Witam serdecznie
Mój autorski projekt izolowanego konwertera sygnału głośnikowego na proporcjonalnie mniejszy sygnał do wysterowania np. LED-owego wskaźnika VU. Na wyjściu konwertera jest sygnał audio odpowiednio zmniejszony i całkowicie odizolowany od stopnia mocy wzmacniacza np. 10-krotnie obniżona amplituda napięcia przemiennego ze wzmacniacza albo to samo napięcie idzie na prostownik do wysterowania VU
Przeprowadziłem wnikliwe testy na prototypie i nawet fajnie działa. Zleciłem Chińczykowi wykonanie PCB.
Całkowicie bezpieczny zarówno dla samego wzmacniacza jak i urządzeń za konwerterem. Zamierzam podłączyć do AVR (Audio Video Receiver) 7.1 czyli 7 kanałów mocy a jak się da to też 8 od subwoofera
Kończę projekt współpracującego z nim 10-LED-owego wskaźnika poziomu wysterowania na LM3915/16. Jeden kanał to będzie jedna płytka. Można będzie dodawać kolejne kanały montując te płytki na kanapkę. Kolejne płytki na dystansach minimum 5mm. Zamontuję takich 7 lub jak wspomniałem 8 płytek w stosie
Co o tym sądzicie czy wyśmiejecie mnie >:]
Dodano po 14 [minuty]:
Kombinowałem dość długo. Myślę że projekt jest dobrze przemyślany. Długo testowałem na prototypie zarówno z sygnałem z generatora funkcyjnego jak i z sygnałem z wyjścia wzmacniacza. Przykładowo można wykorzystać droższe transformatory izolujące EI19 z ekranem albo tanie EI14. Jeżeli czegoś nie zawaliłem to otwory na PCB powinny pasować do kilku typów transformatorów dostępnych u Chińczyka.
Dodano po 6 [minuty]:
Zapomniałem jeszcze dopisać, że przez odpowiedni dobór rezystorów na wejściu powinno bez problemu zadziałać zarówno z np. 20W jak i 500W wzmacniaczem. Cały czas mowa o mocy na jeden kanał
Dodano po 5 [minuty]:
Do 7 lub 8 kanału będę musiał wykorzystać 7 lub 8 takich konwerterów
Mój autorski projekt izolowanego konwertera sygnału głośnikowego na proporcjonalnie mniejszy sygnał do wysterowania np. LED-owego wskaźnika VU. Na wyjściu konwertera jest sygnał audio odpowiednio zmniejszony i całkowicie odizolowany od stopnia mocy wzmacniacza np. 10-krotnie obniżona amplituda napięcia przemiennego ze wzmacniacza albo to samo napięcie idzie na prostownik do wysterowania VU
Przeprowadziłem wnikliwe testy na prototypie i nawet fajnie działa. Zleciłem Chińczykowi wykonanie PCB.
Całkowicie bezpieczny zarówno dla samego wzmacniacza jak i urządzeń za konwerterem. Zamierzam podłączyć do AVR (Audio Video Receiver) 7.1 czyli 7 kanałów mocy a jak się da to też 8 od subwoofera
Kończę projekt współpracującego z nim 10-LED-owego wskaźnika poziomu wysterowania na LM3915/16. Jeden kanał to będzie jedna płytka. Można będzie dodawać kolejne kanały montując te płytki na kanapkę. Kolejne płytki na dystansach minimum 5mm. Zamontuję takich 7 lub jak wspomniałem 8 płytek w stosie
Co o tym sądzicie czy wyśmiejecie mnie >:]
Dodano po 14 [minuty]:
Kombinowałem dość długo. Myślę że projekt jest dobrze przemyślany. Długo testowałem na prototypie zarówno z sygnałem z generatora funkcyjnego jak i z sygnałem z wyjścia wzmacniacza. Przykładowo można wykorzystać droższe transformatory izolujące EI19 z ekranem albo tanie EI14. Jeżeli czegoś nie zawaliłem to otwory na PCB powinny pasować do kilku typów transformatorów dostępnych u Chińczyka.
Dodano po 6 [minuty]:
Zapomniałem jeszcze dopisać, że przez odpowiedni dobór rezystorów na wejściu powinno bez problemu zadziałać zarówno z np. 20W jak i 500W wzmacniaczem. Cały czas mowa o mocy na jeden kanał
Dodano po 5 [minuty]:
Do 7 lub 8 kanału będę musiał wykorzystać 7 lub 8 takich konwerterów
Fajne? Ranking DIY