Witam wszystkich i dziękuje, ze ktos zainteresowal sie moim postem
Tak wiec, dzisiaj skonczylem swoja pierwsza kolumne. Robilem ja przez ok. miesiac po okolo godzinke tygodniowo.
Przetwornik
Glosnik to znany kazdemu ARN 226-05 wersja 4?.
Wzmacniacz + zasilanie
Caloscia napedza wzmacniacz (kit AVT) na ukladzie TDA7294. Zasilany jest toroidem 120W o napieciu 2x24V ktore filtrowane jest dwoma kondensatorami po 10 000 uF. Filtr to rowniez kit AVT, jednak uszkodzilem kilka elementow i na razie zrobilem filtr pasywny z 2x 100nF i 2x 100k?.
Obudowa
Typ obudowy to obudowa zamknieta. Wewnetrzna pojemnosc to ok. 27 litrów, wykonana jest z plyty MDF o grubosci 45 mm, mocno wytlumiana watolina. W srodku ukryty jest wzmacniacz oraz uklad zasilajacy.
Obudowe wykonczylem ciemnym fornirem ktory przyklejalem pierwszy raz i nie jestem zbytnio zadowolony.
Cena
Glosnik - 45 zl.
Wzmacniacz - 40 zl.
Filtr - 20 zl.
Zasilacz - 50 zl.
Akcesoria - 10 zl.
czyli w sumie ok. 165 zł + plyta i fornir ktora juz mialem
Wrazenia
Powiem tak, ze musze jeszcze troche podokrecac i pouszczelniacz terminal i wtyk na kabel zasilajacy bo przy glosnijeszym basie wyraznie slychac ze to po prostu lata :/
Bas jest miekki, bardzo szybki, schodzi rowniez nizej (ok. 30 Hz) niz przypuszczalem (ok. 45 Hz). Jednak przy bardzo glosnym sluchaniu po chwili robi sie nie dobrze i sie po prostu czlowiek zle czuje, ale nie jestem takim typem ktory otworzy okno i na cala ulice puszcza swoje ulubione kawalki disco polo
.
Prosze o ocene tego czegos pomijajac moj wiek... (16 wiosenek)
Pozdrawiam
Tak wiec, dzisiaj skonczylem swoja pierwsza kolumne. Robilem ja przez ok. miesiac po okolo godzinke tygodniowo.
Przetwornik
Glosnik to znany kazdemu ARN 226-05 wersja 4?.
Wzmacniacz + zasilanie
Caloscia napedza wzmacniacz (kit AVT) na ukladzie TDA7294. Zasilany jest toroidem 120W o napieciu 2x24V ktore filtrowane jest dwoma kondensatorami po 10 000 uF. Filtr to rowniez kit AVT, jednak uszkodzilem kilka elementow i na razie zrobilem filtr pasywny z 2x 100nF i 2x 100k?.
Obudowa
Typ obudowy to obudowa zamknieta. Wewnetrzna pojemnosc to ok. 27 litrów, wykonana jest z plyty MDF o grubosci 45 mm, mocno wytlumiana watolina. W srodku ukryty jest wzmacniacz oraz uklad zasilajacy.
Obudowe wykonczylem ciemnym fornirem ktory przyklejalem pierwszy raz i nie jestem zbytnio zadowolony.
Cena
Glosnik - 45 zl.
Wzmacniacz - 40 zl.
Filtr - 20 zl.
Zasilacz - 50 zl.
Akcesoria - 10 zl.
czyli w sumie ok. 165 zł + plyta i fornir ktora juz mialem
Wrazenia
Powiem tak, ze musze jeszcze troche podokrecac i pouszczelniacz terminal i wtyk na kabel zasilajacy bo przy glosnijeszym basie wyraznie slychac ze to po prostu lata :/
Bas jest miekki, bardzo szybki, schodzi rowniez nizej (ok. 30 Hz) niz przypuszczalem (ok. 45 Hz). Jednak przy bardzo glosnym sluchaniu po chwili robi sie nie dobrze i sie po prostu czlowiek zle czuje, ale nie jestem takim typem ktory otworzy okno i na cala ulice puszcza swoje ulubione kawalki disco polo
Prosze o ocene tego czegos pomijajac moj wiek... (16 wiosenek)
Pozdrawiam
Fajne? Ranking DIY