Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena dla modemu Huawei E3372?

Canzas69 18 Kwi 2015 14:15 17670 35
  • #1 18 Kwi 2015 14:15
    Canzas69
    Poziom 6  

Witam

Mieszkam niedaleko miasta. W sumie to 4km-3km. W jedną stronę. W drugą zaś wioska zabita gwoździami (jak moja :rotfl: )

Moja lokalizacja. https://www.google.pl/maps/place/por.+Francis...2!3m1!1s0x471ec399f763687d:0xec939499d5f1fb19

Używam internetu w sieci PLUS kupionego przez Cyfrowy Polsat, oraz modemu Huawei E3372 bezpośrednio wpiętego do USB komputera.

Download skacze mi od 0,50 Mbps do 10Mbps
    Po 00:00/01:00 mam internet minimum 7Mbps-10Mbps +
    Ale też w dzień chciałbym korzystać racjonalnie.

Poziom sygnału
    RSSI : -75dBm / -81dBm
    RSRP : -116dBm
    W trybie : Tylko LTE
    Posiadam tylko jedną kreskę.

No i teraz moje pytania.

1. (Najważniejsze)

Jaką kupić antenę do mojego modemu i gdzie najlepiej?

2.

Czy długość kabla od anteny do modemu ma znaczenie?

Bo chciałbym zamontować antenę na dachu czy kominie, a jak wiadomo nie mieszkam na kominie :D
    Przez wentylacje i do pokoju.
    Antena bardziej do download'u niż upload'u. (Mówię gdyż słyszałem że są różne anteny i różne specyfikację)

3. Moje przykładowe speedtesty.

4.
    Takie pytanie.

Zawsze po wpięciu modemu (usb) do portu usb 3.0 jest napisane żeby podłączyć do USB 3.0 superspeed

Co jest grane?

Z góry dzieki za odpowiedź na pytania.

P.S Jakbym miał coś sprawdzić czy coś to prosiłbym też o wytłumaczenie od razu jak to jestem zielony w tym.

• Pomocny post
    #2 18 Kwi 2015 14:58
    Setel
    Poziom 25  

Siła odbieranego sygnału ma istotny wpływ na prędkości przesyłu. Antena zewnętrzna, kierunkowa, jak najbardziej wskazana, ale kabel doprowadzający, jeśli cienki, nie dłuższy niż ca 5 do 6 m, jeśli gruby, o mniejszym tłumieniu, to może być 2x dłuższy...

• #3 18 Kwi 2015 16:39
    Canzas69
    Poziom 6  

A polecasz jakąś antenę?
    O mniejszym tłumieniu? Co to znaczy?
    A co jeśli kabel będzie dłuższy niż ty mówisz ( czy tam wskazane)?

I czemu 3 kropek na koniec? To tak jakbyś mi odpowiadał z niechcenia :/

• Pomocny post
    #4 18 Kwi 2015 16:46
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Link do lokalizacji nie działa, skąd jesteś? W CP korzystasz z LTE1800 Mobylandu czy z LTE800 Sferii, jak daleko do najbliższego czynnego BTS-a? Wybór operatora i sprzętu słaby( wiadomo pseudo bez limitu, przekroczyłeś podstawowy, masz lejek?) Poziom sygnału niezły, gorzej z jakością. Prędkości nie powalają pewnie BTS mocno obciążony, w Plusie/CP w wielu lokalizacjach to norma. Kabel do anteny na 1800MHz jak najkrótszy( tłumienność zwykłego H-155 to około 0,4dB/m) na 800MHz może być dłuższy( tłumienność o połowę mniejsza). Dobór anteny zależny od częstotliwości LTE.

• #5 18 Kwi 2015 17:38
    Canzas69
    Poziom 6  

Panie matku jestem zielony xD

Lokalizacja działa poprawnie juz poprawiłem ale jeśli by nie działało to mokre ul. żukowskiego 6 (w google jest 16) Mazowieckie.

2. Nie wiem czy Mobyland czy sferia :/ Idzie to jakoś sprawdzić?
    3. Do BTS mam jakieś 4-6km
    4. Lejek? Mam rozumieć że to, to jeśli mi się pakiet danych skończy i jaką posiadam szybkość po wykorzystaniu limitu?
    Mam 25GB internetu i po wykorzystaniu mam/do 5mb

Kabel musi być długi bo chcę zamontować antenę na dachu, a pokój mam na pierwszym piętrze.
    Przez wentylacje chce puścić kabel do pokoju i do komputera.

• Pomocny post
    #6 18 Kwi 2015 22:44
    matek451

Zasięg prawdopodobnie z BTS-a LTE1800Mobylandu w Radzyminie, Jana Pawła II 60. Polecana antena http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html , kabel max. 10m w celu uniknięcia strat na nim. Lejek do 5Mb/s ale w praktyce operator stosuje ile zechce. Nawet 32kb/s, w dowolnym momencie po pakiecie podstawowym. Wg. widzi mi się czyli FUP.

• #7 19 Kwi 2015 00:22
    Canzas69
    Poziom 6  

"[...]Wg. widzi mi się czyli FUP."

Nie rozumiem tego zdania. Skrótu FUP też nie kojarzę :/

Myślę że 10m starczy mi.

Dzięki za pomoc. Zamówię antenę i podłącze. Myślę że do weekendu powinienem mieć.

Jeśli miałbym problemy z anteną bądź z konfiguracją czy coś w tym stylu to napisze to tutaj

• #8 19 Kwi 2015 09:02
    matek451

Widać , że nie zapoznałeś się z regulaminem promocji gdy brałeś ten kiepski Power LTE w CP. To internet z gwarantowanym limitem 25GB i pełna , dopuszczalną na danym BTS-ie prędkością. Potem to operator zadecyduje wg. uznania jaką masz prędkość, do 5Mb/s powoduje, że moze to być 1Mb/s , 0,5Mb/s a nawet 32kb/s. Plus/CP skwapliwie z tego korzysta i przycina jak chce. Regulamin z FUP tak jest skonstruowany, że nie masz szans na reklamację. Zacznij od przeczytania tego pod czym się podpisałeś a potem zajrzyj na http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191&start=8715 Niezwykle pouczająca lektura czyli jak nie brać internetu od pseudolidera LTE.

• #9 19 Kwi 2015 18:42
    Canzas69
    Poziom 6  

~Meh... co polecasz na przyszłość?

Muszę wyczytać czy coś będzie mnie kosztowało zerwanie umowy czy nie da rady już.

Ja jestem użytkownikiem ale nie na mnie jest ten internet.

• Pomocny post
    #10 19 Kwi 2015 19:00
    matek451

Teraz pozostaje korzystać z tego Power LTE , może u ciebie nie będą ciąć tak drastycznie. Pewnie jest to usługa w SmartDom, szkoda że nie wziąłeś B593s-22 zamiast E3372. Router wart 400-450 zł a modem ze 130 zł. Na przyszłość bierz Play. Masz zasięg LTE w tej sieci z BTS-a LTE1800 w Radzyminie, JP II 8. W Play internet bez limitu można mieć na LTE nawet za darmo( karta RBM II new za 9 zł). Wystarczy sprzęt do LTE i zasięg. Poza tym w ofertach głosowych za śmieszne pieniądze a w pre-paidzie czyli taryfie Play Internet na kartę za 45 zł bez limitu za 45 zł na 3G i LTE. Play gwarantuje w nich minimum 100GB z pełna prędkością, potem mozliwy lejek 2Mb/s. W praktyce transfery po 200-300GB bez lejka. I to jest prawdziwy lider LTE w Polsce, Plus/CP to dno i metr mułu.

• #11 20 Kwi 2015 19:34
    Canzas69
    Poziom 6  

Nie, to nie jest usługa SmartDom. To jest tylko internet. Zamawiałem przez telefon.

No cóż. Jeśli w ciągu 2 lat plus się nie poprawi to rozwiąże umowę i zanim coś następnego podpisze. Zgłoszę się do was o pomoc :)

Jesteście zajebistym forum. Na innym nie chcieli mi odpisywać.

Antena zamówiona. Teraz czekać i wyczekiwać dobrych wyników.

• #12 26 Kwi 2015 12:38
    Canzas69
    Poziom 6  

Witam. Otóż zakupiłem antenę, która polecił mi matek451 i antena polepszyła zasięg z 1 kreski na 3 ale download dalej się gmatwa zaś upload z 1mb/s wskoczył na 25/30 mb/s

Z anteny są 2 kable i tylko jeden jest podłączony pod modem gdyż przez przypadek zepsułem jeden konektor.

