Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Probook 4520s - blokada klawiatury, myszy, black screen, system halted

17 Sty 2015 23:21 2007 15
  • Poziom 13  
    Witam i proszę o pomoc w diagnostyce sprzętu jw. Dostaje czasami ekran jak niżej oraz blokuje mi się klawiatura, przy starcie pojawia się czarny ekran brak video, fan chodzi wtedy na max obrotach, po ponownym włączeniu boot uje z HDD WIN 7 64 BIT Pl HP.
    Sprawdzałem Crystal disc info i mam message Uwaga. Zrzuty ekranów diagnostycznych i plik cd info tekstowy poniżej. Jakaś wstępna diagnoza : HDD do wymiany czy MOBO się kończy ? HP Probook 4520s - blokada klawiatury, myszy, black screen, system halted HP Probook 4520s - blokada klawiatury, myszy, black screen, system halted HP Probook 4520s - blokada klawiatury, myszy, black screen, system halted
    .
    Aha, uruchomiłem soft mhdd.exe boot owalny z USB HDD i niestety pokazuje Przy probie odczytania SMART oraz wyboru dysku komunikat Disc not ready, wiec nie mam możliwości dokładnej diagnozy. Program diagnostyczny zaszyty w BIOS wykonał Quick test lecz test Comparative zakończył się komunikatem test failed, READ FAILURE
  • Poziom 23  
    Czy na boot-owalnej wersji Linux-a problem występuje?
    Dysk do wymiany, lub pełnego zerowania (na jakiś czas może pomóc).
  • Poziom 13  
    Załączam pro forma skrin z memtest86.
    Na 100 % dysk ? HP Probook 4520s - blokada klawiatury, myszy, black screen, system halted
  • Poziom 23  
    Duża częstotliwość błędów podczas pozycjonowania, 16 realokowanych sektorów, dodatkowo kolejny niestabilny. Tak, dysk do wymiany na 100%. Czy coś jeszcze dowiemy się później.
    Sprawdź jakikolwiek boot-owalny system, odpal z płyty, lub pendrive-a.
  • Poziom 13  
    "jakikolwiek boot-owalny system"
    .
    Masz może jakiś poprawny link do download ?
    Ubuntu czy coś prostszego i niedużego w MB ?
    /Sorry że zawracam głowę :please: /
  • Poziom 13  
    Duży, poza tym w tym lapku jest walnięte DVD więc zostaje mi tylko USB - HDD
    Ale torrentem będzie OK ?
  • Poziom 23  
    Dlaczego miałoby być nie-OK?
    Tak.
  • Poziom 13  
    Po sporządzeniu bootowalnego pendrive USB z Linux Ubuntu 14.10 przez 2 dni tetsowałem trochę sprzęt w wersji LiveUSB bez instalacji na HDD i działało bez problemów , ale dzisiaj laptop nie chce się w ogóle włączyć przyciskiem Power On/Off.
    .
    Czy to wina tego dysku = "padł" całkowicie i w związku z tym płyta główna już "nie wystartuje" ?
  • Poziom 13  
    Wyzerowalem dysk bez problemu, zainstalowałem WIN 7 PL 64 bit HP na desktopie, a potem zamontowalem z powrotem w laptopie. Niestety po włączeniu zasilania /bez baterii i baterią/ mam teraz następujący objaw : czarny ekran, pulsujaca przez chwilę dioda CAPS , dioda WiFi świeci, wentylator chodzi na maksymalnych obrotach.
    .
    Ponieważ przed erase mhdd na laptopie w jego BIOS przestawilem na IDE , może trzeba zrobić reset BIOS na płycie ?
    Tylko na MOBO nie widzę zworek, więc trzeba wyjąć bateryjke CMOS ? 
  • Poziom 13  
    ...chyba jednak nie.
    Po fizycznym odłączeniu DVD, HDD oraz TouchPada sprzęt odpala się normalnie , bootuje z USB Linux 14.10 Unity Unicorn i pracuje w sieci web OK
    .
    Ale sprawdzę go w ten sposób przez parę dni na innej wersji LInuxa z kodekami - filmy video - tak by na 100 % wykluczyć Mobo z usterki, zanim ewentualnie kupię nowy dysk lub nowe DVD /o ile się to opłaca/
  • Poziom 13  
    Padła GPU - przegrzała się . 
    .
    Stąd mam pytanie, czy jak kupie nową płytę ale bez GPU, to czy na samym CPU intel i3 Tm m 350 uruchomie grafikę Intel HD Grapfics wbudowana w procek ? Nie będzie jakiś ograniczeń sprzętowych i jak to ewentualnie sprawdzić/potwierdzić zanim kupie nową płytę ? 
  • Poziom 13  
    Płyta którą posiadam obecnie ma oznaczenie : S INTEL M/B H 9265-1 48 4GK06. 011 oraz SPS numer:  598668-001. W serwisie zdiagnozowano uszkodzenie GPU wlutowane na BGA /przegrzanie układu/.
    .
    W sieci jest oferta płyty do tego modelu laptopa
    jednak posiada ona oznaczenie 598667-001 - podstawowe oznaczenie płyty wg sprzedawcy INTEL M/B H 9265-1 48 4GK06.041 płyta ta również jest do HP Probook 4520s, lecz nie posiada GPU firmy ATI 512 MB.
    .
    W laptopie mam CPU i3 TM M 350 2,266 MHZ LG.
    .
    Pytanie/problem jest następujący :zakładam, że nie kupię nowego GPU /nieoplacalne/ , więc czy montując płytę oferowaną wystarczy przełożyć CPU jak wyżej i płyta obsłuży grafikę zintegrowaną w CPU ? /czy to płyta tego typu , czy wszystkie złącza są takie same/