Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2 - Szukam reszty opisu/schematu połączeń kostki od wyświetlacza

pruchniak 05 Mar 2015 21:11 14946 15
    pruchniak
    Level 9  
    Witam,
    kupiłem właśnie radio do mojej laguny (Peiying Py-9908) i nie wiem jak podłączyć do niego kostkę od wyświetlacza, czy może bardziej komputera (bez niej nie działa sterowanie z kierownicy :cry:).

Znalazłem na forum coś takiego:

Jednak brakuje tu opisu styków dla kostki C1, którą to chcę podłączyć do radia (radio nie ma gniazda na taką kostkę, ma za to luźne, opisane przewody, które zapewne należy wetknąć w odpowiednie styki w kostce), tak więc jeśli ktoś z was ma resztę tego opisu lub wie który pin w tej kosteczce za co odpowiada, byłbym bardzo wam wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą :D
    kdvc
    Level 24  
    To nie są kable z radia do wyświetlacza !! Są to kable odpowiedzialne za inne rzeczy np. sterowanie z kierownicy .
    pruchniak
    Level 9  
    @Strumien swiadomosci swia
    Tak, nie ma tam nic o renówkach ani peiyingach

Dodano po 2 [minuty]:

@kdvc, właśnie to napisałem
    określenia wyświetlacz użyłem tutaj odnośnie komputera sprzężonego z centralnym wyświetlaczem pod przednią szybą

Dodano po 5 [minuty]:

kdvc wrote:
    To nie są kable z radia do wyświetlacza

pruchniak wrote:
    kostkę od wyświetlacza
    pruchniak wrote:
    podłączyć do radia
    pruchniak wrote:
    nie działa sterowanie z kierownicy

Czy aż tak niejasne są moje posty?
    kdvc
    Level 24  
    Radio ma obsługę pilota z rezystancja zmienną względem klawisza ( 2 przewody), a za wyświetlaczem w lagunie sygnał już jest cyfrowy z tego co pamiętam.
    pruchniak
    Level 9  
    @kdvc
    w oryginalnym radiu z laguny gniazda wyglądają następująco

do zaznaczonego na obrazku gniazda (które wcześniej zostało oznaczone jako C1) podłącza się właśnie wtyk, odpowiadający za sterowanie z kierownicy, który teraz wisi luzem, bo nie ma jak go podłączyć do nowego radia, z wcześniej wymienionych powodów

Dodano po 9 [minuty]:

Odpowiedzi odbiegają od zapytania, więc je powtórzę
    Proszę opisać piny w kostce C1 według schematu ze zdjęcia w głównym poście tego wątku, tzn.: numer pinu- rola styku (np. 1- zasilanie)
    kdvc
    Level 24  
    Na szczęście idzie wyjść z tej nie ciekawej sytuacji i przerobić pilot :)
    pruchniak
    Level 9  
    @kdvc
    mógłbyś wyjaśnić znaczenie pinów DTA, CLK i MIRQ?
  • Helpful post
    kdvc
    Level 24  
    Dane, zegar, Master Interrupt Request czyli przerwanie.
    Naprawdę tak ciężko zrozumieć ze to sygnał cyfrowy jest nie steruje tylko pilotem ale całą komunikacją z radiem od wyświetlacza przez diagnostykę po pilot??
    pruchniak
    Level 9  
    @kdvc
    Nie jest ciężko zrozumieć, chciałem poznać rozwinięcia tych skrótów i dziękuję za wyjaśnienie tego.
    W zaistniałej sytuacji pozostawię wszystko jak jest, obejdę się bez sterowania z kierownicy, zyskując możliwość sterowania telefonem i duży ekran dotykowy :D. Dzięki wam za odpowiedzi, a temat uważam za zamknięty.
  • Helpful post
    kdvc
    Level 24  
    Pilota zawsze możesz przerobić jak wspomniałem i dać nawet do DIY.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    kdvc
    Level 24  
    Chodziło mi raczej tylko o część pomiędzy wyświetlaczem i radiem ze ta właśnie jest sterowana cyfrowo.
    I2C jest formą komunikacji cyfrowej a nie analogowej a po za tym czy tam nie ma. I2S bo wyświetlacz z tego co pamiętam z pinoutu ma piny opisane jako I2S.
    http://ue.pwr.wroc.pl/wyklad_interfejsy_szeregowe/IS_2.pdf
    Co do pilota właśnie to proponowałem przerobić na zwykły z rezystorami.
    pruchniak
    Level 9  
    Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi.
    @kdvc na razie nie mam ani czasu, ani chęci na takie przeróbki, a utrata sterowania z kierownicy nie jest wcale taka uciążliwa :)
    Jeżeli najdzie mnie ochota na majsterkowanie to jak najbardziej skorzystam z forum i powyższych porad/linków.
    Temat zamykam.