Witajcie.
Kupiliśmy ostatnio do mieszkania lodówkę z komisu. Z żalem stwierdzam, że jej start powoduje spore zakłócenie w sieci - widoczne na monitorze zasilanym z przetwornicy i podłączonym po hdmi, jakie duże muszą być, to wolę nie myśleć.
Są dostępne filtry przeciwzakłóceniowe w formie wtyczki do gniazdka sieciowego? Wolałbym uniknąć grzebania już w samej lodówce (zapewne specjalista od sprawdzania lodówek z komisu nie sprawdził filtru...).
Druga sprawa to z tyłu jest jeden kabelek, który jest niepodłączony - z jednej strony jest przytwierdzony do obudowy, z drugiej strony wisi w powietrzu. Pytanie jest następujące - kabelek służy do podłączenia do oddzielnego uziemienia (poza bolcem we wtyczce), czy może w takim przypadku mam nieuziemioną obudowę, bo kabelek powinien być podłączony wewnętrznie? Ma jakieś 15cm i jest zakończony płaską wtyczką.
Kupiliśmy ostatnio do mieszkania lodówkę z komisu. Z żalem stwierdzam, że jej start powoduje spore zakłócenie w sieci - widoczne na monitorze zasilanym z przetwornicy i podłączonym po hdmi, jakie duże muszą być, to wolę nie myśleć.
Są dostępne filtry przeciwzakłóceniowe w formie wtyczki do gniazdka sieciowego? Wolałbym uniknąć grzebania już w samej lodówce (zapewne specjalista od sprawdzania lodówek z komisu nie sprawdził filtru...).
Druga sprawa to z tyłu jest jeden kabelek, który jest niepodłączony - z jednej strony jest przytwierdzony do obudowy, z drugiej strony wisi w powietrzu. Pytanie jest następujące - kabelek służy do podłączenia do oddzielnego uziemienia (poza bolcem we wtyczce), czy może w takim przypadku mam nieuziemioną obudowę, bo kabelek powinien być podłączony wewnętrznie? Ma jakieś 15cm i jest zakończony płaską wtyczką.