Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbasik 600W na STX :D

filip.s 04 Maj 2005 19:23 37246 101
  • Witam! Chciałem pochwalić sie swoją konstukcja, a jest to mały sub na
    2 sztukach STX GDN-38-300-8-AE wielkość 1000x510x500, buda ma około
    190 litrów otwór BR ma wymiary 400x130 i glębokość 300. paka strojona
    na 40Hz. Sprawnoś tego suba wynosi około 97-98dB. Docelowo bedzie zamontowana jeszcze krata i gabka dźwiękoprzepuszczalna
    ale narazie nie ma hajsu :(

Obudowe wykonałem z plyty wiórowej 18mm, w srodku są poprzeczne wzmocnienia.
    Kolumna swietnie nadaje sie do nagłosnienia niedużej sali lub mały plener.
    Do tego subbasu bardzo dobrze nadaje się nadstawka użytkownika TOADI na solton-craft 15-200 + GDWT.
    Kolumny planuje zasilić z koncówek DAP - P1200.
    Jest to tania alternatywa wobec drogiego sprzetu estradowego. Glosniki jak za ta cene sa rewelacyjne, dlatego za absurdalnie niska cene udalo mi sie uzyskac zadowalajaca jakosc.

Koszty około 600zł

wysyłam kilka fotek:

Fajne!
  • #2 04 Maj 2005 20:17
    marniu
    Poziom 25  

Witam kolege z rodzinnego miasta , nie powiem konstrukcja niczego sobie dobra cena jak na ta konstrukcje , moze nieznam sie na akustyce tak bardzo, ale jestem pod wrażeniem tak młodego konstruktora jakim jest dj_stopa

pozdrawiam marniu

moze wpadne do ciebie na odsłuch !

• #3 04 Maj 2005 23:43
    Wojas
    Poziom 13  

Witam, widzę nieźle odwaloną robotę, chciałbym usłyszeć jak to gra na full mocy :) Może usłyszę w swojej mieścinie :D hehe, to by było niezłe :] nie no...świruje :) myślę że to będzie naprawdę nieźle chodzić , Pozdrawiam Dj_Stopę . Wojtas .....

• #4 05 Maj 2005 13:33
    blantozaur
    Poziom 24  

najlepiej sprawdzic ze 2 sztuki tego cuda w niewielkiej sali albo plener
    nie jest to co prawda tuba aale na uzupelnienie nastawek idalnie
    projekt cacy

---------------

przy robieniu takiego suba maluje emalia lub czarnuchem plyte w okolicy wylotu estetycznie poprawia to wyglad , choc roznica kolorow drapie w oko

• #5 05 Maj 2005 16:47
    !ron
    Poziom 21  

Kratka tam będzie na całej kolumnie czy tylko pojedyńcze grille na każdym głośniku? Poza tym to bardzo fajna kolumienka, czym to zasilasz obecnie?

• #6 05 Maj 2005 20:28
    Misian@
    Poziom 27  

He He ja bym to zapalił na jakimś wzmaku 400W - albo mostek z STK4050...

Pozdrawiam Misian@

• #7 05 Maj 2005 22:09
    filip.s
    Poziom 23  

Witam! krata bedzie na całej przedniej ściance plus gąbka dźwiekoprzepuszczalna. Zasilam to aktualnie dwoma końcówkami po 140W 8ohm.

• #8 06 Maj 2005 14:04
    toadi
    Spec od akustyki

No Pieknie w Koncu cos wiekszego na STXach
    Jezeli efektywnosc oceniasz tak wysoko to musi niezle garowac ciekawe czy urzywajac 2 na strone takich mozna naglosnic mala imprezke w plenerze

W sumie w fazie projektu nie pomyslelismy o jednym mozna bylo br zrobic na cala szerokosc scianki przedniej (zrobic ja z 2 kawalków ale wymusilo by to urzycie sztywniejszego materialu np sklejki ktora jest droga ) ale chyba tak zrobie w swoich ale to w okolicy wakacji :D.
    Wiesz tylko jedna uwaga gabka na kracie wyglada bardzo pieknie jak sie zrobi o czym sie przekonalem po kilku graniach niestety w okolicy br robi sie brzydki nalot kurzu na gabce ja chyba dlatego zrezygnuje z niej przy robieniu subów.

Swoja droga ciekawe czy da sie swieczke zgasic

• #9 06 Maj 2005 14:07
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

M.in. dlatego gabki nie polecam nikomu... Tutaj pow. wylotu jest dosc spora, wiec moze swieczek nie zdmuchnie ;) Mysle, ze jest to optymalna konstrukcja - robienie osobnych paczek dla kazdego glosnika wychodzi drozej i jednak ciezsze bedzie, natomiast wiecej niz 2 glosniki w jedna obudowe tez nie da rady - bo juz by bylo co nosic.

Ciekaw jestem jakie natezenia oferuje taki subwoofer?

• #10 06 Maj 2005 22:47
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wypas. Sam planuje zrobic cos takiego tylko w obudowie takiej jak elestra sbd 2.15-600. Do tego pojdzie 8 nadstawek na gdn 20/40 i gdwt 9/40:) Wiem ze to smiesznie brzmi lecz wysoko je utne a 8 huku troszke narobi:)

• #11 06 Maj 2005 23:28
    filip.s
    Poziom 23  

Witam! mysle ze zbyt wiele nie zyskasz na takiej kontrukcji jak elestra sbd 2.15-600 może tylko ukierunkowanie dźwięku. jak zrobisz ten subbas to sie pochwal :D :D .

Pozdrawiam!

• #12 07 Maj 2005 09:47
    filip.s
    Poziom 23  

hehe dzieki. Mam pewnego upierdliwego sąsiada i gdy włącze troche głośniej zaraz do mnie przychodzi ale musze go wyszkolić. wstawie kiedys do pokoju 5kW i rozkręce na full :twisted: :twisted: :twisted: wtedy dopiero gościu bedzie miał rozrywkę :P

Pozdrawiam!
    dj_stopa(malpa)poczta.fm

• #14 07 Maj 2005 13:04
    cikol
    Poziom 27  

Ile tu może wynosić dolne pasmo przenoszenia? :twisted:

• #15 07 Maj 2005 13:26
    filip.s
    Poziom 23  

waga tego suba to jedyne 55kg :twisted: pasmo przy -3dB to około 40Hz. sub nie jest wcale taki cięzki bo sam go protrafie przenieść a waże tylko 10kg więcej od niego :twisted:

Pozdrawiam
    dj_stopa(malpa)poczta.fm

• #16 07 Maj 2005 15:02
    kiepol
    Poziom 16  

Bardzo fajna konstrukcja :D Bardzo mi się podoba... Co do upierdliwych sąsiadow, to też takiego jednego posiadam :P Przychodził do mnie kiedyś i mówił, że mu kasety z pułek lecą... hehehe, teraz niestety już nie przychodzi, chyba mu się znudziło :( Raz nawet zadzwonił po straż miejską, to miałem od nich telefon, żeby ściszyć :P Teraz sąsiad zobaczył, że chyba nic mu to nie dało, bo ja i tak dalej robie swoje i zrezygnował... ;(

• #17 07 Maj 2005 16:46
    filip.s
    Poziom 23  

hehe u nas w miescie nie ma czegos takiego jak straż miejska (i chyba dobrze :P ) dizs sie do mnie juz sąsiad dobijał ale po 20 minutach dzwonienia dzwonkiem chyba mu sie znudziło :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

• #18 07 Maj 2005 16:56
    Mietki
    Poziom 15  

Ale wiecie co sasiedzi .. ciekawy temat moze byc na elektrodzie !
    uwazam ze jak sasiedzi przychodza to ma to też dobre strony
    1. Jak jest stary to dobrze mu zrobi ruch bo musi sie przejsc do ciebie ( ruch jest dobry )
    2. w wprzyszłosci bedziesz umiał wyczuc kiedy jest zły a kiedy nie

Ja juz podiołem decyzje Muza ostry bass :D i w szystko jasne

• #19 07 Maj 2005 17:58
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

No subbasik zarąbisty!!! :)
    Właśnie pracuję nad kolumnami na CraaftTC15-200+GDWT. I nie powiem ze to będą typowe nadstawki... :P Paki wychodzą duże i ciężkie, bo lubię solidnie!
    Też planuje taki subik na 2*STX38/300 i po jednym na strone. Wtedy będą 3x15" na strone - może już być :)
    Mam pytanko: dlaczego dałeś taki rozdaj br-u??? Nie lepiej dać kilka sporych "rur" z plastiku???
    Pozdro!!!

• #20 07 Maj 2005 18:46
    filip.s
    Poziom 23  

hehe odpowiedz prosta :twisted: poprostu tanio wychodzi :D a kup np. 4 lub 6 sztuk br po 3zł sztuka to daje 18zł :twisted: dosyć duża powierzchnia jest tego br ale ja i tak go troche zmniejszyłem :P na początku toadi mowił zeby dać 45x15cm a ja zrobiłem 42x13cm :D i obniżyło sie strojenie do 40Hz :P

Pozdrawiam!

• #21 08 Maj 2005 18:56
    TABSIOR
    Poziom 24  

Witam,
    czy kolumna Kolegi nadawałaby się do nagłośnienia 100-150m² sali jako bas? Pracowałaby z ADSem LX1400 - muszę szukać oszczędności w głośnikach, bo utopiłem dużo kasy na mikser i końcówkę. ;) Oprócz tego na górę i środek byłyby 2x300W kolumny IDEXa podłączone pod drugi kanał wzmacniacza.
    PS. Czy wie może Kolega, gdzie można nabyć filc na obicie i maskownicę do głośnika?

• #22 08 Maj 2005 19:36
    filip.s
    Poziom 23  

na taka powieżchnie mysle ze wystarczy jeden sub ale ja bym dał dwa :D:D filc i krate można kupic na www.dexon.pl

Pozdrawiam

• #23 10 Maj 2005 19:10
    Likas
    Poziom 10  

Witam. Konstrukcja całkiem fajna ale... Nie "jeździ" Ci ten sub jak go zapuścisz? Apropo zasilenia go... masz coś konkretnego dla niego?

PoZdR....

• #24 10 Maj 2005 19:30
    filip.s
    Poziom 23  

subbas nie "jeżdzi" :twisted: :twisted: aktulalnie zasilam to z dapa p-1200 porzyczonego :twisted: było pytanie czy świeczke sie da zgasić odpowidam: nie wiem :twisted: ale zapalniczke zgasi :P :P :P

Pozdrawiam!
    dj_stopa(malpa)poczta.fm

• #25 11 Maj 2005 13:09
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

Swietna konstrukcja, zapewne niezle daje popalic w domu:D na sali lub innej imprezie pewnie tez:P. Niedlugo zaprezentuje swoje sprzety ktore aktualnie sa w fazie ukonczeniowej:) tj. wzmacniacz + 2 kolumny estradowe, pozdrawiam wszystkich elektrodowiczow:)

• #26 20 Maj 2005 15:37
    majes
    Poziom 14  

Cytat:
    Do tego subbasu bardzo dobrze nadaje się nadstawka użytkownika TOADI na solton-craft 15-200 + GDWT.

co to jest nadstawka?? Tylko proszę się nie smiać :)

• #27 20 Maj 2005 17:00
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

Nadstawka to kolumna odpowiadająca za odtwarzanie czesci srednio-wysokotonowej... :D

• #28 20 Maj 2005 19:44
    ata.music
    Poziom 12  

Nadstawka to to samo co satelita. Inaczej mówiąc subbas zbiera ci same niskie dźwięki i daje tego kopa. Nadstawka czyli kolumna zbierająca tony niskie średnie i wysokie. Całość daje pełne pasmo.

• #29 20 Maj 2005 22:14
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

No cos prawie jak zestaw np. 2,1 do kompa. 2 to takie "nadstawki" a 1 to sunbbas (subwoofer...) :)

• #30 20 Maj 2005 23:00
    filip.s
    Poziom 23  

ata.music napisał:
    Nadstawka czyli kolumna zbierająca tony niskie średnie i wysokie.

raczej bym sie z tą wypowiedzią nie zgodził :P nadstawki (satelity) przenoszą góre, środek i mid bass :)

Pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME