Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć chińskie radio do opla astry 2

18 Sty 2015 20:45 4416 16
  • Poziom 10  
    Witam ja pisze bo zostałem od kolegi chińskie radio samochodowe z takim wyjściem od radia tego chińskiego:

i posiadam samochód opel astre 2 z taką to końcówka jak na zdjęciu:

zakupiłem kiedyś taką przejściówkę iso jak na fotce niżej ta przejściówka pozwala na podłączenie z polskimi radiami kupionymi u nas w kraju:

razem z tym radiem kolega dał mi taką to końcówkę

Jak podłączyć chińskie radio do opla astry 2 Jak podłączyć chińskie radio do opla astry 2

do tego radia która pasuje wejściem do tego radia ale nie wiem jak podłączyć te drugie końcówki wolałbym żeby była jakaś przejściówka proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 20  
    Podłącz według kolorów przewodów
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    pacak24 napisał:
    nie wiem jak podłączyć te drugie końcówki

Na radiu powinna być naklejka z opisem przewodów, jesli nie ma to opis powinien być w instrukcji albo na ich końcach.
    Z braku informacji można założyć że kolory przewodów sa w/g standardu - czarny masa, żółty 12V podawane stale, czerwony 12V przez stacyjkę. Oczywiście założenie takie niesie w sobie pewne ryzyko - a nuż Kitajczycy nie zastosowali sie do standardu albo przejścówka od innego radia pochodzi.

P.S. Naciśnięcie klawisza PrtSc na klawiaturze kopiuje ekran do schowka, a obrazki będą czytelne i wyraźne...
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    czyli trzeba podłączyć przez ten przełącznik iso

• Poziom 43  
    Lub kupić odpowiednie wtyki i samemu je zarobić.
  • Poziom 10  
    a jakie te wtyki miały by być żeby pasowały do tego radia

• Poziom 43  
    Jeżeli posiadasz wtyk z kablami do nowego radia to potrzebujesz wtyku który będzie pasował do oryginalnych kostek w Oplu.
  • Poziom 10  
    no mam ten w tyk na 3 zdjęciu podanym tutaj od góry jest ten wtyk co pasuje do opla i od niego są te 2 wtyczki

• Poziom 43  
    W takim razie udaj się z radiem do jakiegoś sklepu elektronicznego w Twojej okolicy i poproś o przejściówkę z niego na ISO (którą podłączysz do już posiadanej a na końcu do auta).

• Poziom 43  
    crishome napisał:
    Jeśli ma się oryginalną wtyczkę a ja takowej nie posiadam.

Do czego? Na radiu nie ma opisu wyprowadzeń?

• Poziom 43  
    Wtyczkę dostaniesz w sklepie z akcesoriami Car Audio, ew. można przerobić wtyk zasilający od zasilacza ATX.
    Opis masz na radiu, więc przy użyciu miernika do wszystkiego da się dojść.
    Ewentualnie gotowy kabel (może wymagać przeróbki zasilania):
    http://www.chh.pl/produkty/332941/KP424_Kabel_Pioneer_DEH_424_12_pin_ISO
  • Poziom 10  
    osiem pinów od prawej to głośniki a cztery od lewej to zasilanie +,- sterowanie anteną teleskopową i + ze stacyjki ale jak te cztery ostatnie rozszyfrować (widok ze zdjęcia od strony lutowania gniazda). Minus to drugi od lewej w górnym rzędzie a jak poszukać resztę?

• Poziom 43  
    Miernik - sprawdź które piny idą na końcówkę mocy, które na masę - reszta już będzie jasna.