Czy to możliwe że przez właśnie to że jeden kabel jest podłączony w modem? Antena jest podłączona na dachu, na kominie.

• #13 07 Maj 2015 22:49
    driver_ps
    Poziom 8  

Witam
    Podepnę się do tematu.
    Posiadam modem Huawei E3372, router TP-link MR3420v2 z wgranym openwrt Gargoyle. Lokalizacja: Hołubla. Antena zewnętrzna ATK-20 10m kabel. Internet CP.
    Od pewnego czasu pojawił się sygnał LTE - 4 kreski, RSSI -71 dBm, RSSP -94dBm.
    Na speedtest mam pingi 38-60, DW 5-11Mb/s, UP 0,20 Mb/s.

Nie wiem co się stało z uploadem ale jak był tylko zasięg HSDPA+ download i upload miały podobne wartości ok 3 Mb/s.

Czy da coś wymiana anteny na antenę LTE? Jeśli tak to na jaką?
    Z BTSa wynika, że w okolicy w Plus/CP dział tylko pasmo 900 MHz. Dodam, że przed podłączeniem obecnej anteny RSSI wynosiło ok 93 dBm.

• #14 08 Maj 2015 20:05
    matek451

W kierunku jakiego BTS-a masz ustawioną tą ATK-20 ? Wcześniej korzystałeś z UMTS900 Aero2 na 3G w Plusie. Teraz to LTE to zasięg LTE800 z BTS-a Sferii.

• #15 08 Maj 2015 21:22
    driver_ps
    Poziom 8  

Antena ustawiona na BTSa Plusa w Paprotni.
    Ponawiam pytanie czy warto wymieniać antenę?

Odkąd pojawiło się to LTE, to kilka razy dziennie wiesza mi się router.

• #16 08 Maj 2015 21:43
    matek451

Wymuś na modemie tylko połączenie w 3G lub tylko w LTE. Pozwolenia na BTS-y LTE800 Sferii w Mordach, Suchoźrebach, Repkach, Sokołowie i Siedlcach. Pewnie działa jeden z nich. Skieruj antenę po kolei na nie podejrzewam, że działa w Repkach. ATK-20 może działać też na 800MHz, stąd łapiesz zasięg LTE800. Ale tylko w jednej polaryzacji, stąd niższe prędkości( bez MIMO).

• #17 17 Paź 2016 14:14
    marta43211
    Poziom 1  

Witam,
    mam podobny problem dziś przyszedł router Huawei B315 i okazało się że zasięg jest dopiero kilka metrów poza domem. Wówczas chyba trzeba zamówić antene a nie mam pojęcia jaką. Miejscowość to Opypy (koło Grodziska Mazowieckiego). internet z orange lte mobilny. Czy ktoś może pomóc?

• #18 17 Paź 2016 15:01
    matek451

Zacznij od pobrania http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h lub https://dl.dropboxusercontent.com/u/1978345/E5186/E5186%20Toolbox_latest.rar w programach tych logujesz się na B315 i możesz wymusić pasmo LTE. Ustawiasz LTE800 i sprawdzasz CID BTS-a i parametry sygnału LTE. Robisz speedtest.Pokazujesz screena, to samo dla LTE1800. Orange w tej okolicy korzysta z sieci LTE1800NetWorks , pozwolenia w Grodzisku, Batorego 23 i Okrężna. Jest też pozwolenie w Książenicach ale trzeba sprawdzić czy działa, inne LTE800 Orange w Odrano-Wola. Prędzej Orange uruchomił tam własne LTE. Uzyskane dane pozwolą dobrać antenę i właściwie ją ustawić. Testy z B315 na zewnątrz.

