Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DEDRA DED9970 - promiennik czy będzie wystarczający na mój pokój

15 Sty 2015 00:21 2028 15
  • Poziom 11  
    Witam. Chciałbym kupić promiennik gazowy tylko chciałbym się was poradzić czy o mocy 4.6kw będzie wystarczający na pokój 8m x 4m?
    W pokoju z rana mam przeważnie 10°C a chciałbym aby temperatura była 22°C
  • Poziom 34  
    Nie wiem w jakim budynku mieszkasz ale: przyjmując po staremu przelicznik 100W/m² to przy metrażu Twojego pokoju (32m²) wystarczył by promiennik o mocy 3,2kW. Jest to moc potrzebna do ogrzania pokoju dla temperatury zewnętrznej -20°C. Wraz ze wzrostem temperatury na zewnątrz zapotrzebowanie mocy dla pomieszczenia spada.
  • Poziom 11  
    A czy jest jakiś wzór który potrafi obliczyć w jakim czasie się pokój nagrzeje do temperatury 22°C?
  • Poziom 27  
    Poczytaj opis. Nadaje się do pomieszczeń niemieszkalnych o sprawnie działającej wentylacji. Pewien jesteś że chcesz się tym grzać?
  • Poziom 11  
    Znalazłem takie coś :
    Wiele pisaliśmy o zastosowaniu
    promienników gazowych w przypadku
    obiektów wielkogabarytowych, tych o
    dużej kubaturze i wysokich, gdzie
    ważnym aspektem jest oszczędzanie
    energii. Do takich należą z pewnością
    hale produkcyjne. Natomiast czy
    urządzenia te znajdą też zastosowanie w
    mniejszych domach i pomieszczeniach
    mieszkalnych?
    Odpowiedź brzmi: "Tak". Promienniki
    gazowe można stosować również w celu
    ogrzewania kwater prywatnych. Tu
    przydatna jest zwłaszcza ich właściwość
    dogrzewania miejscowego - ciepło
    dostarczamy wówczas do
    wyselekcjonowanych pomieszczeń,
  • Poziom 27  
    No to powodzenia. Swoją drogą czy niebawem założysz trzeci wątek o ogrzewaniu różnej wielkości pokojów od temperatury 10°C?
  • Poziom 16  
    W zaprzyjaźnionym sklepie ogrzewają się czymś takim, efekt jest taki że jak dłuższy czas nie otwiera się drzwi (brak klientów) to smród aż zatyka.
  • Poziom 33  
    Weż też pod uwagę wilgoć, dużo wilgoci :cry:
  • Poziom 42  
    A co z tlenem z powietrza? Przecież ludzie muszą oddychać aby żyć.
    kozi022 napisał:
    Odpowiedź brzmi: "Tak". Promienniki
    gazowe można stosować również w celu
    ogrzewania kwater prywatnych.

Tak trutkę na szczury też można stosować w "kwaterach prywatnych". I co z tego?
    Z resztą co to za pokrętne określenie???
    Jak cały temat nie jest pseudo-reklamą, to napiszę. Uciekaj od tego jak najdalej, jak chcesz pożyć spokojnie.
  • Poziom 11  
    To co by było najlepsze na butlę z gazem?
  • Poziom 27  
    Się uparłeś na ten gaz. Prąd masz?
  • Poziom 42  
    Aby było bezpiecznie(NAJWAŻNIEJSZE) i efektywnie urządzenie musiałoby pobierać powietrze spoza pomieszczenia, a nawet mieszkania i "wydalać" spaliny na zewnątrz budynku kominem lub choćby rurą przez dziurę w ścianie.
    Ja nie znam takich urządzeń "na butlę". :cry:
  • Poziom 11  
    Jak mam płacić po tysiąc złotych za grzejnik elektryczny to sobię daruję
  • Poziom 27  
    No jasne. Pingwiny nie zamarzają nawet przy -10°C. Powiedz, jak to możliwe, że temp. spada do +10°. Masz w ogóle jakieś ogrzewanie? Bo mam mieszane odczucia co do Twojego problemu...
  • Poziom 16  
    Dwanaście godzin grzania dziennie nie wyjdzie tysiąc złotych.
    Po drugie:- gaz z butli nie wychodzi wiele taniej, a porównywalnie tyle co prąd.
    Może zaoszczędzisz ze 100zł a może 150zł, a ile kłopotu przy tym i smrodu.
  • Poziom 34  
    Taki pokój mozna ogrzać piecykiem czeskim -MORA .Spaliny wydala na zewnatrz,
    natomiast inna rura pobiera do spalania powietrze.

Problem jest w doprowadzeniu gazu z butli ...wiecej info w sklepach oferujacych ogrzewacze ...Czasami można zauważyć z ulicy -pod parapetem okiennym wlot/wylot -osłonięty. Po drugiej stronie jest płyta grzejna z palnikiem .
    Problemem jest usytuowanie butli z gazem -poza pom. mieszkalnym -ze wzgL.BHP
    i współżycia z innymi mieszkańcami domu .