Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria sterownika kotła ST 32zPID

jacek.gwazdacz 05 Gru 2014 20:52 552 5
  • #1 05 Gru 2014 20:52
    jacek.gwazdacz
    Poziom 8  

Witam.Mam problem ze sterownikiem kotła ST32 zPID. Przy rozpalaniu kotła działa poprawnie dopóki świeci dioda pracy ręcznej.Po jej zgaśnięciu wentylator zwalnia tak ze ledwie się kreci a na ekranie kontroli spalin pojawia się 191-223%mocy wentylatora,w zależności od ustawionej siły nadmuchu powinno być od 1-100% reszta parametrów w normie.Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

• #2 07 Gru 2014 17:17
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Może zimne luty na płytce?

• #3 18 Gru 2014 21:10
    jacek.gwazdacz
    Poziom 8  

Sprawdziłem całą płytkę i polutowałem niepewne luty ale nic to nie pomogło,podejrzewam uszkodzony procesor ale nie jestem pewien.Przy ustawieniu mocy nadmuchu na 10% dmuchawa pracuje w miarę dobrze a na ekranie spalin wyświetla 91% lecz nie jest płynnie sterowana mimo zmiany temp. spalin,przy podniesieniu do 11% i więcej dmuchawa zwalnia prawie się zatrzymując i na ekranie widać to co pisałem w pierwszym wpisie.

• #4 18 Gru 2014 21:25
    Jacek79
    spec od auto-elektro

A kondensatory sprawne?

• #6 03 Sty 2015 20:26
    jacek.gwazdacz
    Poziom 8  

Sterownik sprawdzałem przy kilku dmuchawach, więc kondensator raczej odpada. Co do triaka to też jest dobry, bo przy włączeniu na rozpalanie dmuchawa startuje od 10% mocy i w ciągu około dwóch minut płynnie osiąga pełną moc (na ekranie spalin 100%). Dopiero przy przełączeniu w tryb pracy, na ekranie spalin wyświetla się 190% mocy dmuchawy, a ona ledwie się kręci z mocą około 5% i w piecu gaśnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME