marcinohimself
    Poziom 2  

Ustawienia fabryczne - checked
    LTE / HSPA+/UMTS + Auto - checked
    E173 - checked

Żadne nie przyniosło rozwiązania i wszystko bez zmian.

Jak na razie to pewnie będę musiał zaczekać na jakiegoś technika, który zrobi to wszystko co ja po czym wymieniu modem i/lub SIM.

Nie wiem na mój głupi rozum to albo problem z kartą, albo coś w laptopie z adresami DNS etc.

Mój Laptop to HP 15-g013sw z postawionym Windowsem 8.1

• Pomocny post
    #8 02 Sie 2014 18:37
    matek451

Wygląda na problem z kartą.Udaj się z nią do salonu CP i niech sprawdzą u siebie.

• #9 28 Sie 2014 23:58
    janpas6
    Poziom 18  

witam
    nie wiem czy rozwiązałeś problem ale ustawił bym jeszcze APN - multi.internet
    a nie internet.cp
    być może jesteś w infrastrukturze plusa

Pozdrawiam

• #10 04 Wrz 2014 17:05
    stoyu
    Poziom 9  

Witam, czy coś w sprawie się ruszyło? Mam analogiczny problem - zrywanie internetu po 1 sek, wziąłem sprzęt do testowania na 7 dni i dali mi Huawei E3372 + router D-Link DWR-116, po podłączeniu modemu bezpośrednio do komputera znalazłem miejsce w domu gdzie wyświetlane są 4/5 kresek (LTE) i internet przestał zrywać po jednej sekundzie, ale mimo że połączenie jest trwałe internetu i tak nie ma... Ktoś ma może jakieś rady?

• #11 04 Wrz 2014 17:27
    matek451

Masz zasięg LTE gdy modem bezpośrednio w komputerze? jaki poziom sygnału w dBm?Co rozumiesz pod pojęciem braku internetu?Opisz dokładniej, na modemie masz wymuszone Tylko LTE?Skąd jesteś?

• #12 04 Wrz 2014 22:42
    stoyu
    Poziom 9  

matek451 napisał:
    Masz zasięg LTE gdy modem bezpośrednio w komputerze? jaki poziom sygnału w dBm?Co rozumiesz pod pojęciem braku internetu?Opisz dokładniej, na modemie masz wymuszone Tylko LTE?Skąd jesteś?

Mam zasięg LTE, gdy modem jest bezpośrednio w komputerze. W gorszym miejscu 3 kreski, czyli aktualnie RSSI: -73dBm RSRP: -103dBm, ale byłem dziś miejscu z nawet 5 kreskami i nadal połączenie po 1 sekundzie było zrywane. Przez brak internetu rozumiem brak ładowania jakiejkolwiek strony po wpisanu adresu w przeglądarkę. Internet potrzebuję w Wadowicach, zasięg LTE plusa jest, gdyż mam telefon i w nim hula bezproblemowo.
    [edit] Internet działa bezproblemowo, wygląda na to, że najzwyczajniej karta SIM nie była jeszcze aktywowana, dlatego po połączeniu internet od razu zrywało. Szkoda tylko, że w punkcie, z którego brałem sprzęt nie dostałem informacji, że aktywacja może trwać jeden dzień.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME