Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje

czlowiekmpp 13 Lis 2014 09:09 1416 8
  • #1 13 Lis 2014 09:09
    czlowiekmpp
    Poziom 8  

Witam
    po włączeniu zasilania młynek mieli i nie chce sie wyłączyc nawet jak już nie ma kawy i nawet jak zdjęta jest pokrywa pojemnika kawy. Po rozpoczęciu świecenia diód ktore oznaczają serwis czyli odkamienianie i kawa młynek pracuje nadal. Rozebrałem obudowy i wyczyściłem go (blok zaparzająca oraz młynek). Zapewne nie zostaje odcięte zasilanie na młynek tylko nie wiem jak zaczac sprawdzać. Jakies sugestie

0 8
  • #2 13 Lis 2014 09:46
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Lis 2014 19:29
    czlowiekmpp
    Poziom 8  

cokolwiek to niebieskie nie jest to sie przypaliło 😜 teraz pytanie czy wlutować nowe (jakaś przyczyna zwęglenia była) czy wymienić cała płytkę mocy? No i dochodzimy do pytania gdzie nabyć taką płytkę?

0
  • #4 13 Lis 2014 20:01
    newDJ
    Poziom 17  

Warto lutować.
    Do wymiany warystor i triak obok niego.Płytka do sprawdzenia i ścieżki.

0
  • #5 13 Lis 2014 20:12
    czlowiekmpp
    Poziom 8  

A mogę prosić o dokładniejsze wyjaśnienie bo warystor i triak to mało mi mówi 😀 wnioskuję ze to to czarne na trzech nogach to triak a warystor to który? Czarny z lewej? A to białe z napisem R1 obok? To też z drugiej strony pokryte jest czarnym nalotem bo za tym białym tez jest to niebieskie zwęglone. No i problem jakie parametry tego? Gdzie to szukać? To niebieskie zrobiłem fotkę ale nie wiem czy z tego coś się da wyczytać Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje

0
  • #7 13 Lis 2014 21:42
    czlowiekmpp
    Poziom 8  

Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje Saeco Odea Go - młynek ciągle pracuje
    Ogólnie cała płytka wygląda dobrze, nie ma wypalonych ścieżek, jedynie to wlasnie te warystory dwa bo ten ktory jest cały nie pracuje w ogóle bo to widac złącze do innego modelu też, zapewne jakiegoś wyższego. Zapomniałem tez dodać że express jest z USA więc płytka jest zasilana 120V (to oczywiście nie problem bo express jest zasilany z transformatora 120V/1500W, piszę dlatego że zastanawiałem się czy ten triak i warystor nie bedą miały jakiegoś problemy z tym ale na fotce jest chyba parametr 150 to zdaje sie jest 150V no a ten triak to widze 800V z reszta to co mi przesłałeś to dokładnie ten sam. Tak w ogóle dziękuje za poświęcony czas

Dodano po 8 [minuty]:

Tył płytki

0
  • #8 13 Lis 2014 22:19
    newDJ
    Poziom 17  

Nie jest żle,miernik,lutownica,części i do dzieła,dasz radę.Powodzenia

0
  • #9 17 Lis 2014 08:55
    czlowiekmpp
    Poziom 8  

Płytka zasilacza naprawiona czyli młynek mieli i wyłącza się jak należy aczkolwiek to nie koniec problemów bo dalej wyświetlają sie diody serwisowe po kilku sekundach od włączenia ale idę dobrą drogą dzięki oczywiście newDJ :D

W trybie serwisowym działa przelewanie wody i z dyszy pary i z dysz kawy więc obieg wody chyba jest prawidłowy i obawiam sie ze problem może być w boilerze bo leci zimna woda tylko.

0