• #19 11 Sty 2017 09:59
    sowa198310
    Poziom 4  

Witam
    Chciałbym podłączyć się do tematu.
    Posiadam E3372 w Plus LTE od wczoraj, pracuje to z DWR-118.
    Moja lokalizacja to Zagruszany woj. podlaskie, koło Białegostoku.
    Modem pracuje w routerze, który stoi na piętrze domu jednorodzinnego, wczoraj wieczorem po podłączeniu sprzętu miałem zasięg 2 kreski na 5 możliwych, RSSI -71 do -81 zależy od pomieszczenie na górze. Nie chodziłem po podwórku trochę pogoda nie dopisuje, ale myślę postawić modem z routerem na strychu i podpiąć antenę zewnętrzną. Proszę o poradę którą antenę polecicie.

Wczoraj na speedtest osiągnąłem download 2-5 mb/s i upload w tym samym przedziale, dziś rano około 8.
    Jeśli potrzeba będzie więcej danych to wieczorem będę w domu i podam

• #20 11 Sty 2017 12:16
    matek451

A jaka to wersja E3372? Pochodzi z Plusa, wersja zwykła czy HiLink? Korzystasz z LTE800Sferii czy LTE1800Aero2? Skąd ten kiepski pomysł na Plusa w tej lokalizacji i z takim sprzętem? RSSi bez znaczenia, ten parametr nic nie mówi o parametrach sygnału LTE, tak jak kreseczki

• #21 11 Sty 2017 13:02
    sowa198310
    Poziom 4  

Wersję modemu podam wieczorem jak dojadę do domu po pracy (pochodzi z Plusa), nie wiem z którego nadajnika korzystam (jak to sprawdzić, nie mam tel z LTE) do obu mam podobną odległość. Plus dlatego, że tylko tego operatora miałem możliwość sprawdzić czy w ogóle w tej lokalizacji jest LTE, Podpowiedz proszę czy coś da się poprawić.

Modem mam E3372h-153
    Teraz tj. 20:15 czyli raczej szczyt mam takie parametry w najlepszym miejscu w mieszkaniu
    RSSI -77dBm
    RSRP -103dBm

Wersja sprzętowa modemu: CL2E3372HM
    Wersja oprogramowania modemu: 22.200.09.00.1202

• #22 12 Sty 2017 02:52
    vsh77
    Poziom 5  

Witam serdecznie.

Obserwowałem Waszą dyskusję i problem jest mi bliski. Tak się składa, że mam podobny problem jeśli chodzi o wybór anteny do modemu i jeśli można to dołączam do powyższego tematu.

Póki co używam standardowego modemu HUAWEI E173U-2 i moja prędkość maksymalna internetu (korzystam z internetu NJU MOBILE o nazwie NJU INTERNETOWY z LTE z limitem danych do 40 GB / 29,00 zł / miesięcznie) to pobieranie: 5,60 Mb/s i wysyłanie: 4,06 Mb/s (ale mój modem nie obsługuję LTE i to są prędkości nie na LTE). Czyli dopuszczalny standard.

Pytałem się w NJU MOBILE o maksymalną prędkość ich internetu LTE w moim NJU INTERNETOWY i powiedziano mi, że maksymalna prędkość LTE to u nich 112 Mb/s (LTE), a średnia prędkość ich LTE to 75 Mb/s (LTE). Póki co mój stary modem nie obsługuję LTE i nie sprawdziłem jeszcze tego faktu.

Na dniach (do końca tego tygodnia) chcę zakupić modem do LTE: HUAWEI E3372h-153 z tej aukcji Allegro o numerze: 6577372391

Modem kupię na 100%, ale zastanawiam się nad anteną do niego, bo chcę po prostu mieć dobrą antenę na lata w razie potrzeby, gdyby sygnał LTE był słaby.

Rozważam 2 możliwości zakupu. Myślę o zakupię raczej nielubianej tu anteny z tej aukcji Allegro o numerze: 6024035853.

Wiem, że ma ona bardzo dobre recenzje na zagranicznej stronie: GearBest (jak na 18 opinii i ocena 4,9/5 to nie jest źle moim zdaniem, więc nie jest chyba taka zła). Trzeba tam wpisać: LF - ANT4G01 4G LTE SMA Plug 49dBi MIMO Antenna

Wiem, że dobre są anteny też firmy CyberTech jakie polecał użytkownik matek451.

Jednak ma ona bardzo duże wymiary, a ja potrzebuję taką antenę, której kabel może mieć nawet maksymalnie 1 metr (tak, jeden metr). Po prostu modem na USB będzie wpięty do komputera stacjonarnego z przodu i do modemu USB do 1 lub 2 portów antenowych będą wpięte kable antenowe, więc kabel do 50 cm by wystarczył na spokojnie jeśli ma to stać na ziemi, a jeśli wyżej to 2 metry kabla bez problemu wystarczą.

CyberTech jest trochę wielka i też trzeba jeszcze do niej dokupić odpowiednie konektory, bo nawet jest tam napisane, że obsługiwane modemy: antena tylko ze złączem FME(ż) bez konektora do modemu. No i ta antena to jest taka, że można ją montować na zewnątrz i jest to nawet bardziej wskazane, a ja potrzebuję wewnętrzną antenę tylko. Zatem prosiłbym o coś dobrego, ale wewnętrznego.

Problem w tym, że antena z Allegro jaką wyżej pokazałem ma 49dBi i czy to nie będzie za dużo i nic nie będzie się kłócić jeśli najbliższy nadajnik ma ok. 200 metrów ode mnie? Podejrzewam, że i bez anteny internet LTE u mnie może dobrze działać, bo od najbliższego nadajnika ORANGE (internet w "moim" NJU MOBILE należy do ORANGE) mam 0,20 km, czyli nie więcej jak 200 metrów. To wynik prosto ze strony: beta . btsearch . pl.

Poniżej opisane zdjęcie dla znawców strony btsearch:

Moja lokalizacja to: ul. Chopina 10A, 71-450 Szczecin

Wobec tego jak widać jest dystans do nadajnika jakieś ok. 200 metrów (powiedzmy, że nawet niech to będzie maksymalnie 250 metrów).

Jest to nadajnik ORANGE LTE 1800 (1197) przy ul. Łabędzia jak widać na mapie.

I pytanie: Jaka antena w mojej sytuacji byłaby najlepsza? 10dBi? 11dBi? 15dBi? 28dBi ? czy większa? a może mniejsza?

Powołując się na krótki artykuł ze strony: antenydomodemu . pl

"Znając dokładne odległości nadajników od naszej lokalizacji możemy określić jaka antena będzie najlepsza dla naszych potrzeb. Poniżej przedstawiam parę przykładowych zasad, którymi należy się kierować:

- Antena tradycyjna 11dBi - zalecana do terenów miejskich, gdzie odległość od nadajnika nie przekracza 3km.
    - Antena tradycyjna 15dBi - dedykowana do internetu LTE, gdzie odległość od nadajnika wynosi około 5-6km".

Moje szczecińskie "tereny" są oczywiście miejskie.

Z góry bardzo dziękuję wszelkim "znawcom" (i nie tylko) za wszelką pomoc i dobrą radę w dobraniu odpowiedniej anteny do mojego modemu i wszelkie krytyczne i bardzo szczere uwagi co do moich wyborów. Jest to jak najbardziej mile widziane tutaj z Waszej strony, bo Wasze odpowiedzi mogą nawet pomóc wielu przyszłym pokoleniom :)

Z góry dziękuję też za w miarę szybką odpowiedź :please: Jeśli o czymś zapomniałem, to proszę pytać, a dodam wymaganą odpowiedź.

Pozdrawiam :sm9:

• #23 12 Sty 2017 09:39
    matek451

@sowa198310 sprawdź czy E3373h-153 z Plusa działa z podlinkowanymi wyżej programami LTEWatchH i Toolbox. Czy pokażą parametry sygnału i dane BTS-a. Modem bezpośrednio w komputerze. A tak ogólnie to oddaj to jak najprędzej, zestaw kiepski, podziękuj Plusowi. Plus ma pozwolenia na LTE1800Aero2 w Białostoczku, do tego na nim LTE800Sferii , W Zabłudowie też LTE800Sferii. LTE1800 Aero2 o ile działa z reguły jest przeciążone. LTE800 sferii z 5MHz to wydmuszka LTE. Niski DL przy wyższym UL to dowód przeciążenia BTS-a. Na tym terenie bierze się Internet LTE dla domu za 59,90 w Orange a w nim router z LTE-A czyli MF286 za 0 zl. Sam router wart 600 zł. zasięg LTE w Orange z BTS-a LTE800 Orange w Zabłudowie. Ewentualnie antena na 800MHz czyli 2xATK-10/800-980. Kup kartę Orange za 5 zł, zarejestruj dostaniesz bonus 100GB a jak podasz dane adresowe to kolejne 100GB i przetestuj na tym E3372. porównasz jak działa u ciebie Orange. Plus to najgorszy operator mobilny.

• #24 12 Sty 2017 11:05
    bogiebog

matek451 napisał:
    Na tym terenie bierze się Internet LTE dla domu za 59,90 w Orange a w nim router z LTE-A czyli MF286 za 0 zl.

Ja nie widzę w tej chwili w ofercie routera MF286, MF283 jest ale nie 286.

• #25 12 Sty 2017 11:52
    sowa198310
    Poziom 4  

Matek451 dziękuję, wieczorem sprawdzę te programy, wczoraj po 22 sprawdzałem i faktycznie DL 11-15, UP około 1, ale modem już wystawiłem na strych na przedłużonym kablu USB, blisko kalenicy, czyli około 8,5 m n.p.t., zasięg dalej 2-3 kreski.
    Niestety z Plusem muszę zostać, umowa na firmę łączona z telefonem podpisana w biurze, przy zerwaniu będzie kara :-), jakby udało mi się uzyskiwać w dzień i wieczorem koło DL 5 to byłoby nieźle, nie ściągam praktycznie nic tylko YT z bajkami dla dzieci a dla nas z żona poczta i podstawowe strony.
    Rozumiem, że w kwestii anteny dopiero jak sprawdzę BTS z którym się łączę.
    Niestety na te forum trafiłem już po podpisaniu umowy :-(, ale to tylko 24 m-ce

• #26 12 Sty 2017 15:49
    matek451

W Plusie jest w Regulaminie umowy opcja testuj, niezależnie czy umowa w salonie, biurze czy na odległość można zrezygnować z niej w ciągu 14 dni. Doradca robi cię w konia na dodatek wcisnął ci szajs a nie sprzęt. Rezygnuj z niego i z tej umowy w Plusie. Przykładowy regulamin http://www.plus.pl/documents/16/7dababe5-963b-4f62-9776-191c45b32703 zapoznaj się ze swoim, w nim tez powinna być opcja testuj.

• #27 13 Sty 2017 14:48
    sowa198310
    Poziom 4  

Tak to wyglądało u mnie wczoraj wieczorem

Na toolboxie jest troche informacji ale nie jestem pewien czy to tak powinno wyglądać, czy model współpracuje z tym programem, próbowałem też odpalić LTEWatchH ale w ogóle nie chciał współpracować.

Niestety cały regulamin przeczytany od deski do deski i nie mam możliwości zwrotu. Czytam i dużo poleca się Antenę Dualną LTE/4G 15dBi do Huawei E3272, E3372 MIMO Cybertecha, czy ten sprzęt ma możliwość żeby poprawić mi zasięg?

• #28 13 Sty 2017 16:09
    matek451

Nie ma punktu z opcją testuj jak w tym podlinkowanym regulaminie? Par.4 specjalne warunki rozwiązania umowy, opcja testuj.

• #29 17 Sty 2017 12:56
    sowa198310
    Poziom 4  

Niestety zwrotu nie ma, zrobiłem w niedzielę około godz 14 kilka testów, pojeździłem pod BTS-y, poniżej wyniki

Zabłudów: DL ok 10, UP ok 10

Białostoczek DL ok 2-3, UP 4-5

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia częstotliwości pracy modemu ale w Zabłudowie pewnie to było 800 Mhz, W Białostoczku nie wiem

• #30 17 Sty 2017 15:39
    matek451

LTE800Sferii z założenia działa słabo bo 5MHz pasma w MIMO na wiele nie pozwala, sieć w szczycie jest obciążona , to 10Mb/s pod BTS-em w południe niemiarodajne. W Białostoczku to już masakra i nie istotne czy to LTE1800Aero2 czy LTE800 Sferii. To nie jest operator na ten teren a może być jeszcze gorzej. Idź do konsultanta biznesowego i rzuć mu ten jego szajs w twarz, wykiwał cię aż miło. Operator bez zasięgu, z zapchaną siecią a do tego sprzęt wart ze 150 zł, za który płacisz jak za zboże. Pokaż regulamin tej oferty?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME